Odločba o dopustu za strokovni izpit za nepripravnike

Trenutno berete:
Odločba o dopustu za strokovni izpit za nepripravnike

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Pozdravljeni uporabniki foruma!

Tokrat bi vas jaz prosil za pomoč.

Je kdo od vas dobil odobren dopust za pripravo strokovni izpit, ampak ni pripravnik? Zanima me namreč, na kateri podlagi je bil dopust odobren (katerem pravilniku in členu; najbrž piše v odločbi). Kako ravnatelj to upraviči?

Znano je, da se omenjen dopust odobri samo pripravniki (http://forum.mladiucitelj.si/teme/dopust-za-strokovni-izpit.3327/), ampak vem, da se v praksi odobri dopust tudi drugim zaposlenim.

Hvala!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljen!

Stvar je takšna, da po zakonu kot nepripravnik resda nisi upravičen do dopusta, razen, če ti ga pač ravnatelj odobri. V tem primeru moraš dati vlogo za dopust. Jaz sem bil ravno sedaj v takšni situaciji.

Osebno sem si vzel en dan dopusta (višek ur pravzaprav), za dan, ko pa imaš sam izpit pa daš, kot sem že napisal, vlogo za (izreden) dopust. Dolžina le-tega pa je odvisna od tega koliko ga pač potrebuješ.

Upam, da sem ti vsaj malce pomagal; sicer pa srečni in lep pozdrav,
Matija
 
Pozdrav, @matija drobne in hvala za odgovor.

Znane so mi oblike koriščenja dopusta. Zanima me bolj to, če je ravnatelj morda odobril dopust po istem členu tudi za nepripravnika. Sam sem namreč tudi koristil dopust za strokovni izpit kot nepripravnik, ampak tega je že toliko let, da se res ne spomnim, kakšno odločbo sem dobil, če sem jo sploh.

Namreč nisem prepričan, če vsi ravnatelji pravilno tolmačijo "tisti" člen. So primeri, ko so nepripravniki prejeli dopust celo 5 dni. No, zanima me zgolj na kakšni podlagi, torej po katerem pravilniku in členu.

Srečno tudi vam! :)
 
Pozdravljeni uporabniki foruma!

Tokrat bi vas jaz prosil za pomoč.

Je kdo od vas dobil odobren dopust za pripravo strokovni izpit, ampak ni pripravnik? Zanima me namreč, na kateri podlagi je bil dopust odobren (katerem pravilniku in členu; najbrž piše v odločbi). Kako ravnatelj to upraviči?

Znano je, da se omenjen dopust odobri samo pripravniki (http://forum.mladiucitelj.si/teme/dopust-za-strokovni-izpit.3327/), ampak vem, da se v praksi odobri dopust tudi drugim zaposlenim.

Hvala!


Pozdravljen!
Jaz tudi nisem pripravnica, zaposlena že 10 let v šolstvu, odobril mi ravnatelj je vseeno celih 7 dni študijskega dopusta. Vse je stvar dogovora oz. interpretacije zakona. Ravnatelj ima zadnjo besedo, odvisno je tudi, ali greš na izpit "iz latsnega interesa" ali če je tudi v korist šole...
V vsakem primeru: srečno!!!
 
Nazadnje urejeno:
@Elsa, interpretacija je tukaj jasna. Pripravnik je pripravnik in zakon je jasen: http://forum.mladiucitelj.si/teme/dopust-za-strokovni-izpit.3327/

Ravnatelj ima zadnjo besedo
... ki pa ne sme biti v nasprotju z zakonodajo! Res pa je, da ima v rokah škarje in platno.

ali greš na izpit "iz latsnega interesa" ali če je tudi v korist šole...
To me zanima. Kje je podlaga? Strokovni izpit ne more biti izobraževanje v interesu zavoda, saj je leta pogoj za zaposlitev!

V vsakem primeru: srečno!!!
Moj strokovni izpit je že lepo število let pod streho ;)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zaposleni v izobraževanju imajo v povprečju 30 dni dopusta. So učitelji dva meseca na dopustu...
Odgovori
0
Ogledi
573
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
350
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.616

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu