Polni delovni čas - koliko % ?

Trenutno berete:
Polni delovni čas - koliko % ?

Pridružen
27. nov 2010
Prispevki
8
Pozdravljeni. mene pa zanima, koliko % delovnega časa moraš najmanj opravljati, da imaš zaposlitev za polni delovni čas z zmanjšano delovno obveznostjo? je možno, da imaš 89% delovne obveznosti in se to še vedno šteje za polni delovni čas? Hvala za odgovor.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Koliko je v odstotkih nisem prepričan. Za polni delovni čas potrebujete 22 pedagoških ur oz. 40 ur na teden. Za še polno zaposlitev imate lahko odbitek 3 pedagoških ur, torej 19. To znaša 86%.

Po tej logiki bi torej lahko bili zaposleni za polni delovni čas z odbitkom.
 
Tudi mene to zanima, imam pa bolj komplicirano situacijo. Zaposlena sem za 45% na gimnaziji (9 ur) in za 43% na OŠ (6 ur pouka na predmetni stopnji in 4 na podaljšanem bivanju), torej skupaj 88%. Je to tudi že polni delovni čas, pač z odbitkom pri plači? Torej če je polni delovni čas, pomeni, da se mi šteje tudi polna delovna doba in so plačani vsi prispevki?
 
Tudi mene to zanima, imam pa bolj komplicirano situacijo. Zaposlena sem za 45% na gimnaziji (9 ur) in za 43% na OŠ (6 ur pouka na predmetni stopnji in 4 na podaljšanem bivanju), torej skupaj 88%. Je to tudi že polni delovni čas, pač z odbitkom pri plači? Torej če je polni delovni čas, pomeni, da se mi šteje tudi polna delovna doba in so plačani vsi prispevki?
Mislim, da bi lahko imeli kot polni delovni čas z odbitkom. Nisem pa prepričan kako je glede tega, ker ste na dveh šolah. Mislim, da se morajo šole tudi med seboj dogovoriti, kako vas bodo zaposlile. Ali kot polno z dopolnjevanjem na drugi šoli ali "pol-pol". Kako pa imate sedaj?

Morda bi kdo drug še opisal svoj primer zaposlitve, če je podoben.
 
Pol pol, dve samostojni pogodbi. Letos bom prvič tako učila in sem imela kar malo zapletov s pogodbami, ampak konec vse dobro :). Sprašujem zato, ker me zanima, kako urediti, kar se tiče delovne dobe. Če mi ne bi tekla polna, bi se mi splačalo doplačevati. No, saj, če ne bom pa poklicala na ZZZS in se pozanimala, ampak bi rajši še prej slišala iz prve roke, saj takšnih primerov ni ravno veliko in se bojim, da še na zavodih ne vejo, kako točno narediti. Hvala za odgovor! :)
 
V bistvu je tudi mene zanimalo to, kako je s prispevki in delovno dobo. če imaš polni delovni čas z odbitki, je logično, da se pozna pri plači, ampak delovna doba bi pa morala teči polna, mar ne?
 
V bistvu je tudi mene zanimalo to, kako je s prispevki in delovno dobo. če imaš polni delovni čas z odbitki, je logično, da se pozna pri plači, ampak delovna doba bi pa morala teči polna, mar ne?
Če imate pogodbo za polni delovni čas, potem vsekakor. Tudi pri varianti pol-pol vam mora teči polna delovna doba.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
IPoP – Inštitut za politike prostora vabi k sodelovanju v pobudi Polni zagona kolesarimo v...
Odgovori
0
Ogledi
154
Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
717
  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
170
  • Članek
Na višješolskih in visokošolskih zavodih se začenja novo študijsko leto. V tem prelomnem...
Odgovori
0
Ogledi
278
Pozdravljeni. Leta 2020 sem dobila pripravništvo v vrtcu, zaključilo se mi je decembra istega...
Odgovori
0
Ogledi
985
  • Vprašanje
Spoštovani. Ali tudi v šolstvu velja zakon, da je lahko delavec največ dve leti zaposlen za...
Odgovori
1
Ogledi
842
  • Članek
Vseslovenska akcija bo potekala 1. oktobra 2023, ko praznujemo mednarodni dan starejših. Slednji...
Odgovori
0
Ogledi
539

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu