Pravni nasvet Podaljšanje pripravništva

Trenutno berete:
Pravni nasvet Podaljšanje pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.842
Področje: Vzgoja in izobraževanje (splošno)

Kopirano iz: http://www.advokado.si/vprasanje/270/podaljsanje-pripravnistva/
-----

Pozdravljeni,
zanima me sledeče: opravljam plačano pripravništvo, pogodba za določen čas se mi izteče konec oktobra.
Od julija sem v bolniškem staležu, katerega mi je Zdr. komisija podaljšala do nastopa porodniškega dopusta v začetku novembra. Delodajalcu bom podala predlog za podaljšanje pripravništva. Ali mi delodajalec pripravništvo podaljša s sklepom o podaljšanju pripravništva že z dnem, ko se mi pogodba za pripravništvo izteče?

-----


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pravni odgovor na vprašanje bo prilepil administrator. Več o tem...

Sledite vprašanjem tudi na Advokado profilu Mladi učitelj

Kako deluje sistem pravnih nasvetov?
*opomba: za verodostojnost in pravno podlago odgovora ne odgovarjamo!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odgovor je prispevalo spletišče Advokado: http://www.advokado.si/vprasanje/270/podaljsanje-pripravnistva/
-----

Pozdravljeni,

Pripravništvo se lahko podaljša za čas opravičene odsotnosti z dela, ki traja več kot 20 delovnih dni (daljša bolniška odsotnost, porodniški dopust). Predlog za podaljšanje pripravništva se pošlje na Ministrstvo izobraževanje, znanost in šport, predlogu pa se priloži fotokopija bolniškega lista oziroma odločba pristojnega Centra za socialno delo o upravičenosti do porodniškega dopusta in dopusta za nego in varstvo otroka.

Ministrstvo o podaljšanju pripravništva odloči s sklepom. Če boste prejeli sklep, preden se vam izteče pogodba za pripravništvo, se vam pripravništvo lahko podaljša že z dnem, ko se vam pogodba izteče.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Potrdila udeležencem študijskih srečanj, ki jih je Zavod RS za šolstvo izpeljal v avgustu, so...
Odgovori
0
Ogledi
237
  • Članek
S CMEPIUSa sporočajo, da je rok za prijavo za Bilateralne štipendije za leto 2023-24 za nekatere...
Odgovori
0
Ogledi
242

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu