Plača, regres, jubilejna nagrada

Trenutno berete:
Plača, regres, jubilejna nagrada

Pridružen
7. maj 2011
Prispevki
1
Zavod
ZZZS
Pozdravljeni!

Zanima me, ali kdo ve na kakšen način se v negospodarstvu (v javni upravi) obračuna plača, regres in jubilejna nagrada?
Prejela sem aprilsko plačo, kjer je bil izplačan še regres in jubilejna nagrada za 20 let. Ko sem pregledovala plačilne liste za nazaj, sem ugotovila, da sem v maju 2010 za plačo april, prejela samo 300 € manj, kot sem prejela letos z jubilejno, ki znaša 433,13€. Višina regresa in višina plače je ista kot lani.
V letošnjem letu so mi osnovo za davek, napram lani, zvišali za cca 1.000€.
Od nekje sem dobila informacijo, da bi delodajalec moral obračunati davek v tolikšnem %, kot ga obračuna pri običajni mesečni plači. Pri nas pa že nekaj let skupaj izplačujejo plačo in regres in s tem se pri plačilu regresa uvrstimo v višji plačilni razred davka. Ali je to prav?
Hvala za odgovor in LP, D
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nisem računovodkinja in glede jubilejne ti ne znam odgovoriti. Sem pa glede regresa skoraj prepričana, da se četudi se prikaže na isti plačilni listi, mora biti davk od regresa (dohodnina) obračunan po povprečni davčni stopnji delavca in ne sme dvigniti odstotka plači.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Društvo pedagogov je močno razburil vladni predlog novih izhodiščnih plačnih razredov, po...
Odgovori
0
Ogledi
705
  • Članek
Na II. gimnaziji Maribor se je 2. novembra 2023 z zaključno slovesnostjo in podelitvijo medalj...
Odgovori
0
Ogledi
128

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu