Otrokove pravice

Trenutno berete:
Otrokove pravice

Pridružen
23. dec 2019
Prispevki
102
Živijo,

imam vprašanje in sicer - pravica otroka do zasebnosti - kako se kaže v šoli? kje je zapisana?

Zapisana verjetno v KOP - ali je možno, da je mišljeno kje je zapisana v šoli?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz bi v tem primeru odgovorila, da se v šoli kaže z varstvom osebnih podatkov. Učitelj učenca ne sprašuje o zasebnem življenju, domu in družini. Ne vem, če razmišljam prav ...

Lp
 
Jaz sem bolj razmišljala v smeri, da ima vsak otrok pravico do vpogleda svojih ocen
 
Mogoče tudi, da se ne sme preiskati njegove šolske torbe, omarice..? Pa glede na varstvo tajnosti, pisem in drugih občil, da se ne sme kazati njegovih testov ipd. brez dovoljenja?
In še, da morajo starši podpisati dovoljenje za objavo fotografij in tega?
 
16. člen KOP pravi, da noben otrok ne sme biti izpostavljen vmešavanju v njegovo zasebno življenje, družino, dom ali dopisovanje.
 
Pozdravljeni.
Večkrat sem zasledila vprašanje, katere so temeljne, najpomembnejše otrokove pravice. Ampak ne najdem odgovora, predvidevam pa, da niso mišljene kar vse, če je posebej napisano najpomembnejše?

Hvaležna bom za kakšno pojasnitev. Hvala. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.277
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje je potekal strokovni posvet o spoštovanju pravice do...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
341
  • Članek
Agencija Evropske Unije za temeljne pravice (FRA) je 8. junija objavila poročilo o temeljnih...
Odgovori
0
Ogledi
268

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu