Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Trenutno berete:
Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Pridružen
2. sep 2012
Prispevki
18
Zdravo,

ker nimam strokovnega izpita ne dobim službe, zato me zanima sledeče; v času absolventskega staleža sem bila zaposlena na OŠ malo več kot 6 mesecev (l. 2007/08), nato sem z diploma precej časa odlašala, tako da sem diplomirala lani - zanima me, če bi se lahko dogovorila s kakšnim ravnateljem, da bi pri njih opravila 5 nastopov in se potem prijavila na strokovni izpit? Vprašam tukaj, preden se obrnem na ministrstvo.

Hvala za pomoč.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Spoštovani!

Če ste bili zaposleni več kot 6 mesecev in samostojno poučevali, imate s tem priznano pripravništvo. Seveda se lahko dogovorite s katerimkoli ravnateljem in mentorjem za opravljanje petih nastopov in se nato prijavite na strokovni izpit.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Ja malo je treba popraviti Mladega učitelja. Njegov odgovor je popolnoma pravilen le pod pogojem, da ste imeli pogodbeno razmerje (ni pomembno, če je bila plača prek študenta), samo, da imate papir, ki ste ga podpisali s šolo. Glede nastopov svetujem previdnost: šola mora biti vpisana v razvid pri MIKŠ-u. To so vse javne šole, nastope pa lahko delate kjerkoli želite. Preden boste nastope naredili pokličite Kristino na MIKŠ, ki je zadolžena za strokovne izpite in vam bo vse povedala.
Tudi za mentorja morate biti previdni: mora imeti naziv mentor vsaj tri leta.
lp
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

gnusi: absolutno se strinjam, vendar pri svoj razlagi nisem šel tako daleč, saj so se mi nekatere stvari zdele logične (pogoji za mentorja, javne šole ipd.). Zaposleni več kot 6 mesecev - seveda s pogodbo!

Hvala za podrobnejšo razlago :)
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Mladi učitelj tudi meni se je veliko stvari zdelo logičnih, dokler nisem pričel delati za Vlado :)
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Da vendar izvršilni kader v oš :)
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

hvala za tako hitre in izčrpne informacije. hmm edino pogodbo moram najti, sem jo nekam založila med selitvijo. kot berem pa delovna knjižica nima več veljave, tam pa imam zapisano in vem kje je :)
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Seveda ima, če druga ne ima šola tvojo pogodbo v tvoji osebni mapi v arhivu, pojdi do tajnice ti jo bo skopirala in to bo dovolj
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Jaz pa sem v OŠ poučevala samo 3 mesece, več let pa sem imela tečaje angleščine na Ljudski univerzi. A se to lahko tudi šteje v pripravništvo in ali lahko opravljam strokovni izpit, če si najdem mentorja in opravim nastope?
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Da se lahjko v primeru, da imas pogodbo o zaposlitvi. Svetujem ti da pokličeš g.Kristino Kaučič (01) 400 54 62, da preveri, če so vpisani v razvid pri ministrstvu. Potem potrebujes nekoga, da ti podpiše nastope (mora biti mentor vsaj tri leta) in pa podpis direktorja/direktorice in to je to.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Jaz sem na Ljudski Univerzi poučevala celo leto. Bila sem še študentka, tako da sem bila plačana preko študentskega servisa. Ne spomnim pa se, da bi podpisala pogodbo o zaposlitvi ali karkoli podobnega. Ampak, če je to obvezno?, potem sem verjetno kaj podpisala. Sedaj bom začela poučevati preko avtorske pogodbe na neki šoli. Če mi šteje poučevanje na Ljudski Univerzi, potem lahko tukaj opravim nastope in se prijavim na strokovni izpit?
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Regica pogojev za opravljanje strokovnih izpitov je več. Med njimi je delovna doba (vsaj 6 mesecev za 20 ur učenja). Če tega ne moreš dokazat s papirji potem ti ga ne bodo (po vsej verjetnosti) upoštevali. Moj nasvet je, da se obrnše na ljudsko univerzo, če imate kakšen dogovor iz katerega je to razvidno (20 ur na teden vsaj šest mesecev).
Z avtorsko pogodbo je pa tako. Nastope lahko opraviš v katerikoli šoli pod pogojem, da imaš mentorja in da je šola vpisana v razvid pri ministrstvu. Glede nato, da bo delo potekalo prek avtorske pogodbe, domnevam, da ne gre za javno šolo. Če želiš preverit, če je šola vpisana v razvid, priporočam da pokličeš Kristino Kavčič (01) 400 54 62, ki ti bo to takoj povedala. Potem potrebuješ le še mentorja in olé.

Upam, da kaj pomaga.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Zdravo,
imam še eno vprašanje: opravljam nastope in za seboj imam že 2 uri likovne opravljene pred mentorico in ravnateljico. Zanima me, ali se to šteje kot 1 nastop ali 2 - kolegica pravi, da pozna primer, ko je komisija upoštevala 2 uri likovne kot 1 nastop.

Hvala
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Moj nasvet bi bil, da napišeš bodisi različna datuma bodisi različna razreda. potem je vsak strah odveč.Mislim, da jebolje pisati različna datuma.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Uporabnik dida je napisal:
Zdravo,
imam še eno vprašanje: opravljam nastope in za seboj imam že 2 uri likovne opravljene pred mentorico in ravnateljico. Zanima me, ali se to šteje kot 1 nastop ali 2 - kolegica pravi, da pozna primer, ko je komisija upoštevala 2 uri likovne kot 1 nastop.

Hvala

Ne vem sicer,za kakšen naziv gre pri tebi,sama sem prof. razrednega pouka in sem tudi opravila 2 uri lvz,ki se je štelo kot 1 nastop -> kar se mi je zdelo popolnoma logično,glede na to,da je na razredni stopnji lvz (vedno) 2 uri skupaj... če že moraš 10m delat zastonj (volonter.pripravnik),pa 1 ura ne predstavlja bistvene razlike... kolegica je prof.lvz,pa je tudi 2 nastopa opravila po 2 uri lvz,3 pa po 1 uro v višjih razredih... torej,odvisno od tebe in ravnatelja,mentorja,kako se boš dogovorila... sicer pa,več kot je izkušenj,boljše je! thumb.gif
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Sem tudi prof. razrednega pouka, brezposelna. Opravljam pa nasope na podružnici, ki je precej oddaljena od matične šole in ima ravnateljica zelo malo časa, je s tem šolskim letom pričela z mandatom. Problem ni v še enem nastopu, ampak v tem da ravnateljica nima časa, zato sta mi z mentorico izbrali blok uro. No upam, da najdemo rešitev.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

aha drugače je pa bil nastop izveden v kombiniranem oddelku 1. in 2. razred skupaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
177
  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
503
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
396
Pozdravljeni, Koliko nastopov in hospitacij potrebujem za pristop k strokovnemu izpitu? Kaj je...
Odgovori
1
Ogledi
853
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
523
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
346
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu