SIO Pomahajmo v svet

Trenutno berete:
SIO Pomahajmo v svet

V začetku šolskega leta smo se najstarejša skupina v vrtcu Pikapolonica, Bistrica ob Sotli vključili v projekt Pomahajmo v svet. Odločili smo se, da bomo celo šolsko leto »mahali« v državo Litva. Projekt obsega pet prstov in sicer palec – to sem jaz, kazalec – jaz in moj vrtec , sredinec – jaz in moja družina, prstanec – jaz in moje mesto in še mezinec – jaz in moja država. Komunikacija poteka preko aplikacije »Say hello« na kateri lahko objavljamo fotografije, zapisujemo komentarje in se dogovarjamo za srečanja. Klic pa poteka preko skypa . Vzgojiteljice med seboj komuniciramo v angleškem jeziku.

V začetku smo spoznali sebe, svoje prijatelje in to prijateljem v Litvo z risbo, prepevanjem in deklamiranjem tudi predstavili. Prav tako so se tudi oni nam prestavili nam v njihovem jeziku prepevali in deklamirali.

Pri drugem prstu smo natančneje spoznali naš vrtec, šolo. Naredili maketo šole/vrtca, spoznali poklice v vrtcu/šoli, risali dnevni red in spoznavali uro, risali vrtec od zunaj,..Pri drugem klicu smo jim vse to kar smo se naučili zaplesali in zapeli pesem v angleškem jeziku ter jim z risbami otrok predstavili naš dnevni red. Da pa lahko naši prijatelji v Litvi lažje razumejo smo uporabljali pantomimo. V Litvo smo poslali tudi naše glinene izdelke in sicer so otroci iz gline modelirali vrtec. Prav tako smo tudi mi dobili paket, katerega so se otroci zelo razveselili.

Pri tretjem prstu pa smo se pogovarjali o družini. Otroci so se podrobneje seznanili od kje prihajajo njihovi stari starši in to tudi na zemljevidu Slovenije označili. Spoznali smo poklice staršev in jih gibalno uprizorili. V vrtec smo povabili dedka, ki nas je naučil dve njegovi pesmi in nas tudi ob tretjem klicu v Litvo spremljal s harmoniko. Pri tretjem klicu se je pridružilo tudi nekaj staršev.

Do konca šolskega leta nas čakata še dva klica. Spoznali bomo zanimivosti kraja Bistrice ob Sotli in Slovenije, katero smo že tekom šolskega leta malo spoznali.

Prispevek: Karmen Jesenko, dipl. vzg.

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Slovensko izobraževlano omrežje (SIO), sio.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Kulturni bazar ja največje strokovno usposabljanje na področju kulturno-umetnostne vzgoje v...
Odgovori
0
Ogledi
58
  • Članek
Mestni svet Mestne občine Ljubljana je danes potrdil namero združiti vse občinske vrtce v en...
Odgovori
0
Ogledi
278
  • Članek
Na spletni strani Sveta Evropske unije je objavljeno poročilo Sveta za izobraževanje, mladino...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Direktorat za znanost in inovacije Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije (MVZI) je...
Odgovori
0
Ogledi
192
  • Članek
O projektu Na šoli smo se odločili, da ustvarimo inovativen pripomoček za zbiranje vode iz...
Odgovori
0
Ogledi
200
  • Članek
V torek, 21. novembra, je pod sloganom Poklici prihodnosti – Hekaton s twistom 83 osnovnošolskih...
Odgovori
0
Ogledi
155
  • Članek
Arja Ela Hvala, Junior ambasadorka Unicefa, je 20. 11. 2023, na svetovni dan otrok, začasno...
Odgovori
0
Ogledi
284

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu