OBLAK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
OBLAK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

Delovna obveznost učitelja
kdo lahko izreče vzgojni ukrep
Kje najdemo zapisane vzgojne ukrepe
Ali ta pravilnik še velja? Kdaj se bo spremenil, kaj se bo spremenilo (oblikuje se vzgojni načrt)
Naloge razrednika

1. Ocenjevanje in spremembe
2. Diferenciacija in spremembe
3. Učiteljeva delovna obveza

1. vprašanje: kateri zakon ureja šolstvo? (ZOFVI) - nič ni bilo treba podrobneje
2. vprašanje: diferenciacija - kaj je, katere oblike poznamo, ali je obvezna
3. vprašanje: obvezni in razširjeni program - našteti oba; natančneje dopolnilni in dodatni pouk, in sicer jo je zanimalo, kako vodim evidenco prisotnih in kaj naredim, če učenci, ki jim obiskovanje dopolnilnega svetujem, ne hodijo k pouku (obvestim razrednika, ta pa starše)
4. vprašanje: oba načina napredovanja učiteljev - v nazive (podrobneje) in po plačni lestvici

1. Kateri zakon ureja šolstvo (ZOFVI), kateri podrobneje OŠ? (OK, tu je bilo to res vse.)
2. Obseg vzgojno-izobraževalnega dela, delovna obveza učitelja, podrobneje drugo delo, potrebno za uresničitev izobraževalnega programa. Ali lahko povemo ne ravnatelju, če nas pošlje v šolo v naravi?
3. Obvezni in razširjeni program.
4. Učni načrt in predmetnik.

delo učitelja
razširjeni program - kaj obsega
šolski koledar - kaj se določi z njim

1. diferenciacija (naštela sem vse, pol me je pa še vprašala, če je obvezno vsem učiteljem izvajat notranjo diferenciacijo... DA!!!)
2. organi šole (sam naštet, pa sem si eno izbrala in povedala 3 naloge, ki jih opravlja).

1. Primerjava med letnim delovnim načrtom in predmetnikom. Tu sem precej mutil, ampak z njeno pomočjo je šlo.
2. Diferenciacija.

1. Organi šole - naštej, sestava sveta šole, volitve v svet šole, svet staršev
2. Napredovanje učitelja (nazivi, plačilni razredi, kriteriji za napredovanje)

1. Diferenciacija
2. Napredovanje učencev
3. Učna in delovna obveznost učitelja

1. Učna in delovna obveznost učitelja (pozabila sem na dežurstva in spremstva učencem),
2. Status učenca (postopek pridobivanja, kdaj preneha ...)
3. primerjava med učnim načrtom in predmetnikom (kako zgledata, kaj je v posameznem navedeno).

1. Temeljni zakoni, ki veljajo za OŠ
2. Diferenciacija
3. Obvezni in razširjen program
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vprašanja - 12.05.2011

ORGANI ŠOLE - našteti, izbrati enega (svet šole), našteti pristojnosti, sestavo...

KAKO LAHKO NAPREDUJEJO UČITELJI
V plačne razrede, v nazive. Kriteriji za napredovanje v nazive, kaj spada med dodatna strokovna dela? Kriteriji za napredovanje v plačilne razrede.
 
1.Delovna in učna obveznost učitelja
2. Vzgojni opomini v OŠ
3. Osnovni in razširjeni program OŠ

Super prijazna gospa. Pomaga, če le vidi, da vsj nekj znaš. Tudi ona išče znanje.
 
Zakonodaja (Oblak)
- diferenciacija (kaksna je, kdo jo izvaja, kdo ima zadnjo besedo pri odlocitvi)
- katero dokumentacijo vodi razrednik
- strokovni organi šole (samo nasteti)
 
Moja vprašanja:
1. funkcije predsednika republike, primerjaj jih s funkcijami ostalih državnih organov
2. kaj pomeni ugovor vesti
3. se ne spomnim :)
 
Izpraševalka je prijazna in zelo pomaga.

Moja vprašanja:
1. Kdo lahko poučuje v OŠ.
2. Predmetnik.
3. Učni načrt.
4. Strokovni delavci v OŠ.
5. Funkcije razrednika.
 
Odg: Izpraševalec: OBLAK

- delovna in učna obveznost (ure za vseeee strokovne delavce, tudi za org.prehrane)
- vzgojni načrt
- obvezni in razširjeni programi
 
Odg: Izpraševalec: OBLAK

Vprašanja 22. 11. 2012

1. Diferenciacija in spremembe, kako bi razložila laiku, kaj je to?
2. Dokumentacija razrednika, predvsem matični list in matična knjiga, kaj je v njima, za katere javne listine skrbi, kaj vse je v redovalnici, kaj v dnevniku?
3. Strokovni organi šole, enega podrobneje.

Prijazna gospa, tudi če česa ne veš, ti pomaga.
 
Odg: Izpraševalec: OBLAK

Vprašanja:
1. Javnost ocenjevanja.
2. Strokovni organi šole, enega podrobneje.
3. Kateri dokument mora šola poslati na drugo šolo, če se učenec prešola (matični list).

Zelo prijetna gospa, ki ti pomaga s podvprašanji in te tudi pomiri, če te trema zdeluje :)
 
Odg: Izpraševalec: OBLAK

Vprašanja:
1. Kaj vse potrebujejo strokovni delavci, da lahko delajo v šoli?
2. Naštej strokovne organe v šoli
3. Naloge razrednika
4. Predmetnik (kaj je, opiši fleksibilni predmetnik)

Zelo fajna gospa...pozitivna, nasmejana.
 
Odg: Izpraševalec: OBLAK

Prijazna gospa, pomaga. Moja vprašanja pa so bila:

1. ORGANI ŠOLE - naštet in podrobno opisat učiteljski zbor

2. KAJ MORAM KOT RAZREDNIK POSLAT NA DRUGO ŠOLO, V PRIMERU PREŠOLANJA UČENCA - Matični list in športnovzgojni karton

3. JAVNOST OCENJEVANJA

Lp, pa srečno! :D
 
1. Kaj obsega učna in delovna obveznost učitelja (samo naštet)
2. Napredovanje učencev
3. Predmetnik in učni načrt (čisto na kratko)

Super gospa!! :))
 
1. učni načrt in predmetnik (v zapiskih, ki sem jih imela je pisalo pri predmetniku, da vsebuje "minimalno število ur za uresničitev učnega načrta" - to je narobe!!! Gospa je rekla, da sem že tretja v zadnjih tednih, ki sem ji podala poleg pravilnega odgovora tudi to informacijo... Tako da, ta stavek izpustite, če ga srečate v zapiskih =).
2. Delo/naloge učitelja
3. Kakšne programe izvaja šola? Obveznega in razširjenega, opisat. Tudi tukaj sem v zapiskih imela napisano, da šola v naravi spada med obveznega - vendar ne!! Vprašala me je dopolnilni in dodatni pouk - kje bi učitelji raje videli te predmete in zakaj? V obveznem programu, ker imajo učenci težave pri obveznih predmetih in bi tako lažje ponavljali in utrjevali ter nadgrajevali snov. Pa je bil ok odgovor.

Zeeeeloooo prijazna gospa, res tak prijetna, sproščena,... Na koncu me je vprašala kako se počutim, ko je spraševanje za mano in če imam možnost zaposlitve na tej šoli, kjer opravljam pripravništvo... Zelo prijetna, res! =)
 
1. Diferenciacija
2. Kdo financira javno šolstvo?
3. Dokumentacija razrednika
4. Za kaj mora učenec zaprositi, če izgubi npr. spričevalo? (izpis iz evidence)
 
1. Diferenciacija
2. Kam lahko pogledam, koliko dopusta mi pripada? (Zakon o šolskem koledarju)
3. Naštej strokovne organe, izberi si enega in ga opiši. Sem si izbrala razrednika, nato pa me je še vprašala, kam se lahko razrednik izven šole obrne v primeru, če ima učenca s hujšo obliko izmed posebnih potreb (oz. nekaj takega) - odgovor je bil center za socialno delo

Izkušnja je bila prijetna, saj je bila gospa zelo prijazna.
 
- Kaj je posebnost našega šolskega sistema?
ODG: Šola mora zagotoviti učencem vsaj en topel obrok - MALICO.

- Katere pogoje mora izpolnjevati strokovni delavec, da se lahko zaposli v OŠ?
ODG: Ustrezno visokošolsko izobrazbo, opravljen strokovni izpit in obvladati slovenski knjižni jezik.

- Naštej strokovne delavce v OŠ?
ODG: Vzgojitelj, pomočnik vzgojitelja, učitelji, knjižničar, organizator šolske prehrane, računalnikar, defektolog, pedagog.

- S katero zunanjo institucijo občasno sodeluje šola?
ODG: CSD

- Kako imenujemo dokument, ki ga šola pripravi ob začetku šolskega leta in je najpomembnejši?
ODG: Letni delovni načrt.

- Kaj vsebuje predmetni?
ODG: Št. tedenskih in letnih ur obveznih in izbirnih predmetov, št. ur oddelčne skupnosti, minimalno št. ur.
 
Danes uspešno opravila strokovni izpit.

Vprašanja:
- učiteljeva obveznost (poleg pouka še vse ostale naloge)
- predmetnik in učni načrt (kaj se mi zdi bolj pomembno pri učnem načrtu: vsebina ali učni cilji...
- vprašanje o otrokovih pravicah - navezovanje na vprašanje iz ustave (o konvenciji o otrokovih pravicah)

Gospa je zelo prijazna. Išče znanje in ima zelo pozitiven odnos. Vse skupaj je bilo bolj pogovor.
Le pogumno!
 
1. Vzgojni načrt

2. Diferenciacija: pomembno, da poveste, da mora učitelj že v prvem razredu izvajati notranjo diferenciacijo, glede na zmožnosti vsakega posameznika. Želela je slišati to in ne tistih globin (skupine itd.).

3. Predmetnik in učni načrt.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
858
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu