Podatki na učni pripravi (oblika)

Trenutno berete:
Podatki na učni pripravi (oblika)

Pridružen
9. nov 2013
Prispevki
105
Področje
  1. Gimnazija
Jaz imam eno vprašanje. Ravno pišem priprave za uro, pa me zanima kateri podatki so na pripravah obvezni. Oziroma kakšna mora biti "glava" priprav.

Razred, ura, prisotni učitelji, učni pripomočki, učne metode, itd.. Kaj vse ste ve napisale?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Razred, predmet, učitelj
Učna tema, učna enota
Učne oblike
Učne metode
Učni pripomočki
Novi pojmi,
Medpredmetne povezave,
Učni cilji (prepišeš iz učnih načrtov)

Tako imam jaz :)
 
Hvala minnaxy.

Sem sestavila nekaj podobnega, tako da imam zadaj naslednje podatke:
datum
zaporedna številka ure
prisotni učitelj
razred (predmet sem spustila, ker imam vedno isti predmet)
učna tema
učna enota
učna oblika
učna metoda
tip učne ure
pripomočki

Upam, da je to dovolj, saj so novi pojmi, medpredmetne povezave in učni cilji napisani že v učnem načrtu pa se mi zdi popolnoma odveč še vse to prepisovati. Kaj pa ostali mislite?
 
po vseh priporočilih - v bistvu skoraj bolj zahtevam svetovalca na sestankih študijskie skupine in nadzorih inšpekcije sem strnila tako:
naslov: sprotna priprava na VIZ delo
šola
učitelj
razred
predmet
teden, ura, datum
učna tema
učna enota
cilji
metode, oblike
učni pripomočki
opombe, evalvacija
medpredmetne povezave
izvedba učne ure pa zajema:
deli učne ure
dejavnosti učencev in učiteljev (v 1.r. razdeljeno med uč in vzg-zapisano v pripravi)
diferenciacija
domača naloga
zaželjeno pa je tudi vpisati priporočila za delo v OPB in kriterije za sprotno preverjanje :)

lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Leta 2022 je bilo za raziskovalno-razvojno dejavnost (RRD) namenjenih 1 milijarda in 195...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
V zbirki Ugotovitve poročila Eurydice je objavljen prevod glavnih ugotovitev poročila Eurydice...
Odgovori
0
Ogledi
351
  • Članek
Omrežje Eurydice je predobjavilo del poročila Plače učiteljev in ravnateljev v Evropi 2021/22 v...
Odgovori
0
Ogledi
1.084
Pozdravljeni, za prijavo na strokovni izpit moram v obrazec vnesti informacije o svoji...
Odgovori
2
Ogledi
1.054
  • Članek
Objavljeni so podatki o prvem prijavnem roku za vpis v prvi letnik na dodiplomski in enoviti...
Odgovori
0
Ogledi
604
  • Članek
Na portalu Eduskills+ so objavljena gradiva za učiteljice in učitelje osnovnih in srednjih šol...
Odgovori
0
Ogledi
475

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu