Opravljen strokovni izpit 3. 10

Trenutno berete:
Opravljen strokovni izpit 3. 10

Pridružen
9. avg 2022
Prispevki
4
Moja izpitna so bili:

ustavno ureditev, Aljaž Kavšek: Najprej sem morala povedati kdo je trenutni predsednik vlade, državnega zbora in republike. Sledil je pogovor o pristojnosti vlade in sprejemanju zakonov in kakšno je moje mnenje o tem, da imajo sodniki trajnostno funkcijo (želel je da povem, da je to problematično, saj se z leti v enakom poklicu hitro zgodi da se malo poleniš in ne slediš tako novim smernicam) in kaj je direktiva in uredba (razlika). Nato pa sva se pogovarjala še o tem, kaj ti omogoča evropsko državljanstvo (da lahko delaš in živiš v EU).

zakonodaja, mag. Verica Šenica Pavletič: Najprej mi je prebrala cilj iz zakonodaje (glede umetnosti) in sem morala povedati, kako se ga lahko v šoli dosega. Potem je želela vedeti kdo poleg RP še dela z otroci PP (specialni, rehabilitacijski ipd. pedagogi, logopedi) in kdo so strokovni delavci, ki poučujejo na javni oš do 5. razreda in koliko ur.

slovenski jezik (zamenjava): Funkcijske zvrsti jezika, UREDOVALNI JEZIK, ne pozabi! to je npr. prošnja, uradno vabilo ipd. potem sem naštevala znamenja za popravljanje besedil, na koncu pa, kako delimo ločila in opisati kako uporabljamo dvopičje (proti ni stičen)

Vsi so bili v redu, z vsakim je debata, zastavijo ti podvprašanja in te usmerijo. Pri ustavi sem izustila tudi par cvetk, pa je vseeno šlo čez. Važno je, da je pri vseh vprašanjih znaš kaj povedati je v redu. Vrjetno jim ni v interesu, da vse vržejo, zato kar pogumno in če si se pripravljal bo :))
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

1. Ustava (izpraševlka dr. Andreja Kurent): - veje oblasi (katere, sestava, naoge) - domnevna...
Odgovori
0
Ogledi
1.629
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
690
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
406
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.966

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu