Pogoji za prijavo na strokovni izpit

Trenutno berete:
Pogoji za prijavo na strokovni izpit

Pridružen
19. avg 2017
Prispevki
1
Naziv
dipl. slov. in dipl. soc.
Zavod
DOŠ II Lendava
Področje
  1. Šola za otroke s posebnimi potrebami
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede pogojev za prijavo na strokovni izpit. Brala sem pravilnik, a mi ni čisto jasno, kako je s temi 840 urami opravljenega dela. Jaz počasi zaključujem magistrski nalogi na FF. Od decembra sem zaposlena kot varuhinja na šoli za otroke s posebnimi potrebami (za poln delovni čas). Zdaj s 1. septembrom pa bi se naj zaposlila kot učiteljica, a morda le za polovični delovni čas, torej 11 ur tedensko.

Moram za prijavo na izpit zbrati 840 ur? V tem primeru namreč moram delati skoraj 3 leta (če bi bila za polovični delovni čas). Verjetno se mi čas, ko sem bila varuhinja, ne šteje, saj nisem dejansko poučevala, ali?

Že vnaprej hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena,
mislim, da se je varuhinja podobno kot spremljevalka in se ti šteje samo 55 ur vzgojno izobraževalnega dela, pa čeprav morda ti delaš več kot zgolj ''varuješ''. Recimo meni se 9 mesecev dela spremljevalke ni štelo, šteje pa se mi javno delo (pomoč pri učenju in druga pomoč otrokom), s dodatnim potrdilom ravnatelja, da sem dejansko poleg spremljanja opravljala vzgojno izobraževalno delo. Skratka zakomplicirano in iz ene strani zelo nepravično do nas, ki smo v šolah in vrtcih zaposlene kot spremljevalke, v resnici pa delamo z vsemi otroki in v vseh oddelkih, nadomeščamo bolniške itd.... Preden ne boš imela 840 ur vzgojno izobraževalnega dela ki jih potrebuješ za prijavo, se ne moreš prijaviti..žal..Če je kako drugače, naj me negdo popravi...govorim pa iz svoje izkušnje.
 
Žal je res tako. Zakonodaja je pri nas res toga. Jaz imam npr. strokovni izpit iz področja športa opravljen že od leta 2003. Vmes sem 4 leta delal na športni gimnaziji v projektu Nacionalnih panožnih športnih šol, pa mi teh ur ne priznajo. Priznali so mi 80 ur iz področja športa, 55 ur iz prakse na fakulteti, ostalih 710 ur moram opraviti za pristop k strokovnemu izpitu. Dandanes je pa službo brez strokovnega izpita VI nemogoče dobiti. Začaran krog.
 
SasaA, s svojim vprašanjem se obrni na gospo Kaučič, da boš dobila 100 % verodostojne informacije s prve roke:

Kristina Kaučič, univ. dipl. iur.
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Služba za kadre v šolstvu
Masarykova 16, 1000 Ljubljana
tel.: (+386) 01/ 400-5462
faks.: (+386) 01/ 400-5323

Blaž, zate pa morda pride v poštev zaposlitev v okviru projekta "zdrav življenjski slog?"
https://www.zsrs-planica.si/2017/06/30/javni-razpis-za-izbor-izvajalcev-programa-zzs-2017-2018/

In še to, tukaj piše, da strokovni izpit ni pogoj:
https://www.zsrs-planica.si/wp-cont...-program-Zdrav-življenjski-slog-2017-2018.pdf
 
Pozdravljeni, mene pa zanima, po kolikšnem času se lahko prijavimo na strokovni izpit, če pripravništvo opravljamo preko projekta 'Prva zaposlitev - učitelj začetnik'? Na šoli sem preko omenjenega projekta zaposlena od 1.4.2017 in vem, da je eden od pogojev razpisa bil, da v enem letu opravim strokovni izpit. Ali v tem primeru velja pravilo, da se lahko prijavim najprej po 6 mesecih, torej 1.10.2017?

Hvala že v naprej za odgovor.
 
Ker to ni pripravništvo kot je bilo nekoč, za katerega bi verjetno rabila 6 mesecev (ne vem točno) moraš pogledati na ministrstvu zavihek strokovni izpit, kjer piše, da je je za prijavo na strokovni izpit potrebno opraviti 840 uz VIZ dela in 5 nastopov v prisotnosti mentorja in ravnatelja. Ostalo si preberi na strani ministrstva. Lp.
 
Živjo, mene pa zanimajo praktični nastopi za strokovni izpit.
Ali je kje zapisano, da lahko nastope opravljaš šele, ko magistriraš, ali je možno že prej?
Ima kdo s tem izkušnje? Je kdo opravljal nastope pred zagovorom magistrskega dela?
Hvala vsem, lp
 
A potem to pomeni, da tudi če si bil zaposlen na šoli brez diplome in poučeval več let, je potrebno po diplomi še enkrat opraviti nastope?
Tako je, 5 nastopov pred ravnateljem in mentorjem po ustrezno pridobljeni izobrazbi.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Rok za prijavo na jesenski izpitni rok splošne mature se v torek izteka. Pisne izpite bodo...
Odgovori
0
Ogledi
284
  • Članek
Univerza v Novi Gorici je lansko leto skupaj s partnerji, Univerzo v Ljubljani, Institutom Jožef...
Odgovori
0
Ogledi
349
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje znova podaljšuje rok za prijavo na javni poziv za...
Odgovori
0
Ogledi
626
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
659
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
435
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
414
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
388

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu