OŠTIR - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
OŠTIR - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Nazadnje urejeno:
Opravljala sem za OŠ - razredni pouk

Kaj je ustava, sestavni deli?
Nedotakljivost stanovanja
Kdaj začne veljati zakon?

Gospa je prijazna. Brez skrbi in srečno! :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Pravica do zbiranja in združevanja (razlika med zbiranjem in združevanjem in primer za vsako). Najprej me je vprašala, če se spomnim primera, ko so prepovedali koncert v Slo nedavno nazaj (koncert glasbenika Thompsona), sem rekla da sem slišala. Za katero pravico je tu šlo? Tako sva prišli do zbiranja in združevanja.
2. Odložilni veto
3. Uradni jezik (opis in primeri - kako in kje se dejansko uporabljata it. in madž. - krajevne table, napisi..., pa nisem iz teh območij)
 
mag. Tadeja Oštir

1. Kako se sprejemajo zakoni? Kdo jih predlaga? Objava, trajanje.

2. Volilna pravica.

3. Pravice ob pridržanju.

P.S. Prijetno vzdušje, kar brez skrbi :)
 
1. Delitev oblasti (zakonodajna, izvršilna, sodna) in kaj štejemo v posamezno.
2. Podrobneje o državnem svetu in zakaj ga potrebujemo, katera je njegova najpomembnejša funkcija (veto).
3. Politične pravice v okviru ČPTS - katere so in podrobnejša razlaga o Pravici do zbiranja in združevanja.
4. Naštevala je posamezne funkcije oz. pristojnosti različnih organov. Odgovori so bili v smislu: DZ, DS, ustavno sodišče, Vrhovno sodišče, državno tožilstvo, ipd.

Srečno, gospa je prav prijetna! :)
 
1. Delitev oblasti,
2. Kako vemo, da nek zakon velja,
3. Nedotakljivost stanovanja
 
1. Delitev oblasti
2. Kako poteka proces sprejemanja zakona (vse podrobnosti, kdo lahko predlaga, kdo sprejema, kaj ima DS pri tem - odložilni veto, v katerem roku mora DZ sprejet zakon, kaj potem, kdo ga razglaša in kje je objavljen)
3. Volilna pravica (vse o njej, kaj pomeni splošna, enaka, tajna, kako se tajnost omogoča na volišču, tukaj sem se malo zmedla, ker me je spraševala podrobnosti kot npr. kako zgleda zaboj v katerega oddamo volilni listek - zaprt je, do katere ure je zaprt - do 19:00 in zakaj je zaprt ... pa ne, da ne bi vedela, ampak se mi zdi samoumevno, da je zaprt! :))
 
Moja vprašanja (organizator izobraževanja odraslih)
- postopek od predloga do razglasitve zakona (kdo lahko predlaga, kdo razpravlja o predlogu, kakšno vlogo ima pri tem DS, kdo razglasi zakone, kje, kdaj začne veljati zakon)
- pravica do zbiranja in združevanja (kam spada ta pravica, kaj pomeni eno in kaj drugo + primer)
- naštevala je npr. kdo sprejme proračun-proračunsko sodišče, kdo razglaša zakone-predsednik RS ...

Gospa je super! Srečno! :)
 
Moja vprašanja:
1. in 2. člen Ustave in kaj pomeni da je Slovenija demokratična, pravna in socialna država (kje se to kaže);
Konvencija o otrokovih pravicah (nekaj pravic naštet in katera se mi zdi najpomembnejša);
Simboli EU.

Bil je sproščen pogovor, brez panike ;)
 
1. Državni simboli, simboli EU
2. Predsednik države
3. Volilna pravica
 
1. Državni zbor.
2. Volilna pravica.

To je to :)
 
Strokovni izpit sem delala za vzgojiteljico. Zelo prijetna in prijazna gospa, pomaga s podvprasanji.
1. Evropski parlament - naloge, s katerimi organi sodeluje
2. Kakšno obveznost imajo starši do svojih otrok
3. Kaj govori ustva o otrokovih pravicah
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
582
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.406
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu