Poklicni tečaj in srednja strokovna izobrazba

Trenutno berete:
Poklicni tečaj in srednja strokovna izobrazba

Pridružen
29. apr 2011
Prispevki
11
v pravilniku o normativih je zapisano, da lahko oseba s srednjo strokovno izobrazbo in končanim faksom dela kot vzgojitelj, brez posebnega izpopolnjevanja iz predšolske vzgoje. Ali s poklicnim tečajem iz pred. vzg. tudi pridobiš srednjo strokovno izobrazbo?

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje uredil moderator:
Odg: Poklicni tečaj in srednja strokovna izobrazba

Živjo!

V pravilniku o normativih in standardih piše:
"– izobraževalni programi za pridobitev srednje strokovne izobrazbe so izobraževalni programi srednjega tehniškega in drugega strokovnega izobraževanja, poklicno-tehniškega izobraževanja in poklicnega tečaja;
– izobraževalni programi za pridobitev poklicne izobrazbe so izobraževalni programi nižjega poklicnega izobraževanja in srednjega poklicnega izobraževanja; "
Torej s pokličnim tečajem za predšolsko vzgojo pridobiš srednjo strokovno izobrazbo, čeprav sem bila prepričana, da pridobiš sprednjo poklicno izobrazbo in da strokovno lahko pridobiš samo na strokovnih gimnazijah (ekonomska gimnazija, tehnična itd.).
Tudi na tej spletni strani lahko vidiš seznam vseh srednjih strokovnih izobraževanj, kamor spada tudi predšolska vzgoja: http://www.cpi.si/srednje-strokovno-izobrazevanje.aspx

Zanima me, skupaj s katerim faksom pa lahko postaneš kar vzgojitelj (namesto pomočnik vzgojitelja)? S pedagoško fakulteto katerekoli smeri?

Lp
 
Odg: Poklicni tečaj in srednja strokovna izobrazba

Pozdravljeni.
Tudi jaz se na vas obračam s podobnim vprašanjem. In sicer, ali se lahko s končano prvo stopnjo bolonjskega programa (torej 3 leta), smer Pedagogika-Zgodovina zaposlim v vrtcu? Sicer nameravam narediti še prekvalifikacijo za vzgojiteljico, ampak me zanima samo informativno, če se lahko že po treh letih zaposlim.

Najlepša vam hvala za kakršne koli odgovore:)
Lucija
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Od skupno 5965 kandidatk in kandidatov, ki je na 82 šolah v spomladanskem roku opravljalo...
Odgovori
0
Ogledi
252
  • Članek
V želji po ustvarjanju (s)podbude, ki ima potencial spremeniti način izobraževanja učiteljev in...
Odgovori
0
Ogledi
368
  • Članek
Projekt AI4T opolnomoča učitelje in svetovalce z brezplačnim, prosto dostopnim, več jezičnim...
Odgovori
0
Ogledi
254
  • Članek
CMEPIUS vabi vzgojitelje predšolskih otrok in učitelje osnovnih šol k prijavi na mednarodni...
Odgovori
0
Ogledi
275

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu