Odgovarjanje na strokovnem izpitu

Prispevki
9
Naziv
Vzgojitelj predšolskih otrok
Zavod
Vrtec Litija
Področje
Vrtec
Lep pozdrav!
Tema se navezuje na vse, ki ste že opravljali strokovni izpit. Zanima me, ali je potrebno na vprašanja odgovarjati dobesedno, naprimer tako kakor navaja zakon, definicija, ali je dopusto, da odgovorjaš z svojimi besedami, z tem da ohraniš bistvo ali pa da odgovore črpaš z prakse, če je narava vprašanja takšna. To me zanima predsvem za področje zakonodaje ter ustave.

Prispevki
6
Naziv
Profesorica slovenščine
Področje
Osnovna šola, Poklicne in strokovne šole, Gimnazija
Pozdravljen!

Na vprašanja ni potrebno odgovarjati dobesedno. Jaz sem odgovarjala s svojimi besedami, seveda pa moraš zadeti bistvo odgovora. Če svojo razlago podkrepiš s primeri iz prakse, je to še toliko bolje, saj potem vidijo, da razumeš naučeno.

Prispevki
9
Naziv
Zavod
Vrtec Litija
Področje
Vrtec
Najlepša hvala za odgovor :) Namreč sem opazil, da stvari razumem in si jih razlagam po svoje, in sem se bal da lastna razlaga nebi bila dovolj :)

Prispevki
9
No ja, jaz sem imela zelo strogo in hladno komisijo in niso jih zanimali odgovori povezani s prakso. Dejansko sem dobila vprašanje: V tej pa tej zakonodaji pod tem pa tem členom piše kaj? Zdaj se pripravljam na drugo opravljanje izpita in molim, da dobim bolj prijazno komisijo.

Prispevki
9
Naziv
Zavod
Vrtec Litija
Področje
Vrtec
Ojoj samo če se mene vpraša, je to kar malo nehumano glede na obseg snovi ki jo moramo predelati. :S

Prispevki
9
Jp. Jaz tudi nisem pričakovala, da me bodo tako sistematično spraševali. Tisti dan je samo ena iz naše komisije naredila in še to komaj komaj. Mene je pa potem skoraj za eno leto vse minilo. Zdaj pa spet švicam in se pripravljam. :D

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Zadnji prispevki

Na vrhu