Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Trenutno berete:
Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Pridružen
9. nov 2012
Prispevki
75
Pozdravljeni!

Opravila sem pripravništvo na srednji šoli. Zanima me, ali obstaja kakšen določen rok, v katerem moram pristopiti k strokovnemu izpitu?
(Ali moram izpit opraviti npr. v roku pol leta ali ga lahko opravim recimo šele čez dve leti, če mi tako odgovarja?)

Hvala in lep dan.

Cufek
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor. Vsekakor se zavedam, da bom z opravljenim strokovnim izpitom pri iskanju zaposlitve bolj konkurenčna. Nisem pa čisto prepričana, da se bo moj zaposlitveni položaj, kljub izpolnjenemu pogoju, bistveno izboljšal. Sploh po tem, kar sem videla v praksi. Trenutno je moja pripravljenost za ta podvig čisto na nuli.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.
 
Odg: Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Uporabnik cufek je napisal:
Nisem pa čisto prepričana, da se bo moj zaposlitveni položaj, kljub izpolnjenemu pogoju, bistveno izboljšal. Sploh po tem, kar sem videla v praksi. Trenutno je moja pripravljenost za ta podvig čisto na nuli.
Vas popolnoma razumem... Želim vam, da se vaš položaj čim hitreje pozitivno razplete.
 
Odg: Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Menim, da bo komisija drugačna do nekoga neposredno po času, ko je zaključil pripravništvo. Imajo lahko stigmatično mnenje o neresnosti, če bi med končanim pripravništvom in strokovnim izpitom preteklo preveč časa. Jaz bi se raje izognila temu.
Kar pa se tiče pripravljenosti, pa z veseljem pomagam ...
 
Odg: Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Realnost je taka, da v nekaterih vrtcih prav malo pomeni opravljeno pripravništvo, prostovoljno delo in opravljen strokovni izpit. Raje imajo zaposlene ljudi, ki so brez str.izpita in večinoma zaposlujejo raje prekvalificirane delavce. Jaz sem an sistemom močno razočarana. V enem letu sem opravila in volontersko pripravništvo in strokovni izpit, vmes dobila službo 2x , enkrat za 1 mesec in pol drugič za 2 meseca. Zdaj pa sem spet brez službe. S tem, da sem se trudila in naredila vse v čimkrajšem času, naredila več kot 600 ur prostovoljnega dela ( brez vključenega pripravništva). Upam da se to v drugih vrtcih ne dogaja. Sicer sem pa proti prostovoljstvu, ker ga izkoriščajo. Meni ta strokovni izpit trenutno ne pomeni čisto nič.
 
Odg: Opravljeno pripravništvo in strokovni izpit

Pozdravljena, "origirl"!

Lahko samo sočustvujem s tabo. Tudi sama sem bila prostovoljka (sicer s precej manj opravljenimi urami), pa tega pri zaposlovanju nihče prav dosti ne upošteva. Če bi bila jaz ravnateljica, bi bil to zame pomemben podatek - da si nekdo zelo prizadeva, da bi opravljal želeni poklic - opravljal je volontesko pripravništvo in bil prostovoljec v svoji stroki- torej s tem izkazuje veliko pripravljenost za delo in željo po opravljanju določenega poklica. Ampak kriteriji ravnateljev/ic pri zaposlovanju so žal bistveno drugačni.

Lep pozdrav.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
496
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.141
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
349
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu