PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PLUŠKO - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Moja vprašanja iz 25. 9. 2014:
- Kateri pravilniki so pomembni v OŠ?
- Pritožba na oceno med letom.
- Strokovni aktivi.

Zelo nejasno zastavlja vprašanja. Sploh pri prvem mi ni blo jasno kaj je sploh vprašanje, ker je začel kaj je pomembno z vidika učencev...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Gospod Pluško deluje zelo strog, vendar če se ti zatakne vrta vate in ti skuša pomagati. Moja vprašanja so bila:
Ustanovitev srednjih šol (moram priznati, da me je tukaj kar namučil, ker nisem točno vedela, kaj hoče od mene...kdo ustanovi, kako se financirajo zasebne šole, koliko odstotkov se zasebne šole financirajo iz državnega proračuna-to sem pozabila 85%)
Avtonomija šolskega prostora
Strokovni organi šole
Opis oddelčnega učiteljskega zbora

SREČNO :)
 
G. Pluško je sicer malček resen gospod ampak noben bav-bav. Prijazen in lepo pove če si se zmotil.
Vprašanja:
-kateri zakoni urejajo predšolsko vzgojo (ZVrt, ZOFVI, ZOUPP)
-svet staršev
-cilji predšolske vzgoje
 
1. Naštejte zakonske in podzakonske akte?
2. Kakšno dokumentacijo hrani šolska svetovalna služba?
3. Prisotjnosti sveta šole?
 
Kateri zakoni so pomembni v OŠ?
Svet staršev
Avtonomija šolskega prostora
 
Oktober, 2014 – spraševalec Alojz Pluško - zelo nasprotno od komentarjev, ki so tukaj. Osebno mi je bil super. Zelo prijazen! Če vidi, da znaš osnove, te vpraša tudi bolj zahtevna vprašanja in ti jih tudi razloži ter te dodatno pouči.

Moja vprašanja (sem razredna učiteljica):
1. Program OŠ izobraževanj
- Kaj vsebuje?
- Kakšna je poglavitna razlika? =Učenci se v razširjen program vključujejo prostovoljno. Nato me je vprašal, da če to pomeni, da je potrebno plačat te prostovoljne dejavnosti? Moj odgovor: dodatne dejavnosti financira lokalna skupnost. Nadaljeval je, kako se financirajo še druge dejavnosti? Iz državnega proračuna.
- Kdo sprejme program? Strokovni svet. In zakaj v soglasju (oz. z mnenjem Ministra). Kakšna varovalka je Minister? Odgovor je nekaj v tem smislu, da država ne zapravi 40 milijonov brez veze.)

2. Svet šole
- Kdo ga sestavlja.
- Pristojnosti.

3. LDN
- Kdo ga potrdi, na čigav predlog? Moj odgovor: Potrdi ga svet šole na predlog ravnatelja, ki si predhodno pridobi mnenje učiteljskega zbora in sveta staršev.
In nato me je še vprašal, da čigavo mnenje še potrebujejo? Pazi: Tudi mnenje lokalne skupnosti (ustanovitelja).
Srečno!
 
Vprašanja:
Avtonomija šolskega prostora in kdo dovoljuje v primeru, da v lokalni skupnosti ni drugega primernega prostora za izvajanje nekonfecionalnih dejavnosti? (minister)
Program OŠ - razlika - kdo sprejema (Strokovni svet za splošno izobraževanje) in kateri so še Strokovni sveti. Kakšno nalogo, funkcijo imajo Strokovni sveti?
 
Zakonodaja:
- zakone na področju OŠ našteti (ZOŠ, ZOFVI) dodal je še Zakon prehrani,..
- kateri so vsi pravilniki (pri ZOŠ in ZOFVI)
- vse o dokumentaciji (hranjenje,trajna dokumentacija,...)
- preverjanje in ocenjevanje (vse)

Že je bilo povedano o tem gospodu,....res nerazumljivo sprašuje (dvoumno) vendar vseeno skuša pomagati!Vendar hoče imeti kar precej natančne odgovore!
 
1. Kje so zapisani predmeti v osnovni šoli - v Zakonu o OŠ. Primerjava z gimnazijo (ker sem hodila na gimnazijo) ali so predmeti z gimnazije tudi vpisani v zakon za SŠ - ne, zato ker je OŠ obvezna, SŠ pa ne.
2. Obvezni in razširjeni del.
3. Financiranje - lokalna skupnost kaj financira in kaj financira država.

Prijeten gospod - pomaga :)
 
1. ZOFVI (kaj zakon določa?, kako se financira šola?, katera sredstva so iz državnega proračuna in katera zagotavlja lokalna skupnost?, kdo ustanavlja šole?)
2. Avtonomija šolskega prostora
3. Zakon o šolski inšpekciji ( bolj konkretno ali te lahko obišče inšpekcija pri pouku? NE, kako veš da dobro deluješ pri pouku?)
 
zelo prijazen gospod, vprašanja postavlja tako, da vidi če razumeš predpise ali si se jih samo naučil...
podzakonski akti vrtca ( naštej)
svet staršev ( kdo ga sestavlja in naloge)
dokumentacija vrtca iz tega pa vprašanje o LDN vrtca ( kdo ga sestavi, kdo potrdi, kaj vsebuje)
 
Gospod Pluško je zeeeelo prijazen gospod in nevem zakaj pravijo, da ne daje razumljivih vprašanj! Meni je bil super, kjub temu, da sem imela tremo in se mi je tresel glas me z vprašanji ni zmedel. Celo rekel mi je, da ni niso tako grozni kot si eni mislijo hehe.

1. Kateri zakoni urejajo predšolsko vzgojo?
2. Spremstvo otrok ( Tu me je povprašal tudi kje sem opravljala pripravništvo in sem malo povezala s prakso)
3. Kaj najdemo v zakonu o vrtcih in kako je sestavljen prvi del zakonodaje, naštej cilje!
 
1. Kateri predpisi urejajo življenje in delo v vrtcu? Katera so področja, ki jih ureja ZOV? Naštej načela iz ZOV!
2. Kaj veš o svetu staršev (sestava, pristojnosti), katera pooblastila ima svet vrtca?
3. Kakšna je razlika med javnim in zasebnim vrtcem? Kako se ustanovi zasebni vrtec?
 
18. 5. 2015

- naštej zakone (zakon o vrtcih, zakon o organiziranju in financiranju vrtec in zakon o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami),
- pogoji za ustanovitev vrtca (javno veljavni program, strokovni delavci z primerno izobrazbo, prostro in oprema),
- svet vrtca
 
Vprašanja:

- naštej nekaj podzakonskih aktov, ki se nanašajo na vrtec
- katere dokumente vodi vrtec
- kateri dokumenti vrtca se hranijo trajno
- katere dokumente sestavlja vzgojiteljica

Srečno!
 
1. Avtonomija šolskega prostora (razložit)
2. Kdo lahko ustanovi zasebni vrtec?
3.(?? se ne spomnim)
 
Nazadnje urejeno:
1. Dokumentacija vrtca
2. Strokovni organi v vrtcu
3. Vpis otrok

Res mogoče zgleda malo strog, ampak meni je bil zelo prijeten, postavljal je jasna vprašanja. Na splošno sem imela super komisijo!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.179
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.277
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu