PEZDIRC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
PEZDIRC - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Slovenščina (Dušanka Pezdirc), 25. 5. 2023 - zelo prijazna starejša gospa, odlično vodi pogovor, rada govori in razlaga - najprej me je opozorila da imamo šolo v registru slovnično napačno vpisano in naj popravim, kako bi moralo biti: SŠ Vena Pilona Ajdovščina
Smer: srednja šola

1. Posebnosti moških sklanjatev: morala sem sklanjati veliko imen, ki mi jih je naštevala npr. Vinko, Marko, Franci, France, Francelj… in povedat posebnosti, ki nastanejo pri sklanjatvah moških imen
2. Sklanjanje moških ter ženskih imen in priimkov, posebnosti pri ženskah in kdaj se lahko sklanjajo priimki (ko se končajo na A)... sama sem razložila pravila in dajala primere
3. Kako zapisujemo po vrstem redu imena in priimke (naprej ime) in kdaj zapišemo najprej priimek (literatura)
4. Razlika med žargonom in strokovnim jezikom (kam uvrščamo oba jezika po zvrsti, kaj je značilno in primer)
5. Naštej jezikovne priročnike in povej na kateri spletni strani vse najdemo (fran.si)

Opravili sva v manj kot 5 min in tudi če vse odgovoriš pravilno veliko sprašuje in razlaga, ampak lepo usmerja; s svojo razlago ti da čas, da razmisliš in usmeriš svoje misli v eno snov :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Srednješolski učitelj.
1. SSKJ
2. Funkcijske zvrsti jezika (opis značilnosti posameznih zvrsti, poudarek pa na strokovnem jeziku).
3. Krajšave (katere tipe krajšav ločimo in primeri).
 
Dušanka Pezdirc - izredno lepo vodi pri spraševanju
1. Slovarji (SSKJ, Slovenski pravopis, ...)
2. Terminološki in frazemski slovar
3. Mala ali velika začetnica pri praznikih
4. Sklanjatev moških in ženskih priimkov (primeri)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.079
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu