PINTER - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PINTER - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

PINTER
1. Kaj je ustava in na čem temelji?
2. Naštej veje oblasti v Sloveniji (3). Vloga predsednika Republike.
3. Naštej organe Evropske unije. Katere interese zagovarjata Evropska komisija in Evropski parlament.

Postavlja podvprašanja oz. zelo obširna vprašanja.
 
Izprasevalka Karla PINTER
1.Evropski svet, svet evropske unije
2.Simboli EU
3.Funkcije predsednika države
4.Državni svet ( sestava, mandat)

Zelo prijazna gospa.
 
1. Veje oblasti, kso jih sestavlja, ali jih kdo nadzira (ne, delajo v skladu z ustavo)
2. Evropske institucije (našteti in podrobno opisati evropski parlament), nato se pravi viri EU (ko je videla, da znam, me je ustavila)
3. Kdaj in kje je bila sprejeta konvencija o otrokovih pravicah
 
1. Simboli EU.
2. Naštej organe Evropske unije.
3. Katere interese zagovarjajo Evropska komisija, Evropski parlament in Svet EU.
 
Odgovarjala sem za OŠ.
Gospo Pinter je zamenjala ena druga izpraševalka mislim da gospa Bonelli.

Kje v ustavi je Slovenija natančneje opredeljena? (splošna načela)
Kaj vse najdemo v splošnih načelih, povej mi vse o simbolih in kateri je uradni jezik, katera druga dva jezika sta še?
Delitev oblasti?
Socialne pravice? Kaj država omogoča invalidom?
Pristojnosti Evropske komisije?
 
Odgovarjala sem za svetovalno delavko v OŠ:

Kdo ima v Sloveniji oblast? (ljudstvo)
Kako se deli oblast? (izvršilna, sodna, zakonodajna)
Državni svet, koliko predstavnikov ima in kaj je odložilni veto? (40, da gre zakon, ki je bil že sprejet v DZ, nazaj v obravnavo, kjer mora biti zanj večina vseh poslancev. Časa za to imajo največ 7 dni, 8. dan ga predsednik države namreč že razglasi)
EU: Kdaj je Slovenija postala članica EU? (1. maja 2004), simboli EU (samo našteti), institucije EU (našteti), kako dolgo traja mandat Evropske komisije? (5 let).

Gospa je prijazna, ne sprašuje preveč splošno, ampak točno določeno. Ker sem dejansko poznala vse odgovore, ni vrtala preveč. Le pogumno, znate :)
 
Izpitna vprašanja 5.10.2020

1. Kako se deli oblast? In kdo ima oblast v Sloveniji?
2. Inštitucije EU ( posebaj opisati Evropsko komisijo - kdo, kaj, zakaj?)
3. Državni svet (sestava in odložilni veto)
4. Pravni viri EU.

Prijazna zelo. Tud če ne veš vsega, je ok.
 
Nazadnje urejeno:
Super izpraševalka 😀 za pom. vzgojiteljice.
EU parlament (vse),
simboli EU,
veje oblasti v Sloveniji (na kratko kaj pod katero sodi, podrobneje sodstvo),
sodišča v Slo,
sodniška načela in kaj pomeni, da so oblasti med seboj enakovredne al neki tazga in pa še eno vprasanje, ki ga še nikjer nisem niti zasledila.
Dala mi je še vprašanje kaj vem o konvenciji o otrokovih pravicah in sem povedala samo kdaj so bile sprejete in pa kaj je temeljno načelo.
To je to srečno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
693
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.336
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.483
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.064
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.949
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.117
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.084

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu