Ponovno opravljanje strokovnega izpita

Trenutno berete:
Ponovno opravljanje strokovnega izpita

Pozdravljeni!

Meni danes ni uspelo narediti dela iz Zakonodaje, pa me zanima ali moram sedaj dva meseca počakati in šele nato poslati ponovno prijavo ali da pošlejm sedaj prijavo in da čakam dva meseca za datum?

Hvala, lp Špela
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

živjo! meni se je zgodilo isto. sem pa takoj poslala prijavo (to je bilo marca), pred 14 dnevi pa sem dobila že datum - se pravi, da imam točno po 2 mesecih izpit
lp
 
Super. Hvala. Meni se pa sicer dva meseca iztečeta 6.7. ali kdo ve, a takrat je še opravljanje izpitov ali pa s 1.7. je dopust?

Lp, Špela
 
v spominu imam, da izpiti trajajo do 15. 7.
si imela težka vprašanja?
 
aha, hvala! Niti ne - vloga šolske knjižnice, šolska dokumentacija in vzgojni ukrepi, vendar sem imela čisto blokado :/...

lp
 
Ker prvič nisem naredila strokovni izpit me zanima ali mogoče ve kdo kolikšna je čakalna dobo za ponovno opravljanje izpita. Ponovno sem se prijavila 16.9.2014, vendar še nisem dobila nobenega potrdila:whistle:
 
Odvisno od tega koliko delov si opravila.

Če nobenega dela izpita nisi opravila lahko ponavljaš celotni izpit čez 4 mesece.
Če pa nisi opravila le enega ali dveh delov izpita pa čez 2 meseca.

Oboje se šteje od dneva, ko si prvič opravljala izpit.

Več o tem pa v pravilniku (30. člen).
 
Hvala s tem sem seznanjena vendar me bolj zanima ali je čakalna doba daljša od dveh mesecev ali lahko pričakujem datum ko bo preteklo dva meseca:):rolleyes:
 
slovenščina stična in ne stična ločila , kdaj pišemo ringa raja z veliko in kdaj z malo začetnico :cry: ravno to sem si bežno pogledala in zakonodaja inšpekcija splošno tu pa je trema naredila svoje:sleep:
 
Mene tudi zanimam kakšna je prakas glede ponovnega opravljanja. Je to res po 2 mesecih ali se čaka dlje?
 
Včeraj sem bila tudi jaz ena izmed tistih, ki strokovnega izpita ni naredila. Padla sem na ustavi in slovenščini. Predsednica komisije mi je povedala, da naj pokličem na številko 01 400 52 00 (na obvestilu o strokovnem izpitu je napisana ta številka) in vprašam o novem datumu. Rekla mi je, da naj ne čakam predolgo, da mi ne bi vse skupaj propadlo.
 
Dejaa a si mogoče že poklicala na to zapisano številko? Zanima me v kolikšnem času bi približno prišli zopet na vrsto?

Sama sem klicala Kristino Kaučič na tel.: (01) 400 54 62 ( http://www.mizs.gov.si/si/storitve/izobrazevanje/strokovni_izpit/) in mi je rekla le, naj pošljem obrazec čimprej, dobi se ga na zgornji spletni strani oz. smo ga že včeraj, poleg izpolnjenega obrazca pa je potrebno priložiti še potrdilo o plačilu ponovnega pristopa k izpitu v znesku 54,90 €.
 
Dejaa a si mogoče že poklicala na to zapisano številko? Zanima me v kolikšnem času bi približno prišli zopet na vrsto?

Sama sem klicala Kristino Kaučič na tel.: (01) 400 54 62 ( http://www.mizs.gov.si/si/storitve/izobrazevanje/strokovni_izpit/) in mi je rekla le, naj pošljem obrazec čimprej, dobi se ga na zgornji spletni strani oz. smo ga že včeraj, poleg izpolnjenega obrazca pa je potrebno priložiti še potrdilo o plačilu ponovnega pristopa k izpitu v znesku 54,90 €.
Oi, nisem poklicala. Sem nasla na tej povezavi eno prijavnico, in bom v pondeljek poslala to in zraven se prilozila placano poloznico.
 
Aha tako, no sej jst bom tudi jutri poslala obrazec s plačano položnico. V kolikor nam v roku meseca dni ne pošljejo datuma, lahko takrat pokličemo pa povprašamo za okvirne datume. Lp
 
Tako bo najboljše, maš prav. Jutri pošljemo novo prijavo, pa upamo da bomo 4. 2. 2015 nardile tega kristusa.
LP
 
Aha, kaj potem je naslednji datum točno po preteku dveh mesecev od prvega opravljanja? Sam res, upam, da nam vsem uspe.
 
Če je točno ta datum ne vem. Morejo pa dva meseca minit ;)
 
Aha, kaj potem je naslednji datum točno po preteku dveh mesecev od prvega opravljanja? Sam res, upam, da nam vsem uspe.
Iz Pravilnika o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja:
Kandidat, ki ne opravi nobenega dela ustnega izpita, lahko ponavlja celotni ustni izpit, vendar najprej po preteku štirih mesecev od dneva, ko ga je neuspešno opravljal.

Kandidat, ki ne opravi enega ali dveh delov ustnega izpita, lahko enkrat ponovno opravlja del ali dela ustnega izpita najprej po preteku dveh mesecev od dneva, ko je izpit opravljal prvič.

Možnost delnega opravljanja ustnega izpita v skladu s prejšnjim odstavkom ima kandidat le v drugem pristopu. Pri vsakem nadaljnjem ponavljanju mora opravljati celotni ustni izpit. Opravlja ga lahko najprej po preteku štirih mesecev od zadnjega ponavljanja.

Kandidat, ki želi ponovno opravljati ustni izpit v skladu s tem členom, se mora pisno prijaviti k ponovnem opravljanju izpita ter priložiti potrdilo o plačilu ponovnega pristopa k izpitu.

Če se kandidat, ki ima možnost delnega opravljanja ustnega izpita, ne prijavi k ponovnemu opravljanju dela oziroma delov izpita v roku dveh mesecev od dne, ko ga je neuspešno opravljal, ga ne glede na določbo drugega odstavka tega člena opravlja v celoti.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
504
  • Članek
Na spletni strani Državnega izpitnega centra je bilo dne 10. 11. 2023 objavljeno Povabilo k...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Na spletni strani Državnega izpitnega centra je bilo dne 25. 10. objavljeno Povabilo k...
Odgovori
0
Ogledi
181
Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
178
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
397
  • Članek
205. seja Strokovnega sveta za poklicno in strokovno izobraževanje bo v petek, 22. marca 2024 v...
Odgovori
0
Ogledi
36
  • Članek
235. seja Strokovnega sveta za splošno izobraževanje bo v četrtek, 21. marca 2024 v Veliki...
Odgovori
0
Ogledi
23

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu