Opredelitev izobraževanja v ustavi

Trenutno berete:
Opredelitev izobraževanja v ustavi

Pridružen
15. jun 2020
Prispevki
24
Pozdravljeni,
pri učenju za strokovni izpit si seveda pomagam s starimi (in novimi) vprašanji.
Pred kratkim sta se pojavili dve, ki me begata in bi prosil za pomoč (kopiram ju tu spodaj):

Vse o otrokovih pravicah. Kaj so, kateri akti jih urejajo. Družinski zakonik in pravice/dolžnosti staršev. Kaj o otrokovih pravicah je zapisano v ustavi in naštej nekaj pravic (želela je, da točno ločim kaj je zapisano v ustavi in kaj v konvenciji). - posebej zadnji del me bega
Kako je izobraževanje opredeljeno v KOP in kako v ustavi?


Vnaprej hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,
pri učenju za strokovni izpit si seveda pomagam s starimi (in novimi) vprašanji.
Pred kratkim sta se pojavili dve, ki me begata in bi prosil za pomoč (kopiram ju tu spodaj):

Vse o otrokovih pravicah. Kaj so, kateri akti jih urejajo. Družinski zakonik in pravice/dolžnosti staršev. Kaj o otrokovih pravicah je zapisano v ustavi in naštej nekaj pravic (želela je, da točno ločim kaj je zapisano v ustavi in kaj v konvenciji). - posebej zadnji del me bega
Kako je izobraževanje opredeljeno v KOP in kako v ustavi?


Vnaprej hvala.
V KOP piše, da je oš izobraževanje obvezno in brezplačno ter da država spodbuja tudi srednješolsko (bodisi je brezplačno bodisi podpira s finančno podporo) in visokošolsko izobraževanje (v skladu s sposobnostmi posameznika). V ustavi pa piše le, da je oš izobraževanje obvezno in brezplačno ter da ga država spodbuja.
 
Hvala! Pol sem glede tega imel prave predstave.
Upam da zna še kdo tadrugo vprašanje obrazložit :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Teden digitalnega izobraževanja prinaša 5 brezplačnih izobraževalnih večerov na daljavo. Z...
Odgovori
0
Ogledi
31
  • Članek
Teden digitalnega izobraževanja 2024 prinaša pet brezplačnih izobraževalnih večerov na daljavo...
Odgovori
0
Ogledi
49
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 29. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
46
  • Članek
V petek, 15. marca 2024, je v Državnem zboru potekala javna predstavitev mnenj o osnutku...
Odgovori
0
Ogledi
60
  • Članek
Strokovna delovna skupina pod vodstvom dr. Janeza Vogrinca je pripravila osnutek predloga...
Odgovori
0
Ogledi
91
  • Članek
V državnem zboru RS bo v petek, 15. 3. 2024 potekala 3. javna predstavitev mnenj Nacionalnega...
Odgovori
0
Ogledi
81
  • Članek
Dve tretjini slovenskih učencev ne doživlja šole kot varen prostor; pogrešajo učitelje, ki bi...
Odgovori
0
Ogledi
107

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu