Potek volonterskega pripravništva

Trenutno berete:
Potek volonterskega pripravništva

Pridružen
2. dec 2013
Prispevki
31
Naziv
profesorica
Zavod
/
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

danes je bil za nekatere od nas prvi dan tega tako dolgo pričakovanega pripravništva. Zanima me, kakšni so vaši prvi vtisi?
Jaz moram reči, da sem kar malo razočarana... Mentorica je totalno zmedena in niti najmanj vesela, da me je dobila za 10 mesecev. Prva naloga, ki sem jo dobila je, da napišem načrt poteka pripravništva... In sedaj me zanima, ali ima kdo kakšen vzorec, da vidim, kako je to sploh sestavljeno... ali je treba napisati po tednih, dneh (upam, da ne) ali kako? Za kakršno koli pomoč bom zelo hvaležna. Lp vsem!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Na internetu imaš Pravilnik o pripravništvu. Pod točko 6 se nahaja program pripravništva pod 17. členom. Iz tistega si ga sestaviš.
 
Najlepša hvala obema, tole sem si že vse pogledala in se zdaj pripravljam na pisanje...
 
Mene zanima, kaj so vam rekli na šoli o tem, koliko ur na dan morate biti v šoli?
 
moj prvi vtis je pa prav super:) prišla sem v skupino otrok starih 5-6 (kot pomočnica vzgojiteljice), mentorica je pa tut zelo organizirana in predvsem prijazna
 
Moj prvi dan je tudi za mano. :)
Tudi jaz sem v skupini 5-6 let (pomočnica vzgojiteljice) in zadovoljna sem. Je pa treba priznati, ko se navadiš je boljše. Meni je vzgojiteljica rekla, da se dnevnik ne piše!? Ali imam prav? Kaj so tebi rekli Lilijanna?
 
Jaz sem tudi danes delala prvi dan v vrtcu (dipl. vzg.) in sem zelo zadovoljna. Mentorica mi je bivša sodelavka, kolektiv poznam, nekaj otrok še tudi poznam od takrat ko sem delala tam. Z mentorico se bota ta teden dogovorili glede priprav na nastope. Sem pa v vrtcu 6,5 ur toliko kot vzgojitelljica. Kolikor jaz vem se dnevnik ne piše. Dnevniki so se pisali na praksi, pri pripravništvu pa ne, koliko jaz vem :)
 
Jaz pa sem danes delala prvi dan na SŠ. Bil je bolj spoznavni dan, saj so mi šele danes razkazali šolo. Bila sem že prisotna pri pouku, v sredo pa že prevzamem sama razred;), saj mentor spremlja učence v nek tabor in ga ni do ponedeljka.
 
Jaz sem razpored ur dobila v petek in to naj bi veljajo + kar bo ekstra...mam pa polovični delovni čas zaradi otroka....pa me vseeno nekaj zanima, imam 11 ur pouka, kaj pa preostalih 9 ur (pomenijo to priprave ali kako drugače?)

mam pa jutri že uro :)

lp
 
Hvala vam punce!
Sem vesela, da je tako.;) Jaz delam 7, 5 ur. Vse lepo vam želim še naprej!
 
Tako mimogrede - če vam bodo rekli, da morate nuditi še učno pomoč, vprašajte ravnatelja, če je možno plačilo preko pogodb.

Namreč, preko javnih del vedno jemljejo za učno pomoč in vem, da na nekaterih šolah učno pomoč volunterskem celo plačajo. Ni nujno, je pa vsekakor pametno, da ravnatelje s tem seznanite, da se ne bodo sprenevedali, da kaj takega ni mogoče;)

Od zraka pač žal ne moremo živeti, prav tako nič drugega ni zastonj medtem ko delamo volunterca.
 
Jaz sem tudi začela (pomočnica vzgojiteljice) , in tudi delam 7,5 ur. Dnevniki se ne pišejo.Sem v skupini 2-3 let, sem zelo vesela in zadovoljna... Ker imam priznano usposabljanje 4 mesece, me zanima če je še katera med vami s takšnimi pogoji, tako da mi je preostalo še 2 meseca in 5 nastopov.
 
Pozdravljeni,

danes je bil za nekatere od nas prvi dan tega tako dolgo pričakovanega pripravništva. Zanima me, kakšni so vaši prvi vtisi?
Jaz moram reči, da sem kar malo razočarana... Mentorica je totalno zmedena in niti najmanj vesela, da me je dobila za 10 mesecev. Prva naloga, ki sem jo dobila je, da napišem načrt poteka pripravništva... In sedaj me zanima, ali ima kdo kakšen vzorec, da vidim, kako je to sploh sestavljeno... ali je treba napisati po tednih, dneh (upam, da ne) ali kako? Za kakršno koli pomoč bom zelo hvaležna. Lp vsem!

To, da moraš sama napisati načrt je...hm... ne bi komentirala. Jaz bi se naredila "neumno" in prinesla skopiran pravilnik o pripravništvu in mimogrede z njim skočila še do ravnatelja. No ja, lažje govoriti kot narediti, ampak vseeno...ne zdi se mi prav.

Sama sem na šoli 5 ali 6h. Počasi bom verjetno tudi kakšno uro dlje, če bo potreba. Moja želja je, da bi bila čim prej sama v razredu ;)
 
Jaz sem ga tudi sama napisala, ampak sva prej predebatirali, kaj moram vključiti. Veliko stvari naredim prostovoljno za mentorico, ker lahko med odmorom skočim do zbornice itd. Učitelji morajo biti namreč med odmori v razredu, ker imamo eAsistenta in ni potrebno menjavati dnevnikov.

Frucka, si na oš ali sš? 5 oziroma 6 polnih ur?
 
Do sedaj sem bila najdlje 5 polnih ur. Torej do 13h (začnemo ob 8h), sem pa na OŠ. Ampak moje obveznosti se v tem prvem tednu nanašajo na hospitacije in razno pomoč: vnos podatkov, spremstvo,... To je bilo to.
 
Jaz sem v povprečju od 4 do 5 ur na dan. Odvisno koliko ur ima mentorica, koliko je dela...pa še na sš hodim delat in ponavadi 12:30 odhajam.
 
Jaz sem s pirpravništvom sicer že končala ... vendar lahko poizkušnjah povem, da je s časom lažje, čeprav sem se sama večkrat počutila izkoriščeno. Delala sem od 8h pa tudi do 14ih. Prihajala sem tudi na predure, na vse sestanke, govorilne ure... Vendar sem poskušala v vsem tem najti nekaj pozitivnega in zdi se mi, da sem se zelo veliko stvari naučila in jih preizkusila. Včasih pridejo trenutki, ko bi najraje rekla da se tega ne grem več, ampak sem vesela, da sem dala to stvar skozi :D
 
Na začetku se res tako zdi, ampak je veliko izkušenj pridobljenih. Saj s časom mogoče malo popustijo :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu