Polovični delovni čas za volontersko pripravništvo

Trenutno berete:
Polovični delovni čas za volontersko pripravništvo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
?

---

Gost
Zaradi naše finančne stiske bi bilo zelo dobro, če bi me ravnatelj zaposlil kot volonterko za polovični delovni čas. Mogoče kdo kaj ve o tem? Koliko ur potem moraš biti na šoli? In kakšna je potem pogodba? Me zato zanima, ker mu bom to predlagala in bi rada naslednji teden, ko se bo pogodba podpisala, tudi mu podala vse info, ker moj ravnatelj nima kaj dost pojma o volonterjih... Hvala za vse info!!!! Se opravičujem, ker toliko pišem... Pa vso srečo na pripravništvu!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Seveda lahko predlagaš ravnatelju, da si tam samo polovični delovni čas. Ampak vseeno si volonter in nisi redno zaposlena. Plače torej vseeno ne dobivaš, tam si le krajši čas.
 
ko dobiš zadnje nakazilo porodniške, vloži na CSD vlogo za spremembno in napiši, da si ostala brez dohodka. Odločbo za OD še enkrat preračunajo in načeloma dobiš več (ker ne upoštevajo tvojih starih prihodkov). Tako midva sedaj funkcionirava.
Sicer pa 3,6 eur + prevoz /dan vseeno ni tolk malo...
 
Ja, itak mi je jasno, da plače ni. Ampak me vseeno zanima, kakšno pogodbo je potrebno podpisati, če si tam samo za polovični delovni čas?
 
Hvala za info! Bom to tudi naredila! Ja, ma prevoza ne bom dobila, ker sem oddaljena od šole samo 1km. Malica bo pa prav prišla! Vsaj nekaj, za plenice bo;)!
 
ko dobiš zadnje nakazilo porodniške, vloži na CSD vlogo za spremembno in napiši, da si ostala brez dohodka. Odločbo za OD še enkrat preračunajo in načeloma dobiš več (ker ne upoštevajo tvojih starih prihodkov). Tako midva sedaj funkcionirava.
Sicer pa 3,6 eur + prevoz /dan vseeno ni tolk malo...

Resno, ti potem na novo preračunajo in ne upoštevajo prihodkov za nazaj?
Hvala za tole informacijo, bom tudi jaz poskusila ;)
 
Hvala za info! Bom to tudi naredila! Ja, ma prevoza ne bom dobila, ker sem oddaljena od šole samo 1km. Malica bo pa prav prišla! Vsaj nekaj, za plenice bo;)!

Tudi jaz se do konec marca prejemam porodnisko oz.starsevski dodatek in se bom skusala dogovoriti,ce lahko s pripravnistvom pricnem en mesec kasneje.. ker tega dobim vec,kot bi za malico in potne stroske :)
Aja..pa v sklepu,ki sem ga danes dobila od ministrstva je nekaj omenjen skrajsani delavni cas za najmanj 20ur na teden..jaz se bom skusala dogovoriti za to varijanto..razen ce so potrebni kaksni posebni pogoji? :) lp
 
Tudi jaz se do konec marca prejemam porodnisko oz.starsevski dodatek in se bom skusala dogovoriti,ce lahko s pripravnistvom pricnem en mesec kasneje.. ker tega dobim vec,kot bi za malico in potne stroske :)
Aja..pa v sklepu,ki sem ga danes dobila od ministrstva je nekaj omenjen skrajsani delavni cas za najmanj 20ur na teden..jaz se bom skusala dogovoriti za to varijanto..razen ce so potrebni kaksni posebni pogoji? :) lp
Niso potrebni nobeni posebni pogoji za skrajšani delovni čas. Vedeti moraš le to, da če delaš za 20 ur na teden (polovični čas), nimaš plačane malice.
 
Niso potrebni nobeni posebni pogoji za skrajšani delovni čas. Vedeti moraš le to, da če delaš za 20 ur na teden (polovični čas), nimaš plačane malice.

Od kje pa ta podatek? Tisti, ki pride delat in je tam vsaj 4 ure, dobi plačano malico. Na pripravništvih sploh ne komplicirajo glede tega. Vsak dan dobiš plačano, ko si prisoten.
 
Niso potrebni nobeni posebni pogoji za skrajšani delovni čas. Vedeti moraš le to, da če delaš za 20 ur na teden (polovični čas), nimaš plačane malice.

Kolikor je meni znano (seveda, se lahko motim) dobiš malico plačano če si več kot 4 ure v šoli. Torej, če se z ravnateljem zmeniš za tri delovne dni po 7 ur imaš izpolnjeno normo za polovični delovni čas, malica ti pripada za tiste 3 dni, preostala dva dni pa služiš kruh kje drugje. :)
 
To ja. Ampak, če si vsak dan prisoten 4 ure...seveda je pametno 15 minut podaljšati ;), ti pripada malica za vsak dan. Ampak poudarjam, to je volontersko pripravništvo...ravnatelji poskrbijo, da dobiš plačano malico vsak dan. Če so kolikor toliko človeški.
 
Od kje pa ta podatek? Tisti, ki pride delat in je tam vsaj 4 ure, dobi plačano malico. Na pripravništvih sploh ne komplicirajo glede tega. Vsak dan dobiš plačano, ko si prisoten.

Tako mi je odgovorila Valerija: V primeru, da se pogodba sklene za največ 20 ur na teden, volonterski pripravnik ni upravičen do povračila stroškov prehrane na delu.
Najbolje, da skleneš vsaj za 21 ur, potem ti pripada :)
 
Tako mi je odgovorila Valerija: V primeru, da se pogodba sklene za največ 20 ur na teden, volonterski pripravnik ni upravičen do povračila stroškov prehrane na delu.
Najbolje, da skleneš vsaj za 21 ur, potem ti pripada :)

Jerica, 21 ur na teden, koliko časa dejansko potem moraš bit na šoli? Torej če je 21 ur, al je to potem 3 dni po 7 ur? Pomoje, da ne, ne? Da se tele ure malo drugače štejejo?
 
Tudi jaz se do konec marca prejemam porodnisko oz.starsevski dodatek in se bom skusala dogovoriti,ce lahko s pripravnistvom pricnem en mesec kasneje.. ker tega dobim vec,kot bi za malico in potne stroske :)
Aja..pa v sklepu,ki sem ga danes dobila od ministrstva je nekaj omenjen skrajsani delavni cas za najmanj 20ur na teden..jaz se bom skusala dogovoriti za to varijanto..razen ce so potrebni kaksni posebni pogoji? :) lp
Patricija86, jaz dobivam starševski dodatek do 9.4. Kaj, a to ti misliš, da ko boš s 1.3. začela opravljati volontersko pripravništvo, da boš izgubila porodniško? Zakaj to? Pa saj ne boš prejemala plače? Pa niti nobenemu pomoje ni treba javit, da si volonter, ker ne prejemaš plačila? Tudi na zavodu si lahko prijavljen, ne?
 
Na zavodu si lahko prijavljen. Glede ostalega ne vem, ker nisem v tej koži.
 
Mene pa zanima, če si upravičen do izplačila celotnega dela malice (3,60€ na dan), čeprav imaš možnost (kar jo imamo povsod) obroka v službi? Je to po dogovoru z ravnateljem, recimo, da rečeš da ne boš jedel, pa da ti 100% nakažejo, ali je to odvisno od česa drugega?
Hvala ;)
 
Na zavodu si lahko prijavljen. Glede ostalega ne vem, ker nisem v tej koži.

Jaz sem pravkar končala delo za določen čas, pripada mi trimesečno nadomestilo plače iz zavoda (80% plače), pa sem do tega vseeno upravičena, tudi na zavodu bom prijavljena - čeprav bom/bi delala kot volonterka. Itak ne dobivaš osebnega dohodka, tako da to nima veze. Preverjeno ;)
 
Mene pa zanima, če si upravičen do izplačila celotnega dela malice (3,60€ na dan), čeprav imaš možnost (kar jo imamo povsod) obroka v službi? Je to po dogovoru z ravnateljem, recimo, da rečeš da ne boš jedel, pa da ti 100% nakažejo, ali je to odvisno od česa drugega?
Hvala ;)

Poglej v temo mnenje o volonterskem pripravništvu. Tam sem se že razpisala tudi glede tvojega vprašanja :)
 
Poklicala sem gospo Valerijo glede povračila stroškov malice v primeru skrajšanega delovnega časa. Povedala mi je, da moraš biti na šoli prisoten več kot 4 ure na dan, da dobiš povrnjeno. Torej, če prav razumem: če delam 4 dni v tednu po 5 ur sem upravičena, če pa delam 5 dni v tednu po 4 ure pa ne? Oboje namreč tedensko nanese 20 ur?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
715
  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
170
  • Članek
Na višješolskih in visokošolskih zavodih se začenja novo študijsko leto. V tem prelomnem...
Odgovori
0
Ogledi
277
Pozdravljeni. Leta 2020 sem dobila pripravništvo v vrtcu, zaključilo se mi je decembra istega...
Odgovori
0
Ogledi
985
  • Vprašanje
Spoštovani. Ali tudi v šolstvu velja zakon, da je lahko delavec največ dve leti zaposlen za...
Odgovori
1
Ogledi
842
  • Članek
Vseslovenska akcija bo potekala 1. oktobra 2023, ko praznujemo mednarodni dan starejših. Slednji...
Odgovori
0
Ogledi
539

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu