PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Kateri zakoni urejajo dijaške domove?
2. Avtonomija šolskega prostora.
3. Svet zavoda.

Samo pogumno pa narediš tudi pri njemu.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Danes sem uspešno opravila. Meni je bil zelo fajn spraševalec... Dobila sem pa naslednja vprašanja...

1. LDN
2. SVET VRTCA
3. SVET STARŠEV
4. NORMATIVI

SREČNO!
 
Strokovni izpit sem opravljala za pomocnico vzgojiteljice.
1. Katere zakone na podrocju predsolske vzgoje poznas?
2. Kaj opredeljuje zakon o vrtcih? Cist na kratko. ( cilje in nacela)
3. Katere strokovne organe imamo v vrtcu? Opisi ju
4. Spremstvo otrok izven vrtca.

Gospod Plusko sicer deluje bolj resen gospod, ampak je drugace bil cist super Srecno vsem tistim, ki jih se to caka.
 
Gospod Pluško je dosleden in ravno prav strog, res pa je, da zahteva znanje in če vidi, da so ti stvari jasne, ti tudi pomaga s podvprašanji in te usmerja. :)

Izpit sem opravljala kot organizatorka zdravstveno higienskega režima, zato so se tudi vprašanja nanašala v veliki meri na moje področje. :D

Vprašanja so bila:

* normativi za opravljanje poklica organizatorja, kje so zapisani in kakšni so.

* LDN vrtca - kdo ga pripravi, kdo poda mnenje, kdo ga sprejme, področja (katera področja se pri pripravi in uresničevanju tičejo profila organizatorja)

* Kdo lahko ustanovi zasebni vrtec in kakšen mora biti program, kdo ga potrdi, kaj mora program zagotavljati (želel je slišati cilje predšolske vzgoje in kje so zapisani)?

Izpit sem opravila. Srečno vsem.
Samo nasmejano in zaverovano v sebe in svoje znanje. ;)
 
svet staršev v vrtcu
cilji predšolske vzgoje in kje so zapisani
organi vrtca

g. pluško je prijazen gospod, ki pomaga
 
1. Naštej podzakonske akte na področju predšolske vzgoje.
2. Svet staršev.
3. Kakšni so pogoji za ustanovitev zasebnega vrtca?
 
- svet starsev
- spremstvo otrok izven vrtca
- kaj vse je potrebno da se ustanovi vrtec (javni in zasebni)
- strokovni organi vrtca
Izgleda strog, vendar je pomagal in ceprav nisem vedela strokovnih organov vrtca me je spustil...
 
Prijazen gospod. Pomaga, če se ti zatakne.
1. Katere pravilnike poznamo. Kateri pravilnik (poleg p. o ocenjevanju in preverjanju znanja) uporabljamo vsak dan. Nisem vedela, mi je pomagal z vprašanjem: "Kaj vsak dan pišemo?" Dnevnik -> pravilnik o dokumentaciji v OŠ. Naštet vrste dokumentacije + katera dokumentacija se hrani trajno + kakšne knjige mislim pod "knjige in druga dokumentacija".
2. Kateri zakoni urejajo plačo (zakon o sistemu plač v javnem sektorju + kolektivna pogodba). Katera kolektivna pogodba - sem rekla kolektivna pogodba za dejavnost V in I. Je rekel da ja, ampak katera kolektivna pogodba je še nad njo? Sem rekla da nevem in je on povedal - kolektivna pogodba za javni sektor.
3. Postopek imenovanja ravnatelja + če mora svet šole upoštevati mnenje ministra - ne.
 
1. zakoni vrtca
2. cilji predšolske vzgoje
3. spremstvo otrok (izven stavbe in vezano na prevoz)
 
1. zakoni vrtca, pogoji za ustanovitev javnega in zasebnega vrtca
2. cilji predšolske vzgoje
3. spremstvo otrok (izven stavbe in vezano na prevoz)
 
izpraševalec Pluško

1. Svet staršev
2. Delitev osnovnošolskega programa (obvezni, razširjeni p.)
3. Vzgojni ukrepi

Res je v začetku prijazen, a ker se nisem mogla spomniti nekega izraza, je spremenil razpoloženje. Pa še precej časa je imel v roki telefon.
Pomembno je le, da sem opravila.

Srečno vsem, ki vas to še čaka. :)
 
1. Svet šole.
2. Anatomija šolskega prostora.
3. Individualiziran program.
 
1. Vprašanje:
Podzakonski akti ZNOŠ
Podzakonski akti ZOFIV
Ali obstaja podzakonski akt o šolskem redu? Ne. Kje pa je to zapisano? Vzgojni načrt. Ali obstajajo alternativni vzgojni ukrepi v OŠ? Ne, kje pa? SŠ

2. Vprašanje:
Avtonomija šolskega prostora

3. Vprašanje:
Vzgojni načrt (kaj obsega ... )

Gospod je malo bolj strog. Komentira tudi pri vprašanjih ostalih izpraševalk. Drugače pa zastavi jasna vprašanja in v primeru, da znaš ne vrta vate. Je razumevajoč in tudi pomaga.
 
1. Cilji predšolske vzgoje
2. Kako se lahko ustanovi vrtec (javni, zasebni)
3. Svet staršev
4. Strokovni organi vrtca
 
G. Pluško je prijazen gospod, pomaga s podvprašanji in te vodi do pravega odgovora

1. Pomembni zakoni za OŠ (samo naštet)
2. Kdo sprejme učni načrt? (Strokovni svet) Katere strokovne svete vse poznamo?
3. Svet staršev
 
Ni grozen gospod, v bistvu je zelo prijazen in se kar nasmeješ z njim.
  1. Kaj mora narediti šola, ko prejme odločbo o usmeritvi za učenca s PP?
  2. Kam se usmerijo učenci NIS po končani OŠ, da dosežejo standard redne OŠ? Nižja poklicna...
  3. LDN
Zelo na hitro opraviš... Kratki in konkretni odgovori in te lepo usmerja do tega, kar želi slišat.
 
Strokovni izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice.
- Zakon o vrtcu, kaj najdemo v njem?
- načela predšolske vzgoje
- svet staršev
Meni je bil zelo fajn spraševalec, pomaga ti z podvprašanji in išče znanje!
 
1. Kateri zakoni urejajo podrocje predsolske vzgoje, cilji pvz.
2. Strokovni delavci vrtca.
3. Normativi.
 
Izpit sem uspešno opravila 24.10. in sicer za pomočnico vzgojiteljice.

Vprašanja:
1. Strokovna organa vrtca (vzgojiteljski zbor in strokovni aktiv vzgojiteljev. Kdo sestavlja vzg. zbor, kdo strokovni aktiv vzg. in naloge strokovnega aktiva vzg.)
2. Načela predšolske vzgoje (kje jih najdemo- v zakonu o vrtcih in kurikulumu za vrtce, našteti načela in opisati avtonomnost, strokovnost in odgovornost zaposlenih)
3. Strokovni delavci vrtca (je bilo potrebno samo našteti)

Gospod Pluško želi pomagati z podvprašanji, če se ti kje zatakne, ampak mene je s tem še bolj zmedel.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.181
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.281
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.287
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu