Pogodbe za določen čas (veriženje)

Trenutno berete:
Pogodbe za določen čas (veriženje)

Prispevki
24
Pozdravljeni,
na šoli sem dobil zaposlitev sredi leta 2020 preko razpisa "prva zaposlitev". Potem sem eno šolsko leto (2020-21) delal na določen čas do konca šol. leta in v tem obdobju opravil strokovni izpit.
V šol. letu 2021-22 mi je ravnatelj podaljšal pogodbo še za eno leto, polni delovni čas, hkrati pa dodal še razredništvo. Zdaj sem torej razrednik prvo leto, hkrati pa mi s koncem tega šolskega leta poteče pogodba za določen čas.
Zanima me, ali me je ravnatelj sedaj, po dveh letih dela na določen čas, po kakem zakonu 'dolžan' vzeti za ndč? V em, da se načeloma po dveh letih pogodbe več ne smejo verižiti v 'normalnih firmah' , vendar sklepam da ima šolstvo kake svoje finte.
Vnaprej hvala za odgovire.

Prispevki
27
Področje
  1. Šola za otroke s posebnimi potrebami
Zdravo

Kot jaz vem mora biti čisto isto delovno mesto, da se šteje kot veriženje in so dolžni dati ndč potem.

Žal je v praksi tako da nam mladim stalno neki menjujejo delovna mesta, pa malo si na eni šoli malo na drugi... In o ndč lahko le sanjamo.

Prispevki
24
Zdravo,
v mojem primeru je obakrat isto delovno mesto na isti šoli, le da sem vmes postal še razrednik.
Torej če sem 2020/21 in 2021/22 opravljal polni del. čas, kako je potem?

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

• Članek
Ministrstvo za infrastrukturo je s sklepom avtomatično podaljšalo veljavnost junijskih...
Odgovori
0
Ogledi
55
Pozdravljene, Zanima me ali bi sprejele delo v vrtcu v drugem kraju z polovičnim delavnikom...
Odgovori
2
Ogledi
409
  • Članek
Glavni stavkovni odbor šolskega sindikata Sviz za zdaj ni določil datuma nadaljevanja stavkovnih...
Odgovori
0
Ogledi
54
  • Članek
Pomočnice vzgojiteljic predšolskih otrok so na novinarski konferenci SVIZ-a pred napovedano...
Odgovori
0
Ogledi
206
  • Članek
Pomočnice vzgojiteljic predšolskih otrok so na današnji novinarski konferenci Sviza pred...
Odgovori
0
Ogledi
198
Pozdravljeni. Zaposlena sem v OŠ. Zanima me, ali imam dovolj ur za poln delovni čas, če...
Odgovori
1
Ogledi
649
Pozdravljeni, razumem in mi je znano, da imamo učitelji neenakomerno razporejen delovni čas...
Odgovori
0
Ogledi
1.385

Zadnji prispevki

Na vrhu