O področjih šolske zakonodaje, ki jih komisija preverja

Trenutno berete:
O področjih šolske zakonodaje, ki jih komisija preverja

Pridružen
9. feb 2011
Prispevki
7
Zavod
OŠ Franceta Bevka Tolmin
Živjo!
Tudi zame se kar prehitro bliža strokovni izpit, snovi pa je še ogromno za predelati.

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje glede tega, katera področja šolske zakonodaje komisija vse preverja? Sem namreč učiteljica razrednega pouka, tako da se me najbolj tiče področje osnovne šole (+splošne zakonodaje), ne vem pa ali lahko na izpitu pričakujem, da me bodo spraševali tudi o npr.: o glasbeni šoli, dijaških domovih .... in kako podrobno, če že?

Hvala in LP
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mene so kot svetovalno delavko, ki delam v OŠ spraševali tudi zadeve iz SŠ (pedagoška pogodba, mnenje dijakov pri imenovanju ravnatelja,...) - tudi izpraševalka je bila po informacija iz interneta iz področja za sredno šolo. Je pa res, da kot svetovalna delavka bi lahko delala tudi v srednji šoli. Najbrž pri učiteljih tega ne počnejo.
 
Odg: o področjih šolske zakonodaje, ki jih komisija preverja

Žal sem tudi jaz taka, da me je ulovil člen predpisov strokovnga izpita in poznavanje predpisov "drugega področja". Sem in bom vzg. predšolskih otrok, vendar sem nastope v okviru pripravništva opravljala v 1. rezredu OŠ. In zdaj namesto, da bi se učila zakon o vrtcu, ki bi mi morda še kdaj prišel prav, bom mogla znati, npr. vse o OŠ, pouku, NPZ-ju itd... totalno neumno, nesmiselno! doh.gif Še dobro, da sem se o tem pozanimala še preden sem se začela učit in da mi vsaj ni treba znati obojega..upam... ampak ko si pa pred komisijo pa bogsigavedi, kaj se izpraševelec spomni, da bi pa ti moral znati... ques.gif
 
Odg: o področjih šolske zakonodaje, ki jih komisija preverja

Vilamalina tudi jaz sem tak primer kot ti, vzgojiteljica, ki sem delala nastope na OŠ. Sedaj sem zaposlena v vrtcu in mi je tudi neumnost se učiti zakonodajo za OŠ. Sicer sem o tem vprašala go. Kristino Kaučič iz ministrstva in mi je napisala, da bom pod komisijo za OŠ, tam kjer sem opravljala nastope. Skrbi me, da me bodo tudi o vrtcu spraševali. Namreč toliko je vsega, da bi bila res težka se ućiti obe področji. Ja upam, da nas ne bodo hecali.
Me pa skrbi, ker sem bila na šoli zaposlena v podaljšanem bivanju, nastope pa delala v oddelku 1. razreda, da kaj pri prijavi ne bo šlo skozi. Namreč imela sem 2 nastpa v PB, ki mi je gospa iz ministrstva napisala, da nista ustrezna za prijavo k strokovnemu. Tako sem naknadno opravila še 2 nastopa v razredu, čeprav nisem tam več zaposlena. Mi je ravnateljica odobrila. Bojim se, da tudi pripravništvo v podalšanem ni ustrezno. Kaj mislite?
Hvala za odgovore.
 
Pozdravljeni! Mene pa zanima, če mi ve kdo povedati, iz katerega področja bom podrobno vprašana, glede na to, da sem bila zaposlena v vzgojnem zavodu za osnovnošolsko populacijo kot vzgojitelj otrok z vedenjskimi in čustvenimi motnjami in sem tam opravljala nastope? Sem pa socialna pedagoginja.
Hvala za odgovor!
 
Izvajala sem 5 delavnic v vzgojnem zavodu, kjer sem tudi bila zaposlena. Nekako pa ne vem presoditi, kam spadajo vzgojni zavodi. Namreč v katalogu so kategorije, kot je vrtec, osnovna šola, srednje poklicne šole, gimnazija, dijaški domovi...vzgojni zavod kot tak pa ni zajet. Sicer so zajeti otroci in mladostniki s posebnimi potrebami, ampak gre za otroke z motnjami v duševnem razvoju, v vzgojnem zavodu pa gre za otroke in mladostnike z vedenjskimi in čustvenimi motnjami, o katerih v katalogu znanj ni ne duha ne sluha. Tako da sem rahlo v dilemi glede tega.
 
Izvajala sem 5 delavnic v vzgojnem zavodu, kjer sem tudi bila zaposlena. Nekako pa ne vem presoditi, kam spadajo vzgojni zavodi. Namreč v katalogu so kategorije, kot je vrtec, osnovna šola, srednje poklicne šole, gimnazija, dijaški domovi...vzgojni zavod kot tak pa ni zajet. Sicer so zajeti otroci in mladostniki s posebnimi potrebami, ampak gre za otroke z motnjami v duševnem razvoju, v vzgojnem zavodu pa gre za otroke in mladostnike z vedenjskimi in čustvenimi motnjami, o katerih v katalogu znanj ni ne duha ne sluha. Tako da sem rahlo v dilemi glede tega.
Otroci z vedenjskimi in čustvenimi motnjami so po zakonu opredeljeni kot otroci s posebnimi potrebami.
 
Pozdravljeni! Opravljam pripravništvo na OŠ, vendar bi lahko glede na izobrazbo učila tudi na SŠ. To pomeni, da moram znati tudi zakonodajo s področja SŠ? Kako podrobno? Na forumu sem zasledila, da so lahko vprašanja tudi z drugih področij. Kaj bi mi svetovali? Hvala za odgovor!
 
Pozdravljeni! Kaj pa vprašanja, ki se nanašajo na ZOFVI - izpraševalci sprašujejo tudi za druga področja, ali načeloma tisti del, ki se nanaša na tvoje področje? Npr. če sprasujejo o zaposlenih in sem prijavljena za vrtec, se mi zdi najbolj smiselno, da bi me vprašali po zaposlenih v vrtcu..?

Hvala, lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Slovenski šolski muzej je v sodelovanju z Supernovo Ljubljana-Šiška, pripravil razstavo Šolske...
Odgovori
0
Ogledi
392
  • Članek
Dijaki in učenci začenjajo novo šolsko leto. Čeprav je bilo v avgustovskih ujmah poškodovanih 12...
Odgovori
0
Ogledi
405
  • Članek
Dijake in učenci začenjajo novo šolsko leto. Kljub temu da je bilo v avgustovskih ujmah...
Odgovori
0
Ogledi
295
  • Članek
Društvo pedagogov je močno razburil vladni predlog novih izhodiščnih plačnih razredov, po...
Odgovori
0
Ogledi
670

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu