Objava strokovnega/znanstvenega članka v mednarodnem zborniku - koliko točk?

Trenutno berete:
Objava strokovnega/znanstvenega članka v mednarodnem zborniku - koliko točk?

Pridružen
24. nov 2011
Prispevki
11
Pozdravljeni,

zanima me, kako se točkuje objava strokovnega/znanstvenega članka v mednarodnem zborniku (npr. zbornik člankov, ne povzetkov, z mednarodne konference, kongresa ...). Z dvema ali tremi točkami?

Hvala, pozdrav.
Tjaša
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

iz Predpisi - Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive:
c) s tremi točkami:

(1) priprava ali sodelovanje pri pripravi predloga učnega programa ali učnega načrta za sprejem na pristojnem strokovnem svetu,

(2) javni koncertni nastop, gledališka predstava ali samostojna avtorska razstava likovnih del, v organizaciji inštitucij na državnem nivoju,

(3) samostojni referat na kongresu ali konferenci v organizaciji inštitucij na državnem nivoju,

(4) prva objava avtorske raziskovalne naloge ali avtorstvo knjige,

(5) avtorstvo skladb na CD plošči ali izdaja CD plošče (solist, duo, trio, kvartet, kvintet),

(6) prva objava samostojnega prevoda strokovne knjige,

(7) prva objava avtorskega strokovnega članka v tujem strokovnem časopisu ali pedagoški reviji,

(8) delo v razvojno-raziskovalnem projektu, ki traja najmanj eno leto, in je povezano z ministrstvom, pristojnim za šolstvo, univerzitetnim ali drugim visokošolskim zavodom, ki izobražuje kadre za področje šolstva, Pedagoškim inštitutom, Zavodom Republike Slovenije za šolstvo, Centrom Republike Slovenije za poklicno izobraževanje, Andragoškim centrom Republike Slovenije, Državnim izpitnim centrom, Šolo za ravnatelje in Centrom šolskih in obšolskih dejavnosti,

(9) dveletno strokovno delo glavnega ocenjevalca pri pripravi in izvedbi zunanjega preverjanja znanja,

(10) organizacija enega tekmovanja med učenci ali drugimi udeleženci izobraževanja in usposabljanja na mednarodni ravni in aktivno sodelovanje na takem tekmovanju,

(11) organizacija mednarodnega strokovnega posveta ali seminarja,

(12) koordinatorstvo projektov decentraliziranih akcij, ki jih potrdi Programski svet Socrates ali Leonardo da Vinci,

(13) obdobje enega mandata sodelovanja v strokovnih organih na mednarodni ravni na področju glasbe oziroma plesa (EMU, EMCY…);

Lep pozdrav
 
Zagotovo?

Na spletni strani Ucitelj.Org - Za predavatelje recimo piše naslednje (zato nisem prepričana):

Za osnovne šole
Potrdilo o dodatnem strokovnem delu (predavanje/referat) – 20. člen, točka č) (štiri točke) 2 samostojni referat na mednarodnem kongresu ali konferenci
Potrdilo o dodatnem strokovnem delu (objava prispevka v zborniku) – 20. člen, točka b (dve točki) 20 prva objava samostojnega avtorskega članka


In še nekaj: ali zagotovo šteje nastop na konferenci in nato še posebej objava članka z iste konference (ne zgolj povzetka)? Sodelavkam so vloge zavrnili, češ da lahko šteje samo eno ali drugo ...
 
Hm, v tem primeru bo najbrž res dve točki, kot so vam to napisali organizatorji. Najbrž ne gre za objavo v tujem zborniku. Morda bo najbolje vprašati organizatorje za pojasnilo.

Če so sodelavkam zavrnili iz ministrstva, bodo najbrž tudi vam. Koliko je tudi meni znano, lahko eno potrdilo uporabiš zgolj za eno stvar.
 
Hja, nekaterim so zavrnili, nekaterim pa tudi oboje potrdili ... Zato me vse skupaj bega.

Hvala za odgovore.
 
a slučajno kdo ve kako je, če imaš na dveh mednarodnih konferencah v dveh rzličnih državah referat z enakim naslovom. Imela sem namreč na Hrvaškem in je bila profesorica iz moje fakultete tako navdušena, da je rekla, da bi morala imeti tudi v Sloveniji, in seveda nisem niti razmišljala, da mi ne bodo priznali točk za oboje, in nisem spremenila naslova, čeprav sem precej spremenila samo predstavitev. Skratka, a kdo ve če se štejeta obe predtavitvi? Na MZSŠ mi niso hoteli odgovoriti.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na svoji 6. seji je Odbor za spremljanje programa Interreg Euro-MED dne 21. junija 2023 potrdil...
Odgovori
0
Ogledi
409
  • Članek
205. seja Strokovnega sveta za poklicno in strokovno izobraževanje bo v petek, 22. marca 2024 v...
Odgovori
0
Ogledi
36
  • Članek
235. seja Strokovnega sveta za splošno izobraževanje bo v četrtek, 21. marca 2024 v Veliki...
Odgovori
0
Ogledi
23
  • Vprašanje
Pozdravljeni, Izpit sem opravljala v mesecu juniju. Zakonodaje nisem opravila. Ker sem imela kar...
Odgovori
1
Ogledi
504
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo vabilo na 204. sejo Strokovnega sveta...
Odgovori
0
Ogledi
140
  • Članek
119. seja Strokovnega sveta Republike Slovenije za izobraževanje odraslih bo v sredo, 15. 11...
Odgovori
0
Ogledi
213
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo vabilo na 203. sejo Strokovnega sveta...
Odgovori
0
Ogledi
202

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu