OBLAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
OBLAK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

1. Stopnjevanje pridevnikov (Kateri tip stopnjevanja ima prednost - z obrazilom. Primeri: nizek, globok, rdeč)
2. Lastna imena in raba velike začetnice (+ Zakaj se Julijske Alpe piše z veliko, čeprav ni naselbinsko ime Ljubljansko barje pa ne - ker so Alpe lastno ime.)
3. Raba vejice (predvsem želi slišati, da loči dva stavka, ne toliko o veznikih).
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Raba vejice (zelo podrobno - kje, kdaj, zakaj)
2. Lastna imena in raba velike začetnice (+primeri)
3. Socialne zvrsti jezika
 
Današnja vprašanja:

1. Števnik,
2. Razlika med poudarkom in naglasom (naglasna znamenja),
3. vejica.

Primere je dajala iz moje priprave, vstavljati sem morala vejice oz. povedati, kje se nahaja, ali je podredje ali priredje ipd.
 
Izredno prijazna gospa, želi, da narediš.=)
1. Lastna imena - kdaj se pišejo z veliko začetnico
2. Fonemi slovenskega jezika (delitev samoglasniki, soglasniki ...) -> želela vedet kateri so najbolj pomembni za naučit otroke: NEZVENEČI NEZVOČNIKI = zaradi rabe predloga S/Z + opisat rabo
3. Premi govor
 
Izpraševalka Oblak
Smer: Učiteljica OPB in DSP

1. Vse o lastnih imenih, samo našteješ, katere so, potem pa še podrobneje velika/mala začetnica.
2. Katere so socialne zvrsti jezika, katere so interesne zvrsti. Kako govorimo v šoli, kdaj govoriš zborni jezik.
3. Katere jezikovne pripomočnike poznaš, in kam pogledaš če ne veš kako se beseda zapiše.
4. Sestavine SSKJ, zakaj so pri razlagah pomenov zraven napisani primeri.

Pri slovenščini je želela bolj splošno, osnove, ko sem začela razlagati podrobnosti pri SSKJ me je kar ustavila in je rekla, da ni potrebe tako podrobno. Vso srečo!
 
1. Glasovi slovenskega jezika (vse); kateri soglasniki najpomembnejši, da si jih zapomnimo; polglasnik; naglas; poudarek
2. Izgovor črk L in V
3. Slišne prvine govora
4. Poročilo
 
Ga. Oblak je prijetna in potrpežljiva izpraševalka, ki posamezno vprašanje usmerja z več podvprašanji in tako preko pogovora vodi izpit.
  1. Ločila: delitev, kaj pomeni stičnost in levostičnost (v povezavi s presledkom), razlika med vezajem in pomišljajem in primeri, kdaj uporabljamo enega in drugega, vejica - kako jaz postavljam vejico, priredje in podredje ter drugi primeri, kjer stoji vejica (ne pozabiti na naštevanje).
  2. Velika začetnica, podrobneje lastna imena - s primeri (kar ne poveš sam, te ona vpraša, kako nekaj napišemo).
  3. Krajšave: delitev, kako jih pišemo (velike/male črke, s piko ali brez) in povsod primeri.
 
Vprašanja za slovenščino-Judita Oblak-5. 10. 2021 (opravljala za pomočnico vzgojiteljice)
- pravila velike začetnice
- lastna imena-delitev na tri veje, osebna, stvarna, zemljepisna in vsako posebej opisat- tukaj je treba vedit pravila kdaj se pišejo prve in neprve besede! Potem pa še pri vsaki delitvi pove dva primera, ti pa moreš povedati kaj je z veliko začetnico kaj z malo
- socialne zvrsti jezika- delitev in kje uporabljamo knjižni zborni jezik,-predvsem v pisnih obliki-knjige, strokovni članki
- pove ti 3-4 stavke, ti pa jih moraš postavit v dvojino- napr. z rdečim kolesom- z rdečima kolesoma

Gospa je res zelo prijazna, pomaga s podvprašanji...

Meni so ta vprašanja iz foruma zelo pomagala, saj sem dobila samo ta, katera so bila napisana tukaj, tako da vam priporočam, da se učite po njih, razen v primeru, če se vam zamenja komisija, potem pa vsega po malem ;)
Jaz sem strokovni izpit uspešno opravila!
Srečno :)
 
Učitelj kemije v OŠ:
1. Ločila, kako jih delimo, stična - nestična, končna - nekončna ter enodelna - dvodelna; podrobno o vezaju, pomišljaju, treh pikah (npr. kdaj so ... stično ločilo, ali je pred njimi vejica, če naštevamo -ni je)
2. Krajšave (kratice, okrajšave, simboli) - razlaga in primeri
3. Poročilo - sestava, podrobno jo je zanimalo, kaj je z uvodom, ali je zapisan (da) in kaj vsebuje (kaj, kje, kdo, kdaj, zakaj - torej bistveni podatki)
 
Pomočnica vzgojiteljice:
1. Velika začetnica
2. Lastna imena
3. Knjižni jezik
4. Moške sklanjatve (pove primere ti pa poveš pravilno obliko)
 
Vprašanja:
– premi govor;
– kako se po slovenskem pravopisu delijo ločila (stična in nestična; eno in dvodelna, končna in nekončna); katera so levo in katera desno stična;
– vejica (kje vse jo uporabljamo, primeri);
– stopnjevanje pridevnikov in primeri stopnjevanja pridevnikov (zapisani na listu).
 
Katere glasove poznaš +primeri
predlog s/z
sklanjaj: jetra, pljuča, očala...kam pogledati kako pravilno sklanjati
okrajšave + primeri
katere priročnike uporabljate pri delu
 
Ločila: kako jih delimo, razlika med pomisljajem in vezajem, uporaba vejice
Glasovi, delitev
Kaj pomeni naglas v besedi
Prijazna, pricakuje tudi primere, ne zahteva dobesedno po teoriji
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
716
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.344
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.489
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.067
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.963
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.119
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.090

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu