OBLAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
OBLAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

  1. Velika začetnica. Primeri.
  2. Prevzete besede. Primeri.
  3. Hm... Ne vem več :).
 
Spraševalec: J. Oblak
- razlika med naglasom in poudarkom (razlaga in primer), kaj pomeni, da je zlog naglašen (glasneje je izgovorjen)
- kaj veste o lastnih imenih, (katere vrste ste uporabili v pripravah)
-prevzete besede (razlaga in primeri)
 
Moja vprašanja so bila:
1. kako delimo ločila (stična-nestična, eno-dvodelna, ne-končna), vsako posebej sem morala razložit
2. moški priimki, ali jih sklanjamo? primer, kako sklanjamo Andraž Novak? 6. sklon
3. pravila za uporabo s/z in k/h, primeri
 
Vrtec-vzgojiteljica:
1. Velika začetnica-vse+primeri
2. Sklanjanje pridevnika-na listku zapisane besede
 
Vrtec-vzgojiteljica:

1. Lastna imena
2. Poročilo (kako je sestavljeno)
3. Stopnjevanje pridevnika - na listu zapisani pridevniki in jih stopnjuješ
 
Izpit za vzgojiteljico. Izpraševalka zelo prijazna. Ob morebitnih zapletih pomaga s podvprašanji.
1. Poročilo
2. Predlogi s/z, k/h
3. Zvočne prvine govora
 
Judita Oblak - prijazna gospa, veliko podvprašanj, tudi če se zmotiš, ti pomaga s podvprašanji, da odgovoriš pravilno.

Vprašanja:
1. Velika začetnica, pri vsakem naštevanju (lastna imena, stvarna imena, zemljepisna imena) povedati primer, pri zemljepisnih imenih je hotela slišati delitev na naselbinska in nenaselbinska - dala je še nekje 5 primerov, da sem morala povedati, kakšne so začetnice,
2. razlika med naglasom in poudarkom - povedati s primerom,
3. na listku sem dobila nekje 15 pridevnikov, katere sem morala stopnjevati (globok, črn, lahek, ...)
 
Moje področje je bilo geografija/zgodovina.
Vprašanja:
1. Velika začetnica, bolj natančno zemljepisna imena.
2. Ločila, bolj natančno uporaba ločil pri stolpčnem naštevanju (izhajala iz učne priprave).
3. Funkcijske zvrsti jezika (samo našteti).
 
Uporaba velike začetnice, kako se delijo lastna imena, zakaj je pomembno deljenje na nenaselbinska in naselbinska pri zemljepisnih?
Kako delimo ločila?
Skladenjska raba pike in vejice?
 
Področje: matematika
1. Ločila, delitev: končna, dvodelna, stična; te sem naštela. Nato me je vprašala kako je s piko, je levo-stično, v pripravi sem imela napaki: vrstilni števnik: 1. a, datumi: 10. 2. 2017, oboje ima presledek.
2. Števniki, katere poznamo, kako zapisujemo, primera: glavne in vrstilne.
3. Krajšave (kratice, okrajšave, simboli), kako jih zapisujemo in primeri.
 
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.​


Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.​

- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:
(glej naslednje prispevke)

Pozdravljeni!

3. SLOVENŠČINA - predlogi k,h, s, z, pravila uporabe, rešiti na primeru (na enem listku je bilo 10 primerov).

Tudi meni so vsa vpašanja, ki ste jih delili zelo pomagala! Vsem, ki se pripravljate na strokovni izpit želim vztrajnosti pri učenju , pa tudi malo sreče :)

Z vami bi rada delila tudi zelo dobro izkušnjo z lektorico. Nalogo sem dala v pregled ga. Ani Peklenik, ki je za normalno ceno odlično opravila svoje delo (izprševalka za slov. je celo komentirala, da je kljub obsežnosti brez napak).

Če bo kdo potreboval njen kontakt: [email protected]

Lp,
 
Vprašanja:
strokovni izpit za pom. vzgojiteljice:
izpraševalka je super, prijazna. Če se kje ustavi, pomaga :)

1. Zvočne/slušne prvine besedila.
2. Naloga, kjer stavke iz ednine postaviš v dvojino.
3. Velika začetnica.
 
Prijazna gospa. Sploh ne veš, da je izpit ker gre do vprašanja skozi pogovor.
Vprašala me je:
- Socialne zvrsti jezika,
- glasovi, črke in delitev črk,
- ločila, stičnost, kateri vezaj večkrat uporabljamo stični ali nestični? (večkrat stični)
 
1) Svojilni zaimki ... na listu ima primere in potem poveš kako so pravilni odgovori: (Marko) __________ čevlji -----> Markovi čevlji
2) Velika začetnica (lastna imena)
3) socialne zvrsti
 
Poročilo
Velika začetnica - lastna imena, podrobneje stvarna
Stopnjevanje pridevnikov (nekje 15 zapisanih na listku) - pazite na izgovorjavo (naglase)
 
1. Socialne zvrsti jezika (vprašala me je še ali je nujno, da se pogovarjava v knjižnem jeziku ali je to le najina dobra volja - nujno) in pravila prekmurščine

2. Raba vejice (to je želela vedeti zelo obsežno. Pri tem bi še poudarila, da je želela slišati, kako je z vejicami v pastavkih. Tu je govor šel o medmetih in členkih. Nato pa zanimivo vprašanje, ki me je kar zmedlo. Ob primeru me je vprašala, kako brez pravil vem, kje mora stati vejica. Preprosto, brez vsakršnih pravil, podredij, priredij... Me je čisto zmedla. No, pravilen odgovor je, da ima vsak stavek osebno glagolsko obliko)

3. Števniki (podrobneje glavne števnike, kako jih zapisujemo - do sto in stotice skupaj, ostale narazen. Je pri vrstnih števnikih kaj drugače? - ja, vse vedno pišemo skupaj)

Poudarila bi še, da izpraševalka vsepovsod prosi za primere. O čemerkoli je bila debata, sem mogla zraven povedati še primer.

Pa vso srečo. :)
 
Datum: 6. 2. 2019
  1. Pravila pri pisanju vejice
  2. Delitev ločil in natančneje raba vezaja in pomišljaja. Kaj je pastavek in primer.
  3. Krajšave

* Zelo natančna in temeljita izpraševalka
 
1. Stopnjevanje pridevnika (primeri na listku), pravila kako stopnjujemo pridevnike.
2. Glasovi v slovenščini, našteti + primer za besedo, ki vsebuje polglasnik, pisanje predloga s/z in k/h.
3. Vejica (kakšno ločilo je, raba vejice), katero ločilo je močnejše kot vejica in šibkejše kot pika - podpičje.
 
  1. Stopnjuj pridevnike (globok, črn, dober, visok, nizek ...). Katero stopnjevanje ima prednost (z obrazilom). Kako zapišemo primernik — globok?
  2. Kako zapišemo poročilo za časnik (zanimiv naslov, ki vsebuje temo, kronološko urejeno ...)?
  3. Kako vemo, kje uporabiti predloga s in z?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
858
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.023
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu