Pomoč pri vprašanjih

Trenutno berete:
Pomoč pri vprašanjih

zanima me, katere človekove pravice lahko omejimo ( v vojnem stanju) ... a vse ostale razen tistih ki jih ne smemo (načelo enakosti, prepoved mučenja ...) ali kako?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Večkrat se ponavlja vprašanje naštej neobvezne izbirne predmete.Zdaj jaz imam podatke za šolsko leto 2015/2016 - 4. in 5. razred - umetnost, šport, tehnika, računalništvo, 4., 5., 7., in 8.razred pa drugi tuji jezik. To drži ali ne?

Kaj pa za to šolsko leto sem zasledila da je ena napisala 1. razred - tuji jezik, 4-9 - drugi tuji, in pa 4. 5. in 6. šport, umetnost, tehnika in računalništvo??? Je to ress
 
V prvem razredu se tuji jezik ne bo še izvajal. So zamaknili na leto 17/18 (se mi zdi). Bi morala prav vprašat v šoli, sem že malo pozabila.

Za 4. in 5. imaš prav, glede 2. tujega jezika tudi. :) Bom jutri vprašala v šoli, moram tudi jaz malo urediti to zmedo.
 
Sprememba zakona je ja. Prvi tuji jezik v 1. razred - se zamakne 2017/2018- neobvezni, ampak kljub temu vidim, da imajo nekatere šole že plan za 2015/2016 kjer piše, da bodo ponudile v 1. razred tuji jezik kot neizbirni, in da se je že letos izvajal???
 
Ja, to je res. To so najbrž tiste šole, kjer se je to izvajalo poskusno. jaz sem letos na študijski skupini že poslušala o prvih izkušnjah, saj se na eni izmed okoliških šol to že izvaja. Govorim o obveznem prvem tujem jeziku v 2. razredu.
 
@jagoda13 , glede človekovih pravic pa imam jaz zapisano tako:

ABSOLUTNE PRAVICE, ki jih ne smemo suspendirati niti v vojnem ali izrednem stanju:
1) Nedotakljivost življenja
2) Prepoved mučenja
3) varstvo osebnosti in dostojanstva
4) Domneva nedolžnosti (+ načelo zakonitosti in pravna jamstva v kazenskem postopku)
5) Svoboda vesti.

Naj me kdo popravi, če imam napačno informacijo.
 
To je res ja, zanima me katere se lahko omejijo... npr. svoboda gibanja se lahko, če je oseba v kazenskem postopku.. še katere morda?
 
Kaj bi odgovorili na vprašanje : položaj slovenskega jezika v zamejstvu? Hvala
 
Kaj pa programski učiteljski zbor? Kdo ga sestavlja in pristojnosti?
 
Kaj pa programski učiteljski zbor? Kdo ga sestavlja in pristojnosti?
Učitelji, ki poučujejo nek program. Npr. na srednji šoli izvajajo program gimnazije in program srednje vzgojiteljske šole, nekateri učitelji poučujejo v enem, drugi v drugem programu, eni v obeh. Pristojnoati pa ne vem na pamet. Po moje kar se tiče izobraževalnega prorama, najbrž. :)
 
Ve kdo, kolikokrat je bila spremenjena ustava do zdaj? Hvala
 
Kaj pa programski učiteljski zbor? Kdo ga sestavlja in pristojnosti?

Programski učiteljsi zbor (če ima šola več programov) - sestavljajo vsi učitelji, ki poučujejo v izobraževalnem programu in drugi strokovni delavci tega programa. Vodi ga strokovni delavec, ki ga določi ravnatelj. Opravlja naloge v zvezi z učnim načrtom in izvedbo ocenjevanja znanja ter druge z zakonom določene naloge v programu.
 
Mi še zna kdo razložiti pravico do zbiranja in združevanja - kakšna je razlika? Hvala:)
 
Zbiranje: mirno protestiranje, npr.
Združevanje: v društva, politične stranke itd.
 
Kaj pa ZADNJE spremembe v Zakonu o OSNOVNI ŠOLI??

In pa POSTOPNO UVAJANJE POUČEVANJA 1. TUJEGA JEZIKA V 2. RAZRED?

Jaz imam namreč kar nekej različnih info in sem malce zmedena
:X3:
 
Neobvezni tuji jezik za 1. razred se naslednje šolsko leto še ne bo izvajal. Mislim, da je preložen na 16/17.

Obvezni v 2. razredu prav tako preložen, obvezen naj bi bil v letu 18/19.
 
Hvala. Tudi jaz imam takšne zadnje podatke, pa nisem bila popolnoma prepričana, če držijo.

Veš morda tudi katere so (zadnje) spremembe v Zakonu o OŠ? In kako je z NPZ? Jaz imam v zapiskih navedeno, da se izvaja v 6. in 9. razredu, sedaj pa sem v spremembah iz leta 2011 zasledila, da je obvezno v 3., 6., 8. in neobvezno v 9. razredu, kar zagotovo ne drži, saj sem bila zraven ko so učenci ta mesec to pisali :). So še kakšne novejše spremembe? Jaz jih ne najdem :confused:
 
No, že v zakonu (ki je veljaven) piše, da je obvezno v 6. in 9. razredu. Preveri veljavnost predpisa, ki ga omenjaš.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Točno mesec dni po odprtju prvih 62 Digi info točk Ministrstvo za digitalno preobrazbo odpira...
Odgovori
0
Ogledi
224
  • Članek
Preverjanje in ocenjevanje znanja predstavljata sklepno fazo zaključene učne enote. V primeru...
Odgovori
0
Ogledi
421
  • Članek
V Kazinski dvorani SNG Maribor so podelili naziv DigiVzornik.si 2023 desetim ustanovam za...
Odgovori
0
Ogledi
101
  • Članek
Vsi, ki bi želeli pomagati prizadetim v poplavah, lahko odslej pomoč ponudijo s posebno...
Odgovori
0
Ogledi
439
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
233
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje zbirajo informacije o škodi, ki je kot posledica...
Odgovori
0
Ogledi
365
  • Članek
Safe.si povzema članek s spletne strani Mashable, ki je bil objavljen 13. 5. 2023: “Morda se ti...
Odgovori
0
Ogledi
420

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu