Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike

Trenutno berete:
Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
13. nov 2012
Prispevki
15
Kot vam je vsem verjetno že znano ali pa še ne, je z dnem 12.4.2013 bil sprejet zakon o delu kateri po novem vključuje tudi plačano malico in prevoz za volonterske pripravnike.
Zanima me, kako uveljavimo pravico to teh sredstev??
Na šoli kjer opravljam pripravništvo v tajništvu in računovodstvu ne vejo ničesar, rekli so le, da se naj oglasim pri njih glede tega šele enkrat prihodnji mesec, če bo kaj več jasnega.

Ali se je že kdo podrobneje pozanimal o tem??
V skrajni sili bom seveda ponovno klical na ministrstvo a ker sem že prevelikokrat gnjavil tam, bom raje sprva vprašal kar tukaj...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Zakon o delovnih razmerjih glede volonterskega pripravništva pravi:

124. člen
(volontersko pripravništvo)​

(1) Če se pripravništvo v skladu s posebnim zakonom lahko opravlja, ne da bi delavec in delodajalec sklenila pogodbo o zaposlitvi (volontersko pripravništvo), se za pripravnika uporabljajo določbe tega zakona o trajanju in izvajanju pripravništva, omejenosti delovnega časa, odmorih in počitkih, povračilu stroškov v zvezi z delom, odškodninski odgovornosti ter zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu v skladu s posebnim zakonom.

(2) Pogodba o volonterskem opravljanju pripravništva mora biti sklenjena v pisni obliki.

Sicer pa bi na MIZKŠ (Pripravništvo) morali prejeti pravi odgovor:

Kontaktna oseba: Valerija Jenko
tel.: (01) 400 52 46
e-pošta: [url=mailto:[email protected]][email protected][/url]
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Šole bodo glede tega novega zakona obveščene, le te pa bodo poslale zahtevek za povračilo stroškov za malico in prevoz. Oboje plača ministrstvo, tako da šole nimajo praktično s tem nobenih stroškov in ne vidim problema, da denarja ne bi prejeli. Vseeno je bolje, da se glede tega pozanimate na vaši šoli, da bo šola vedela kako in kaj ko prejmejo dodatne informacije, oz. da vas slučajno ne prenesejo okrog in vam denarja ne izplačajo ;)
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Hvala, majster ;)
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Jaz sem že šla povprašat in nihče ni vedel nič. So mi rekli, naj se še sama malo pozanimam. No sedaj sem tukaj to prebrala, po počitnicah pa bom šla v šolo s skopiranimi določenimi členi iz novega zakona o DR in potem bomo videli kaj bo sledilo :) Upam na najboljše. LpT
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

TanjaA tudi tebe prosimo, da potem deliš z nami informacije, ki jih boš dobila na šoli :) Veliko sreče.
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Ravno danes sem bila na tajništvu, kjer sem podpisala aneks k pogodbi o volonterskem pripravništvu. K prvotni pogodbi dodaja člene, v katerih je zapisano, da bom dobila povrnjene stroške za malico in potne stroške. Za slednje sem morala iti k ponudniku javnega prevoza, kjer so mi povedali, koliko bi morala plačati za mesečno vozovnico od domačega kraja do kraja, kjer imam pripravništvo. Te podatke moram spet vnesti na neko izjavo in jo oddati. Ko bom to naredila, bom dobila nakazane povrnjene stroške. Res sem vesela, da so v naši državi ''doumili'' vsaj nekaj, ki bo volonterjem vsaj malo olajšalo življenje :) LpT
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

TanjaA, če te prav razumem si tisto pravo pogodbo o volonterskem pripravništvu podpisala že prej, februarja, ko si začela z pripravništvom...danes pa si podpisala le nek dodaten aneks kot praviš? Namreč govori se, da za nas, ki smo pogodbo podpisali pred tem zakonom, naj ta zakon še ne bi veljal...lahko malo pojasniš :)
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

O ne, ne. Jaz sem s pripravništvom začela 1. 9. 2012 :) Takrat sem podpisala pogodbo o volonterskem pripravništvu, danes pa samo dopolnitev.
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

TanjaA a bodo potni stroški in prevoz povrnjeni tudi za nazaj? ali samo od 13. 4. naprej? Hvala za info ;)
 
Odg: Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike !

Odkar je stopil zakon v veljavo. Torej za pol aprila, maj, junij, pogodbo o volonterskem pripravništvu imam namreč podpisano do 30. 6.
 
Koliko pa znaša povračilo za malico/dan? Mogoče kdo ve kakšna je meja, do katere povrnejo potne stroške?
 
Javna uprava ima tisto najnižjo nadomestilo za malico: 3,54 Eur. Na šoli moraš biti vsaj 4 ure, da za tisti dan dobiš nadomestilo za malico.
Sama sem se vozila 25 km v eno smer in mi računovodkinja ni nič omenila kakšne omejitve.
 
Pozdravljeni! Sem nova na forumu in ravno danes dobila sklep o opravljanju volonterskega pripravništva :) Pričnem 20.3. 2014....Me pa nekaj zanima glede povračila stroškov za malico in prevoz....je sedaj to že vključeno v pogodbo o volonterskem pripravništvu ali ne? Kot sem zasledila nekaj postov zgoraj ( TanjaA ) ste mogli te stvari sami urejat....kako je s tem sedaj?
Hvala za vse odgovore!
Lep dan!
 
Ta dopolnitev zakona je prišla vem med tem časom, ko sem jaz opravljala pripravništvo, zato sem morala dodatno nekaj podpisati. Vi imate najbrž že vse vključeno.
 
Pozdravljeni! Sem nova na forumu in ravno danes dobila sklep o opravljanju volonterskega pripravništva :) Pričnem 20.3. 2014....Me pa nekaj zanima glede povračila stroškov za malico in prevoz....je sedaj to že vključeno v pogodbo o volonterskem pripravništvu ali ne? Kot sem zasledila nekaj postov zgoraj ( TanjaA ) ste mogli te stvari sami urejat....kako je s tem sedaj?
Hvala za vse odgovore!
Lep dan!
Kakšen sklep? Na kakšni podlagi? A ni možno volon. pripravništva možno opravljati samo ko ga ministrstvo razpiše?
 
Ne, ker so bila še prosta razpisna mesta( in so še prosta)...zato sem poslala prošnjo naknadno ;-)
 
Saška81, seveda je že vse vključeno, saj to to uredili že s prejšnjim razpisom.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu