PISNA NALOGA ZA SVETOVALNE DELAVCE

Trenutno berete:
PISNA NALOGA ZA SVETOVALNE DELAVCE

Pridružen
30. avg 2022
Prispevki
9
Zavod
OŠ Mladika Ptuj
Področje
  1. Osnovna šola
Spoštovani kolegi, spoštovane kolegice,

danes sem pisala na Ministrstvo za izobraževanje glede pisne naloge za svetovalne delavce v okviru opravljanja strokovnega izpita. V nadaljevanju prilagam svoje sporočilo in odgovor, ki sem ga prejela. Upam, da komu koristi.

Želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam,
Ingrid Marovič

MOJE SPOROČILO:
Spoštovani,

kot svetovalna delavka, zaposlena v osnovni šoli, bom kmalu nabrala dovolj ur, da bi se lahko prijavila na strokovni izpit, vendar moram pred tem pripraviti še pisno nalogo. Zanima me, kakšen je postopek izdelave in oddaje pisne naloge za svetovalne delavce, in sicer:

- Kdo je lahko moj mentor? Si ga lahko izberem sama na šoli, kjer sem zaposlena?
- Kakšna mora biti tema pisne naloge? Si jo lahko izberem sama ali jo mora določiti mentor?
- Ali mora biti pisna naloga nujno tudi empirična ali je lahko samo teoretična?
- Ali obstajajo podrobna navodila za izdelavo pisne naloge (obseg, kazalo itd.) ali o tem odloča mentor?
- Ali je celotno pisno nalogo potrebno oddati skupaj s prijavnico na strokovni izpit ali je dovolj le izpolnjen obrazec za oceno pisne naloge?

V pričakovanju vašega odgovora vas lepo pozdravljam,
Ingrid Marovič


ODGOVOR:
Spoštovani,
mentorja za pripravo pisne naloge kandidatu dodeli ravnatelj šole izmed strokovnih delavcev šole, ki izpolnjujejo pogoje za mentorstvo. Navodil za izdelavo pisne naloge ni, prav tako ni določen obseg in obličnost naloge, vsebina naloge mora biti v povezavi z delovnim mestom, ki ga opravlja svetovalni delavec. Temo določi mentor, lahko pa se za temo dogovorite skupaj z mentorjem. Mentor je tudi tisti, ki bo določil ali bo naloga zgolj teoretična ali tudi empirična. Nalogo pošljete skupaj s prijavno dokumentcijo.
Več o prijavi na: Prijava na strokovni izpit na področju vzgoje in izobraževanja | GOV.SI

Lepo pozdravljeni.

Hermina Pohar Sonc
URKI, Sektor za razvoj kadrov v šolstvu
T: 01 400 5469, 01 400 5719
E: [email protected];
[email protected]
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
402
Pozdravljeni, zanima me, če so dostopna kakšna navodila za pisanje pisne naloge pri strokovnemu...
Odgovori
3
Ogledi
235
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
364
  • Članek
Društvo pedagogov je močno razburil vladni predlog novih izhodiščnih plačnih razredov, po...
Odgovori
0
Ogledi
706

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu