Opravljanje strokovnega izpita psiholog

Trenutno berete:
Opravljanje strokovnega izpita psiholog

Pridružen
23. sep 2017
Prispevki
13
Naziv
Psiholog- izvajanje DSP
Zavod
OŠ Kidričevo
Področje
  1. Osnovna šola
  2. Poklicne in strokovne šole
  3. Gimnazija
Zanimanje za splošne informacije glede strokovnega izpita.

Sem magistra psihologije, imam pa opravljeno tudi pedagoško andragoško izobraževanje.
Trenutno sem zaposlena kot izvajalka DSP (psiholog) v OŠ.

Sedaj me zanima ali lahko za strokovni izpit pristopim s seminarsko nalogo (kot svetovalni delavec) ali moram imeti 5 nastopov. Nastopi, ki jih jaz opravljam so individualni in se mi zdi popolnoma neprimerno, da bi morala v pogovor z učencem vključiti še ravnateljico in mentorico, saj menim, da so teme, ki jih predelujem z učenci precej zasebne. Na ministrstvo sem klicala že 2x in so mi vsakič povedali drugače =/

Vsaka informacija glede strokovnega pa je dobrodošla =)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem socialna pedagoginja, izvajalka DSP v vrtcu in sem k strokovnemu izpitu pristopala s seminarsko nalogo kot svetovalni delavec. Če se prav spomnim, so mi takrat rekli, da se lahko sama odločim med tema dvema možnostima, pa je bil tudi meni ta način bližje.

Srečno! :)
Maja
 
Jaz sem socialna pedagoginja, izvajalka DSP v vrtcu in sem k strokovnemu izpitu pristopala s seminarsko nalogo kot svetovalni delavec. Če se prav spomnim, so mi takrat rekli, da se lahko sama odločim med tema dvema možnostima, pa je bil tudi meni ta način bližje.

Srečno! :)
Maja

Lahko vprašam samo še ali mora biti mentor nekdo, ki ima enak profil? Torej če sme psiholog, mora bit tudi mentor ali ne?
 
Ne, mentor je lahko kdorkoli, ki opravlja delo na delovnem mestu, za katerega se prijavljaš na strokovni izpit (torej svetovalni delavec) in ima ustrezno izobrazbo za to delovno mesto.

Tudi moja mentorica ni bila mojega profila :)
 
Pozdravljeni!

Tisti, ki ste za SI izdelali seminarsko nalogo me zanima, kakšen ste imeli obseg seminarske naloge in ali se je potrebno držati kakšnih smernic glede oblike, teme, ipd. Na spletni strani ministrstva namreč nisem nikjer zasledila, da bi bile napisane kakšne smernice za pisanje seminarske naloge. Hvala za odgovor!
 
Pozdravljeni!

Tisti, ki ste za SI izdelali seminarsko nalogo me zanima, kakšen ste imeli obseg seminarske naloge in ali se je potrebno držati kakšnih smernic glede oblike, teme, ipd. Na spletni strani ministrstva namreč nisem nikjer zasledila, da bi bile napisane kakšne smernice za pisanje seminarske naloge. Hvala za odgovor!
Zdravo mmos, tudi sama sem v podobni situaciji kot ste bili vi nekaj let nazaj, pa me zanima, če bi mi lahko odgovorili na isto vprašanje, kot ste ga zastavili vi. :) Torej, obseg seminarske, tema, kako je bilo s tem?
Najlepša hvala!

Lp, Lucija
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
569
Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
227
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
431
  • Članek
205. seja Strokovnega sveta za poklicno in strokovno izobraževanje bo v petek, 22. marca 2024 v...
Odgovori
0
Ogledi
58
  • Članek
235. seja Strokovnega sveta za splošno izobraževanje bo v četrtek, 21. marca 2024 v Veliki...
Odgovori
0
Ogledi
37
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo vabilo na 204. sejo Strokovnega sveta...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
119. seja Strokovnega sveta Republike Slovenije za izobraževanje odraslih bo v sredo, 15. 11...
Odgovori
0
Ogledi
227

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu