PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Strokovni izpit sem opravila 28. 11. 2018 za vzgojiteljico

  • Načela in cilji predšolske vzgoje
  • Avtonomija šolskega prostora in s katero pravico v ustavi se to sklada (hotel je slišati ločenost cerkve in države)
  • LDN, kdo ga potrdi, kdo ga sprejme, vse o tem, kar veš. Pa še podvprašanje o tem kaj ima občina v zvezi s tem (je v Svetu zavoda in je financer, je bil odgovor)

Gospod Pluško je prijazen, če si pripravljen ne postavlja veliko podvprašanj, pa tudi pomaga. Meni je bil zelo vredu. Komisije mi niso zamenjali, tako da so meni vprašanja, objavljena tukaj zelo pomagala, saj sem na osnovi teh vprašanj ponavljala snov, ki sem jo predelala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Strokovni izpit se opravila 24. 4. 2019 za SŠ. Vprašanja:

- Avtonomija šolskega prostora;
- Katri podzakonski akti urejajo dokumentacijo v šoli?
- Katero dokumentacijo vodi šola in katera se hrani trajno?
- Naloge šolske inšpekcije. Ali lahko inšpektor pride v razred? Kdo lahko in s čigavim dovoljenjem?
 
Katere zakone sem prestudirala, kaj piše v pravilniku o šolski dokumentaciji in katero dokumentacijo uporablja učitelj RP, avtonomija šolskega prostora.
 
1. Kdo določa predmetnike in učne načrte? Kdaj kateri strokovni svet?
2. Razlika med splošno in poklicno maturo? Kdo lahko opravlja splošno maturo - tukaj nisem vedela celotnega odgovora in sicer da jo lahko opravljajo tudi vsi, ki so stari 21 let ne glede na stopnjo prej pridobljene izobrazbe ...
3. Kaj pomeni peti predmet?
 
Car.

* Svet šole
* Zakoni v srednji šoli
* Naštej nekatere podzakonske akte
* Število dijakov na oddelek, kateri podzakonski akt to določa (Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje izobraževalnih programov in vzgojnega programa na področju srednjega šolstva)
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Kateri zakoni urejajo dijaške domove, kdo je lahko vzgojitelj, v katerem zakonu je določena velikost vzgojne skupine
3. Svet staršev

Meni se je gospod zdel prijazen, s podvprašanji me je vodil do pravilnega odgovora, zelo hitro sva opravila.
 
Strokovni izpit sem opravljala za vzgojiteljico.
Gospo zgleda zelo strogo, vendar pomaga s podvprasanji, ce se ti zatakne
1.Kateri zakoni urejajo podrocje vrtca
2.Nastej nacela predsolske vzgoje in opisi avtonomnost, strokovnost in odgovornost zaposlenih. Kaj pomeni strokovnost, avtonomija strokovnosti.
3. Spremstvo otrok izven vrtca
 
1. LDN
2. Zakoni na področju vrtca
3. Cilji predšolske vzgoje

Pa se nekaj me je vprašal, pa se ne spomnim več. Delala sem strokovni izpit za vzgojiteljico.
 
1) Normativi za oblikovanje oddelkov.
2) Kaj vsebuje Zakon o vrtcih? Naštej cilji predšolske vzgoje. Kateri so pogoji za ustanovitev zasebnega vrtca?
3) Naštej podzakonske akte, ki se nanašajo izključno na vrtce.
 
Danes. Ob treh. Prav prijetno vzdušje. Vsi se še malo lovimo s temi maskami. Prijeten gospod.
Predvidevam, da ste naredili - čestitke :) Sem vam prav fauš :) komisija je ostala ista
1) Normativi za oblikovanje oddelkov.
2) Kaj vsebuje Zakon o vrtcih? Naštej cilji predšolske vzgoje. Kateri so pogoji za ustanovitev zasebnega vrtca?
3) Naštej podzakonske akte, ki se nanašajo izključno na vrtce.

Odgovor na vprašanje 3?
 
Predvidevam, da ste naredili - čestitke :) Sem vam prav fauš :) komisija je ostala ista


Odgovor na vprašanje 3?
To so pravilniki, ki se nanašajo izključno na vrtce (torej Pravilnik o normativi in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca, Pravilnik o publikaciji vrtca, Pravilnik o dokumentaciji vrtca, Pravilnik o zbiranju in varstvu podatkov na področju predšolske vzgoje, Pravilnik o izobrazbi vzgojiteljev in drugih strokovnih delavcih v programih predšolske vzgoje in v prilagojenih programih za otroke s posebnimi potrebami ...). Jih je še ve, pa se sedaj iz glave spomnim teh. Tudi izpraševalec me je ustavil, ko sem povedala tretjega. :) (Lahko da sem kakšnega narobe zapisala/poimenovala zdaj, ker pišem iz glave - preverite.)
 
1. Načela predšolske vzgoje. Kje so zapisana? Kaj je kurikulum za vrtce?
2. Spremstvo otrok
3. Svet zavoda
 
Izpit sem opravljala za učiteljico slovenščine v srednji šoli.

1. V čem se razlikujejo cilji gimnazijskega in srednjega poklicnega ter strokovnega izobraževanja? Kje so ti cilji zapisani?
2. Katere pravilnike sem uporabljala pri svojem delu? Ko sem omenila Pravilnik o dokumentaciji v srednješolskem izobraževanju, ga je zanimalo, katere dokumente, ki se nanašajo na delo šole, šola hrani trajno.
3. Svet šole
 
Izpit sem opravljala za učiteljico glasbe v poklicnih in strokovnih programih ter gimnaziji.
Izpraševalec: Pluško

1. Kakšne so razlike med cilji v gimnazijskih programih in strovno-poklicnih? Kje je to napisano? (Gim-širša izobrazba usmerjena v nadaljevanje izobraževanja, strok.-poklicne šole - pridobitev poklica in nadaljnje izobraževanje ter vključitev v evropski trg dela ...).
2. Katere pravilnike dnevno uporabljam pri svojem delu? (Pravilnih o ocenjevanju, Pravilnik o šolskem redu in Pravilnik o dokumentaciji).
3. Svet staršev.

G. Pluško je bil prijazen, hitro zadovoljen z odgovori, ni vrtal.
Vso srečo!
 
Izpit sem opravljala kot organizatorka izobraževanja odraslih.
1. Kaj ureja zakon o izobraževanju odraslih in katere programe obsega.
2. Ali na instituciji, kjer sem zaposlena, izvajamo tudi srednješolske programe za odrasle. Kateri zakoni urejajo področje srednješolskega izobraževanja (samo našteti) in v čem je bistvena razlika med navadnimi srednješolskimi programi in srednješolskimi programi za odrasle (želel je slišati samo besedo "prilagoditve").
3. Osnovna šola za odrasle - kdo se lahko vpiše in ali se odrasli, ki ima izpolnjeno osnovnošolsko obvezo, vendar nima zaključene OŠ, vpiše na katero izmed srednjih šol ali ne.
Gospod je zelo prijazen in prijeten, navezuje se na prakso.
 
Izpit sem opravljala kot Organizatorka IO.
1. Katere programe poznamo po Zakonu o IO? Kdo lahko izvaja OŠO? Ali ga lahko izvaja privatnik?
2. Sestava sveta zavoda.
3. Kaj ureja Zakon IO? Zakaj ga imamo?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.250
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
93
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
159
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
804
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
739
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.345
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.490

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu