Panika pred strokovnim izpitom

Trenutno berete:
Panika pred strokovnim izpitom

Pridružen
4. okt 2012
Prispevki
63
Področje
  1. Gimnazija
Morda ima še kdo podobne težave ...

prejšnji teden sem poslala prijavo za strokovni izpit na Ministrstvo in danes sem dobila datum. Pred tem sem seveda že zbrala vse gradivo za izpit, vsaj tako sem mislila, nakar sem ugotovila, da to očitno NI DOVOLJ, saj sem ugotovila, da obstaja še malo morje dodatnih predpisov in podzakonov ipd., ki jih moram poznati. In sedaj ...panika! :confused:

Ustava, EU ..., ok to mi je jasno kaj moram poznati, slovenski jezik tudi. Ampak področje vzgoje in izobraževanje in ob tem še 56796047656890 ;) zakonov, predpisov ...vsak z vsaj 17. členi - tega pa ne razumem niti malo.
IMA KDO KAKŠEN NASVET glede poznavanja zakonodaje pri delu na gimnaziji??

Pripravništvo opravljam kot profesorica geografije na gimnaziji.

P.s. Seveda sem forum prečesala že podolgem in počez in je še slabše?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

In kdaj imaš datum? Zanima me, da vem, ali se moram že prijaviti, če želim priti na vrsto septembra...
 
V katalogu znanj jasno piše, kaj je potrebno znati pri zakonodaji za področje gimnazija (temeljni zakoni + področje gimnazija): http://forum.mladiucitelj.si/teme/katalogi-znanj-za-strokovni-izpit.272/

Torej predvsem za vaše področje in ne npr. za vrtec.

Predpise za vzgojo in izobraževanje lahko najdete tudi s pomočjo naše strani: http://forum.mladiucitelj.si/gradivo/kategorije/predpisi-za-vzgojo-in-izobrazevanje.23/

Hvala.
Seveda razumem, da mi ni potrebno poznati področja za vrtec. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zdravniška zbornica Slovenije je 14. decembra 2023 izrekla zahvalo Delovni skupini za...
Odgovori
0
Ogledi
136
  • Članek
Predstavniki Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (Sviz) so se ob 14...
Odgovori
0
Ogledi
212
  • Članek
Sindikat vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije bo na protestnem shodu pred...
Odgovori
0
Ogledi
241
  • Članek
Glavni odbor sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture ocenjuje, da vladni predlog...
Odgovori
0
Ogledi
299
  • Članek
Glavni odbor sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture ocenjuje, da vladni predlog...
Odgovori
0
Ogledi
344
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
572
  • Članek
Samomor mlade učiteljice razkril problematično smer tekmovalnega šolskega sistema. Nadaljuj z...
Odgovori
0
Ogledi
492

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu