Odgovarjanje na strokovnem izpitu

Trenutno berete:
Odgovarjanje na strokovnem izpitu

Pridružen
22. maj 2014
Prispevki
9
Naziv
Vzgojitelj predšolskih otrok
Zavod
Vrtec Litija
Področje
  1. Vrtec
Lep pozdrav!
Tema se navezuje na vse, ki ste že opravljali strokovni izpit. Zanima me, ali je potrebno na vprašanja odgovarjati dobesedno, naprimer tako kakor navaja zakon, definicija, ali je dopusto, da odgovorjaš z svojimi besedami, z tem da ohraniš bistvo ali pa da odgovore črpaš z prakse, če je narava vprašanja takšna. To me zanima predsvem za področje zakonodaje ter ustave.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljen!

Na vprašanja ni potrebno odgovarjati dobesedno. Jaz sem odgovarjala s svojimi besedami, seveda pa moraš zadeti bistvo odgovora. Če svojo razlago podkrepiš s primeri iz prakse, je to še toliko bolje, saj potem vidijo, da razumeš naučeno.
 
Najlepša hvala za odgovor :) Namreč sem opazil, da stvari razumem in si jih razlagam po svoje, in sem se bal da lastna razlaga nebi bila dovolj :)
 
No ja, jaz sem imela zelo strogo in hladno komisijo in niso jih zanimali odgovori povezani s prakso. Dejansko sem dobila vprašanje: V tej pa tej zakonodaji pod tem pa tem členom piše kaj? Zdaj se pripravljam na drugo opravljanje izpita in molim, da dobim bolj prijazno komisijo.
 
Ojoj samo če se mene vpraša, je to kar malo nehumano glede na obseg snovi ki jo moramo predelati. :S
 
Jp. Jaz tudi nisem pričakovala, da me bodo tako sistematično spraševali. Tisti dan je samo ena iz naše komisije naredila in še to komaj komaj. Mene je pa potem skoraj za eno leto vse minilo. Zdaj pa spet švicam in se pripravljam. :D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
38
  • Članek
V digitalni bralnici Zavoda RS za šolstvo so objavljena Izhodišča za prenovo katalogov znanj za...
Odgovori
0
Ogledi
212
  • Članek
V dvorani Državnega sveta se je v organizaciji Komisije za izobraževanje, kulturo, znanost...
Odgovori
0
Ogledi
113
  • Članek
Center RS za poklicno izobraževanje vabi k udeležbi na spletnem dogodku, ki ga namenjajo...
Odgovori
0
Ogledi
183
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
427
  • Članek
Na Centru RS za poklicno izobraževanje izvajajo projekt Kombinirano izobraževanje v poklicnem in...
Odgovori
0
Ogledi
323
  • Članek
Center RS za poklicno izobraževanje vabi k prebiranju prvega od dveh poročil o rezultatih...
Odgovori
0
Ogledi
213

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu