Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Trenutno berete:
Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Na vašem mestu bi prilagodil datume in to je to. samo glejte, da lvz takrat tudi na urniku.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Uporabnik dida je napisal:
Sem tudi prof. razrednega pouka, brezposelna. Opravljam pa nasope na podružnici, ki je precej oddaljena od matične šole in ima ravnateljica zelo malo časa, je s tem šolskim letom pričela z mandatom. Problem ni v še enem nastopu, ampak v tem da ravnateljica nima časa, zato sta mi z mentorico izbrali blok uro. No upam, da najdemo rešitev.

tudi jaz sem brezposelna ... :cry: trenutno se pripravljam na strok.izpit ... potem upam na boljše možnosti ... čeprav ne verjamem,da bom zaradi tega toliko lažje dobila službo nea.gif
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Ce imate možnost preko zavoda dobiti vsaj potne stroške, toplo priporočam npk za vodjoo projektov. Stane sicer malo manj kot tisočaka, odpre pa kar nekaj vrat. Kar nekaj denarja se da dobiti tudi z varovanjem otrok prek sp
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

no sem dobila odgovor od gospe kristine "dvojna ura se lahko šteje kot dva opravljena nastopa, če imate za vsako uro tudi ustrezno pisno pripravo ter sta uri kot posamični označeni na obrazcu ocena praktičnih nastopov." mislim, da bo najbolje, da opravim še en nastop.
 
Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

sam datum si popravite pa je. kaj komplicirate
 
Pozdravljeni,

julija 2013 sem diplomirala iz angleškega jezika in književnosti. Čim prej želim opraviti strokovni izpit, ker brez njega v šolstvu zelo težko konkuriram. Bila sem prepričana, da brez opravljenega pripravništva ne morem pristopiti k strokovnemu izpitu, dokler mi kolegica ni razjasnila, da se vse to da tudi brez pripravništva, če imaš izkušnje. No, tukaj se rahlo zatakne.

Še med študijem sem 4 mesece poučevala na OŠ (nadomeščanje delavke na porodniškem dopustu), poleg tega pa sem 4 leta zaporedoma poučevala angleščino na različnih tečajih: 3 šolska leta (2 skupini 2x tedensko po eno pedagoško uro - torej 100 pedagoških ur ) na dveh OŠ preko Ljudske univerze (avtorska pogodba), ter eno leto na dveh različnih jezikovnih šolah - 2x po 40 ur in 1x po 50 ur, to je 130 pedagoških ur (avtorska pogodba).

Ga. Kristini Kaučič sem napisala mail, na katerega mi je odgovorila takole:

Spoštovani,

za pristop k opravljanju strokovnega izpita je potrebno izkazati šest mesecev delovnih izkušenj kot strokovni delavec v javno veljavnem programu vzgoje in izobraževanja, pri čemer se kot ustrezne delovne izkušnje štejejo tiste, ki so pridobljene na podlagi pogodbe o zaposlitvi, podjemne pogodbe oziroma pogodbe o pripravništvu, kakor tudi izkušnje iz programa javnih del in usposabljanja na delovnem mestu.

Prav tako morate opraviti tudi pet praktičnih nastopov v prisotnosti mentorja in ravnatelja ter pridobiti pisno poročilo mentorja o usposobljenosti za samostojno delo.


Torej avtorska pogodba sploh ne šteje?
 
Pozdravljeni,

julija 2013 sem diplomirala iz angleškega jezika in književnosti. Čim prej želim opraviti strokovni izpit, ker brez njega v šolstvu zelo težko konkuriram. Bila sem prepričana, da brez opravljenega pripravništva ne morem pristopiti k strokovnemu izpitu, dokler mi kolegica ni razjasnila, da se vse to da tudi brez pripravništva, če imaš izkušnje. No, tukaj se rahlo zatakne.

Še med študijem sem 4 mesece poučevala na OŠ (nadomeščanje delavke na porodniškem dopustu), poleg tega pa sem 4 leta zaporedoma poučevala angleščino na različnih tečajih: 3 šolska leta (2 skupini 2x tedensko po eno pedagoško uro - torej 100 pedagoških ur ) na dveh OŠ preko Ljudske univerze (avtorska pogodba), ter eno leto na dveh različnih jezikovnih šolah - 2x po 40 ur in 1x po 50 ur, to je 130 pedagoških ur (avtorska pogodba).

Ga. Kristini Kaučič sem napisala mail, na katerega mi je odgovorila takole:

Spoštovani,

za pristop k opravljanju strokovnega izpita je potrebno izkazati šest mesecev delovnih izkušenj kot strokovni delavec v javno veljavnem programu vzgoje in izobraževanja, pri čemer se kot ustrezne delovne izkušnje štejejo tiste, ki so pridobljene na podlagi pogodbe o zaposlitvi, podjemne pogodbe oziroma pogodbe o pripravništvu, kakor tudi izkušnje iz programa javnih del in usposabljanja na delovnem mestu.

Prav tako morate opraviti tudi pet praktičnih nastopov v prisotnosti mentorja in ravnatelja ter pridobiti pisno poročilo mentorja o usposobljenosti za samostojno delo.


Torej avtorska pogodba sploh ne šteje?
4 mesece bi vam lahko priznali oz. vsaj v nekem deležu, avtorska pa je pod vprašajem. Nisem prepričan, glede na odgovor, ki ste ga prejeli. Bolj ne kot ja.
 
Eno vprašanje imam in prosim za odgovor. Če je nekdo zaključil dvopredmetni študij, a je potem vseeno, na katerem področju opravi nastope? Torej: štud smer npr. angleščin in nemščina, diplomska naloga na smeri angleščina. A morajo biti nastopi tudi na angl. ali so lahko na nemščini? Mord so lahko celo kombinirani, torej 3 na angl. in 2 na nem.?
 
Eno vprašanje imam in prosim za odgovor. Če je nekdo zaključil dvopredmetni študij, a je potem vseeno, na katerem področju opravi nastope? Torej: štud smer npr. angleščin in nemščina, diplomska naloga na smeri angleščina. A morajo biti nastopi tudi na angl. ali so lahko na nemščini? Mord so lahko celo kombinirani, torej 3 na angl. in 2 na nem.?
Naceloma si izberes podrocje iz katerega opravljas pripr. in tudi nastope. Ni vezano na smer iz katere je diplomsko oz. magistrsko delo.
 
Mislim da je praksa da imaš enega mentorja in narediš tistih par nastopov pri enem predmetu ... če se ne motim je treba edin pazit pri mentorju, da ima naziv vsaj "mentor", ker je treba na prijavnico za strokovca napisat ime in naziv mentorja. Pa na prijavnico ni treba nič pisati o diplomi, sam naziv, pa priložit dokazilo o izobrazbi
 
Eno vprašanje imam in prosim za odgovor. Če je nekdo zaključil dvopredmetni študij, a je potem vseeno, na katerem področju opravi nastope? Torej: štud smer npr. angleščin in nemščina, diplomska naloga na smeri angleščina. A morajo biti nastopi tudi na angl. ali so lahko na nemščini? Mord so lahko celo kombinirani, torej 3 na angl. in 2 na nem.?

Lahko kombiniraš nastope. Jaz sem delal pripravništvo iz GEO in ZGO pri mentorju, ki je učil oboje, GEO in ZGO, pa sem imel nastope iz obeh predmetov, tudi ocenjevalne pred ravnateljem.
 
pozdravljeni,
zanima me naslednja stvar. In sicer sem diplomirala na Pedagoški fakulteti. Zaposlena sem bila na srednji šoli (10 mesecev - učna pomoč), nastope pa sem opravljala na OŠ. Ali mi velja zaposlitev na srednji šoli kot 6-mesečna praksa? Strokovni izpit bi opravljala za OŠ. Hvala za odgovor. Tina
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
236
  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
575
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
431
Pozdravljeni, Koliko nastopov in hospitacij potrebujem za pristop k strokovnemu izpitu? Kaj je...
Odgovori
1
Ogledi
927
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
690
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu