Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike

Trenutno berete:
Plačana malica in potni stroški tudi za volonterske pripravnike

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Ok, super :) Najlepša hvala za odgovor!
LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mogoče kdo ve, kdaj dobimo plačilo potnih stroškov in malice? Katerega dne v mesecu?
 
Danes sem jaz dobila :) Načeloma je 5ti v mesecu, ampak ker je jutri sobota, je bila danes.
 
Pa dobiš nakazano od šole ali direktno z ministrstva? Kdaj si pa začela s pripravništvom?
 
Priznam, da še nikoli nisem pogledala, ker se mi zdi nepomembno...sem pa šla pravkar preverit na klik in je plačnik šola.
 
Ali je mogoče še katera dobila danes povrnjene stroške za prevoz, ker jaz nisem imela nobenega nakazila.
 
Živijo,

mene pa zanima sledeče: če opravljaš skrajšano pripravništvo (4 ure/dan), kako je s stroški prevoza? Ali dobiš povrnjene ali ne? Glede malice sem zasledila odgovor, glede prevoza pa ne... Se opravičujem, če sem kje spregledala in ponovno odpiram to temo.

Hvala za odgovor!


Lep pozdrav.

Mojca
 
Glede prevoza je tako: zaposleni, ki pridejo na delo, dobijo za vsak dan določen % mesečne vozovnice. Torej, če si prisotna na delu, ne glede na število ur, dobiš za tisti dan povrnjen prevoz.
 
Živjo!

saška81, mene pa zanima, kako si vedela, da so še prosta mesta pripravništvo oz. kje se da to preverit? Pa še nekaj..če želim volontersko pripravništvo opravljati na določeni šoli, a se moram najprej dogovorit s šolo in rabim potrdilo da sem zmenjena, ali moram najprej počakat na razpis in se prijavit, pa šele potem urejam zadeve z določeno šolo?
 
S šolo se moraš dogovoriti pred razpisom, saj moraš ob prijavi na razpis že imeti dogovor o opravljanju pripravništva (in mentorstvu) s šolo in podpis ravnatelja šole na prijavnem obrazcu.
Glede prostih mest pa se pozanimaj neposredno na ministrstvu (kontak na spletni strani min. pod zavihkom o pripravništvu).
 
Živijo,

zanima me, če kdo ve, kako se obračunavajo potni stroški? Ali volonterski pripravniki dobijo mesečno fiksen znesek, je ta znesek odvisen od cene mesečne vozovnice, kaj če se voziš z avtom - koliko % cene bencina dobiš na km...skratka, koliko denarcev lahko pričakujem za povračilo stroškov prevoza?:)

Hvala. :)
 
Če imaš mesečno, potem prineseš račun in dobiš v celoti. Malica se zaračuna glede na to, koliko dni si prisoten. Nazadnje je bil znesek 3,61 €, ampak se vsake pol leta spreminja to.

Jaz sem iz Lj in sem delala v Lj, dobila sem okoli 110 € na dober mesec. Ko so počitnice je manj, tam okoli 100 € ali še manj.

Če se voziš z avtom, ti bodo od tvoje mesečne preračunali v %. Če delaš vse dni 100 %, če kakšen dan ne, se potem preračuna.
 
Se pravi si prisiljen vozit se z javnim prevozom, ker se z avtom (če ti plačajo zgolj za mesečno) ne splača? Malo čudno se mi to zdi...ali pa nisem dobro razumel. :)

Mooojchy, hvala za info, če ima kdo še natančnejše podatke, pa se priporočam.:)
 
Nobenemu uslužbencu se praktično ne splača vozit z avtom :) Če gledamo stroškovno.

Redki so, da se jim strošek za bencin pokrije s tem kar dobijo za prevoz. V Lj definitivno ne. Za 37 €, ne prideš skozi cel mesec.
 
Okej, pustimo ob strani stroške za zavarovanje avta, gume, vzdrževanja itd.
Jaz bi rad vedel, ali bom dobil krite stroške za gorivo ali ne.

Če dobim 100€ na mesec, potem mi to za 40 km dnevno v eno smer sigurno ne bo zadostovalo in se bom moral voziti z avtobusom.
 
Če si tako daleč, si pa na www.najdi.si zemljevidu izračunaj razdaljo. Tam klikni kilometrina-to morajo uporabljati zaposleni.

Ne vem pa, ali ti izplačujejo dejansko kilometrino ali ne. Mogoče to Mladi učitelj bolje ve.

Za tvoje pripravništvo v 10ih mesecih je namenjeno 1700 € približno. To razdeli na 10 mesecev. Torej 170 € na mesec. Od tega dobi mentor 40 €. Torej 130 €.

Razen, če so se številke kaj spremenile. Vse piše v razpisu. Lahko ti pa da še kdo kakšno informacijo, ki se je vozil tako daleč na pripravništvo.
 
Bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega. Hvala za info!
 
Ja. Samo ne pričakuj pokritja stroškov s prevozom :s

Povsod v javni upravi se niža stroške.

Oziroma si najdi bližjo šolo, če je mogoče.
 
Stroške plačujejo po najnižji možni opciji, morda je na kakšni šoli drugače. Sama sem delala na gimnaziji in moji potni stroški so se obračunavali na sledeči način:

cena mesečne vozovnice/število delovnih dni v mesecu x število dni, ko sem bila prisotna v šoli

In po tej metodi je potem vedno variral znesek, ker npr. počitnice, državne praznike ipd. nisem dobila nič oz. nisem dobila kar avtomatsko plačane mesečne vozovnice. In ne glede na kakšen način potuješ, tako so obračunavali potne stroške.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu