Pogoj za učitelja matematike/fizike na gimnaziji

Trenutno berete:
Pogoj za učitelja matematike/fizike na gimnaziji

Pridružen
10. apr 2014
Prispevki
2
Naziv
univ.dipl.inž.grad.
Področje
  1. Gimnazija
Zanima me, ali lahko kot univerzitetni diplomirani inženir gradbeništva (VII stopnja izobrazbe - star program) učim matematiko ali fiziko na gimnaziji? Matematika in fizika, ki smo se je učili na faksu za nekaj stopenj presega raven, ki se obravnava v gimnazijah, zato praktično zanje ne bi smel biti problem. Bolj me skrbi formalni del... Predvidevam, da bi moral narediti vsaj kakšne diferencialne izpite iz področja pedagogike???
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

V Pravilniku o izobrazbi učiteljev in drugih strokovnih delavcev v izobraževalnih programih gimnazije piše:

4. člen

Učitelj matematike je lahko, kdor je končal enopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike.

Če učiteljev z izobrazbo iz prejšnjega odstavka ni, lahko matematiko uči tudi, kdor je končal dvopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike in ima ustrezno dopolnilno znanje. Ima ga, kdor je končal ustrezni študijski program za izpopolnjevanje iz matematike.
- - - - - - - - - -

Če nimate opravljenih pedagoških predmetov, bo potrebno opraviti še to, da boste ime ustrezne pogoje za delo na šolah.
 
Hvala za odgovor!

Če prav razumem torej niti približno ne izpolnujem pogojev, saj bi moral končati vsaj dvopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike (je to program na FMF ali na pedagoški)?

Ali jaz imam ustrezno dopolnilno znanje? Malo nejasna definicija ''ustrezni'' študijski program za izpopolnjevanje iz matematike. Kaj v tem primeru pomeni ustrezni?

Sicer končujem podiplomski študij, vendar predvidevam, da niti to ne pomaga kaj dosti...
 
Če prav razumem torej niti približno ne izpolnujem pogojev, saj bi moral končati vsaj dvopredmetni univerzitetni študijski program iz matematike (je to program na FMF ali na pedagoški)?
Tudi jaz tako razumem. Na pedagoški sigurno, za FMF nisem prepričan. Morda se oglasi kak matematik/fizik.

Ali jaz imam ustrezno dopolnilno znanje? Malo nejasna definicija ''ustrezni'' študijski program za izpopolnjevanje iz matematike. Kaj v tem primeru pomeni ustrezni?
Odgovor na to je napisan že v tej temi: Dopolnilno znanje iz matematike ali fizike | Forum Mladi učitelj
 
Jaz sem doštudirala na Pedagoški fakulteti smer matematika in računalništvo. Učim lahko na osnovni šoli ali srednji šoli, na smeri, kjer matematika ni maturitetni predmet. Vendar v realnosti, lahko učim tudi na srednji šoli, kjer je matematika maturitetni predmet. Ne morem pa učiti matematike na gimnaziji. Zato bi potrebovala izpite še s FMFja.

Glede na tvojo izobrazbo bi definitivno moral narediti še vse pedagoške predmete. Brez tega ne moreš učiti.

Upam, da sem kaj razjasnila zadevo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Kot odgovor na diskriminatornost digitalnih bonov v letu 2022, so na Ministrstvu za digitalno...
Odgovori
0
Ogledi
336
Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
715
  • Članek
Na Humanitasu tudi letos razpisujejo natečaj »Onkraj mehurčka« – natečaj za naj učiteljico oz...
Odgovori
0
Ogledi
310
  • Članek
Lepo je, če od svojih nekdanjih učencev dobiš pohvalo in vabilo na njihovo šestdesetletnico...
Odgovori
0
Ogledi
512
  • Članek
Danes je mednarodni dan matematike in dan števila pi, ki je posvečen tej matematični konstanti...
Odgovori
0
Ogledi
50
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
433

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu