Poučevanje na srednji šoli

Trenutno berete:
Poučevanje na srednji šoli

Pridružen
6. maj 2011
Prispevki
2
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni!

Imam končano višjo strokovno šoli in sem zaposlen za določen čas na srednji šoli kot učitelj.
Zanima me, kje so tu slabosti, kaj je pogoj za zaposlitev za nedeločen čas, kako se danes gleda na izobrazno ko je VI stopnja razdeljena.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Vprašanje je sicer namenjeno bolj pravnikom, načeloma pa je tako, da potrebujete ustrezno izobrazbo, torej VII. stopnjo, in strokovni izpit, da izpolnjujete vse pogoje za zaposlitev za nedoločen čas. Poznam pa primere (nekaj mojih sodelavcev), ko so zaposleni s VI. stopnjo za nedoločen čas, je pa res, da so vsi ti vsaj 20 let zaposleni v istem zavodu.

Sicer pa morajo obstajati pravilniki, kdo je lahko zaposlen na določenem delovnem mestu in kakšni so pogoji izobrazbe ipd.
 
Hvala za odgovor.

Samo novi izobraževalni programi so drugače vrednoteni. Naprimer univerzitetni študij je stopnja VI. Razmišljam v smeri, da naredim še par izpitov na kakšem visokošolskem programu. Sicer pa poučujem strokovno teoretične predmete. Za pedagoško-andragoški in strokovni izpit je kakšna omejitev v kolikšnem času morajo biti narejeni?
 
Bolonjska prenova študija je univerzitetne študije razdelila na 3+2. Kot mi je znano, lahko v šolah poučujemo samo diplomanti starih visokošolskih programov in pa magistri novih bolonjskih programov. Za ustrezno izobrazbo je torej treba opraviti še magistrski bolonjski študij, ki daje izobrazbo, enakovredno prejšnji 7. stopnji.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Zakaj profesorji, ki so doštudirali matematiko na Pedagoški fakulteti, naj ne bi poučevali na...
Odgovori
0
Ogledi
298
  • Članek
Umanotera vabi na usposabljanje Poučevanje o (pre)hrani v času podnebnih sprememb, ki bo...
Odgovori
0
Ogledi
143
  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
316
  • Članek
Izšla je zadnja izdaja redne publikacije Pedagoškega inštituta, ki predstavlja spremljevalno...
Odgovori
0
Ogledi
482
  • Članek
V okviru internega projekta Pedagoške fakultete UL so člani katedre za računalništvo v...
Odgovori
0
Ogledi
551
  • Članek
V zbirki Ugotovitve poročila Eurydice je objavljen prevod glavnih ugotovitev poročila Eurydice...
Odgovori
0
Ogledi
259
  • Članek
Najboljši programerji med študenti v Srednji Evropi se bodo lahko znova pomerili na...
Odgovori
0
Ogledi
94

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu