Opis del in nalog: pomočnica vzgojiteljice

Trenutno berete:
Opis del in nalog: pomočnica vzgojiteljice

Pridružen
14. maj 2012
Prispevki
1
Mene pa zanima sledeče: na mojem spričevalu piše, da sem vzgojitelj predšolskih otrok, opravljam delo pomočnice vzgojiteljice in me zanima ali obstaja kje napisano v vezi z delovnim mestom pomočnica vzgojiteljice-če prav razumem, se tako imenuje delovno mesto in si večina ljudi napačno razlaga naše delovno mesto... Včasih se sliši, kot da smo OSEBNE pomočnice vzgojiteljic in da smo kaj manj vredne...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
kje napisano v vezi z delovnim mestom pomočnica vzgojiteljice
To piše v opisu del in nalog za posamezni poklic, ki je priloga Pravilnika o sistemizaciji, ki ga ima vsak zavod. Ob zaposlitvi bi s tem naj bili seznanjeni s strani zavoda.

Na tej povezavi (str. 29-30) boste našli opis del in nalog za pomočnico vzgojiteljice: http://www.os-dobrovo.si/files/OPIS DELOVNIH MEST priloga 2.pdf

Kopirano iz dokumenta:
Pomočnik vzgojitelja, pomočnik vzgojitelja predšolskih otrok opravlja dela in naloge, določene s predpisi, letnim delovnim načrtom zavoda ter v skladu s sklepi vodstva zavoda, zlasti pa:
  • sodeluje z vzgojiteljem pri pripravi na vzgojno delo;
  • sodeluje z vzgojiteljem pri načrtovanju in izvajanju vzgojnega dela;
  • sodeluje z vzgojiteljem pri delu s starši;
  • sodeluje z vzgojiteljem pri organizaciji življenja in dela v vrtcu;
  • sodeluje z vzgojiteljem pri analizi stanja v oddelku (pri začetni evalvaciji);
  • sodeluje pri spremljanju razvoja in napredka otrok in pri zapisovanju opažanj;
  • vodi dokumentacijo o svojem strokovnem delu (letni načrt dela in njegova evalvacija);
  • pripravlja in izvaja prehranjevanje, nego in počitek otrok;
  • vzdržuje in ohranja red in čistočo sredstev, igrač, igral, opreme in prostorov v vrtcu ter oblačil in obutve otrok;

- opravlja druga dela v zvezi z opravljanjem vzgojno-varstvenega procesa:
  • sodeluje s strokovnimi sodelavci v enoti, zavodu in zunaj njega,
  • sodeluje v strokovnih organih vrtca,
  • sodeluje pri razvoju dejavnosti, neposrednem delu z otroki, starši, okoljem,
  • vključuje se v organizirano strokovno izobraževanje in usposabljanje za področje dela,
  • pomaga vzgojitelju pri urejanju igralnic, zbirk, telovadnice, igrišča, nasadov ipd.,
  • pomaga vzgojitelju pri organizaciji kulturnih, športnih in drugih splošno koristnih in človekoljubnih akcij, pri katerih sodelujejo otroci vrtca,
  • pomaga pri pripravi in izvedbi izletov, bivanja v naravi ipd., ki jih organizira zavod;

- opravlja druga dela, po katerih se potreba pojavlja občasno ali nepričakovano:
  • dela v inventurnih komisijah,
  • dela v strokovnih organih in strokovnih skupinah,
  • se sprotno strokovno izobražuje pri uvajanju novosti–HACCP,
  • vzdržuje pribor, posodo, delovne stroje in prostore,
  • sodeluje z vzgojiteljem pri izvajanju varstvenega in drugega dela v skupini,
  • po potrebi samostojno sprejema otroke v jutranjih urah in jih oddaja staršem,
  • se sproti strokovno izobražuje pri uvajanju novosti–HACCP,
  • opravlja druga dela v skladu z zakoni, veljavnimi predpisi ter po navodilih vodje enote, organizacijskega vodje in ravnatelja;
- opravlja druga dela po navodilih ravnatelja in direktorja v skladu s predpisi in letnim delovnim načrtom zavoda.

V nujnih primerih delavec opravlja tudi naloge, ki sicer ne sodijo v celoti v opis njegovih delovnih nalog.


Še nekaj: http://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi_poklicev/opis_poklica?Kljuc=600&Filter=
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
National Geographic Photo Ark z močjo fotografije spodbuja ljudi, da pomagajo zaščititi ogrožene...
Odgovori
0
Ogledi
170
  • Članek
Na srednjih šolah in drugih izobraževalnih organizacijah se s pisnim izpitom iz angleščine...
Odgovori
0
Ogledi
185
Zanima me pod kaj bi se to štelo? Zbirka bo izdana pri založbi. Moti me, da se stalno spreminja...
Odgovori
0
Ogledi
293
  • Članek
Domače naloge so pisne, ustne in praktične oblike učenčevega dela, ki ga posreduje učencem...
Odgovori
0
Ogledi
533

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu