PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

vodstvo sole
strokovni organi v soli
otroci s posebnimi potrebami in kaksne so prolagoditve pri maturi
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. zakoni na področju SŠ
2. zakon o maturi, kdaj izdajo Maturitetni izpitni katalog (2 leti prej)in zakaj toliko prej?
3. pravilnik o ocenjevanju znanja? zakaj so izpustili besedo preverjanje v naslovu pravilnika - namreč v prejšnjih pravilnikih je zapisano preveranje in ocenjevanje znanja?
4. kaj je preverajanje in kaj ocenjevanje?
5. kolektivna pogodba (kdo je sklene in kaj je v njej napisano oz. kaj obsega)?
 
Vprašanja:

-pravila šolskega reda
-ZUOPP (splošno)
-kolektivna pogodba (splošno); plače strokovnih delavcev v VIZ
 
1. Kaj urejajo podzakonski predpisi na področju vrtca ( organizacijo in delo v vrtcu)
publikacija vrca- kaj vsebuje?
2. svet staršev, predvsem pristojnosti
3. Kaj sem naredila ko sem se zaposlila? (podpisala sem pogodbo o zaposlitvi)
Kaj sem s tem dobila (pravice in dolžnosti, ki mi jih nalaga delodajalec in plačo- to je hotu slišat)
 
Očitno bom o tem gospodu povedala malo več edina jaz.

Meni ta gospod niti malo ni všeč; sprašuje tako, da sploh nisem vedela, kaj bi rad od mene; potem me je le napeljal in sem mu kar rekla, a tooo ste hoteli slišat;

Moja vprašanja na SI 20. 6.:
- povezava med pravilnikom in zakonom za OŠ (odgovor je: izbirni predmeti, ki jih šola mora oponuditi; tuj jezik, nekonfesionalen pouk o verstvih in retorika);
tule res nisem vedela, kaj bi rad, nekaj je zavijal z očmi, se razburjal, postavljal podvprašanja, da sem potem ugotovila, kaj hoče od mene
- LDN (tule je bila ključna beseda NAČRTUJE DELO)
- plače (kateri zakoni in pravilniki urejajo plače; ne, ZOVFI zagotovo ne, ja, kolektivna pogodba ja, ampak sta dve; kateri dve točno).
Na koncu mi je rekel, no, pa sva le ugotovila.
Meni tak tip človeka ne leži; saj pomaga in vse, ampak NAČIN!!!
 
Meni tudi ni bil preveč všeč. Sploh nisem vedla kaj moram povedat... oz. kaj želi slišat.

1. kdo lahko ustanovi javni vrtec? kaj za to potrebuje? je rekel da otroci niso pogoj :?:
2. oddelki v vrtcu (vrste in koliko otrok je kje). kdaj se to lahko spremeni in od česa je to odvisno...
3 nekaj glede pogodbe o zaposlitvi, plačah (kje je zapisano kakšne so naše plače), plačilnih razredih... vglavnem kar nekaj.... MG_54.gif

sicer sem naredila, ampak me je zmedel v nulo.
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

tudi meni ta gospod i bil, nti malo všeč vprašal me je tako da ga nisem nič razumela, potem je toliko pomagal da sam povedala kaj je bilo treba.
njegova vpr. se vrtijo okrog zakonov v vrtcu in publikacje.
izpit sem naredila, zmedel pa me je u nulo, drugač veliko tudi on pomaga sam njegov način spraševanja mi ni bil všeč.
pogumno in srečno!
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

1. Ali se učenec, ki pripada določenemu šolskemu okolišu, vpiše v drugega? In vse o tem.
2. Avtonomija šolskega prostora.
3. Izobraževalni program.
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

1. Temeljna zakona na področju OŠ (nasploh, o čem govorita, kaj urejata, itd.)
2. Izobraževalni program (sestava, obvezni in izbirni predmeti - kaj je navedeno v ZOŠ in ZOFVI glede tega?)
3. Zakoni, ki urejajo zadeve s plačo
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

- kateri zakoni urejajo področje predšolske vzgoje? Kaj najdemo v katerem zakonu?
- svet staršev (kdo so in naloge)
-Naštej nekaj pravilnikov s področja predšolske vzgoje.
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

1.) Kaj ureja zakon o srednjem strokovnem in poklicnem izobraževanju.
2.) Pravilnik o ocenjevanju v srednjih šolah.
3.) Svet šole.
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

Izpit 27. 6. 2013

1. Financiranje OŠ
2. Kje je opredeljeno vzgojno delovanje šole, kako je z vzgojnimi opomini
3. Kateri so strokovni organi v OŠ, kaj so naloge učiteljskega zbora
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

vprašanja 27.6.13

1. izobraževalni program kot je opredeljen v ZOŠ
2. na splošno o ZOUP in pravilniku - kaj opredeljujeta, primerjava
3. primerjava priprave IP-ja in vzgojnega IP ... kaj piše v prvailniku

Prijeten gospod.
 
Odg: Izpraševalec: PLUŠKO

vprašanja 4.7.13

1.LDN, kdo ga potrdi, kaj vsebuje,...
2. vpis otroka v vrtec, kdaj se ga lahko vpiše, razpis,...
3. podzakonski akti, kaj urejajo, nekaj jih naštet

G.Pluško je bil meni vse prej kot prijeten in simpatičen, maloje kar nastavljal pasti in spraševal na način da nisi vedel kaj pravzaprav želi od tebe. Imela sem občutek da me bo vrgel vendar sem naredila :)

srečno vsem, ki vas ta živčna vojna še čaka :)
 
zakomplicirano vprašanje glede dokumentov in delovanje vrtca....odg.je bil kurikulum.
cilji pred.vzgoje in načela.
plačila staršev.
kaj pomeni, zasebni vrtec s koncesijo
 
Nazadnje urejeno:
Izpit sem delala za knjižničarja.

- Katere zakone, ki urejajo področje srednjega šolstva poznaš
- Normativ za knjižničarja (št. oddelkov), normativ za oddelke (v srednji šoli je 26 dijakov na oddelek, da le-ta šteje za en oddelek)
- Podvprašanje: ali mora imeti šola 2 knjižničarja, če jo obiskuje 1000 dijakov? Ne, lahko ju pa ima.
- Kdo potrjuje programe v srednjem šolstvu? Strokovni svet RS za poklicno izobraževanje potrjuje programe s področja poklicnega in strokovnega izobraževanja, Strokovni svet RS za splošno izobraževanje pa programe gimnazijskega izobraževanja in mat. tečaja. Poleg tega Strok. svet. RS da mnenje o splošnoizobraževalnih predmetih na področju poklicnega in strokovnega izobraževanja


Malo me je bilo strah tega gospoda, glede na vpise zgoraj, vendar je bil danes zelo v redu. Postavljal je kratka in predvsem razumljiva vprašanja in bil zelo prijazen.
 
Pozdravljeni! Meni pa je bil gospod Pluško, kar všeč! Vprašu me je kateri zakoni urejajo področje vrtca, kaj govori zakon o vrtcih (tu je hotu slišat cilje) kje so še cilji zapisani, varstvo otrok izven vrtca, dokumentacija in pri knjigah in splošnih dokumentih je hotu slišat da so to matične knjige in ne navadne:))) in ker sem profesorica športne vzgoje in imam prekvalifikacijo za pomočnico me je vprašu če sem loh tudi vzgojiteljica in kje to piše, pač pravilnik o izobraž....
skratka meni je bil to prijazen gospod, ki išče samo znanje:) srečnoooooo
 
Strokovni izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice.

- Kateri zakoni urejajo področje predšolske vzgoje (ZVrt, ZOFVI, ZUOPP);
- kaj opredeljuje Zakon o vrtcih, naštej cilje;
- kdo lahko ustanovi vrtec (odgovor za zasebni in javni vrtec), kako se financira, kako se določa cena programa.
 
opravljala sem za pomočnico vzgojiteljice
Meni osebno ni bil tako strašen gospod, glede na to, da sem se ga malo bala...res da te malo zmedeno in nerazumljivo vpraša, ampak ti pomaga, da poskušaš razumet ;)

1. Svet vrtca - kaj je svet vrtca, kdo ga sestavlja, naloge
2. Cilji in načela predšolske vzgoje - kje je to zapisano, naštej načela
3. Kateri zakoni urejajo področje predšolske vzgoje, kdo financira vrtec, kakšno je financiranje če je v družini več otrok in hodijo vsi v vrtec
 
Opravljala sem strokovni izpit za pom. vzgojiteljice 18. 9. 2014
1. Podzakonski akti.
2. Spremstvo otrok in koliko strokovnih delavk mora biti prisotnih na igriscu.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.275
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu