Novi razpisi za zaposlitve v šolstvu - kdaj?

Trenutno berete:
Novi razpisi za zaposlitve v šolstvu - kdaj?

Pridružen
24. avg 2013
Prispevki
238
Področje
  1. Gimnazija
Ima kdo informacije o tem kdaj in če bodo kakšni novi razpisi za zaposlovanje pedagogov?
V zadnjem času sta res bila 2 razpisa - "prva zaposlitev" in "popestrimo šolo", a v prvem in tudi drugem so v glavnem prišli na račun tisti brez strokovnega, medtem ko mi s strokovnim sedimo doma in čakamo. Glede na to, koliko sredstev ostaja in se jih ne porabi, menim, da bi bil čas da vsi vsaj malo pritisnemo na ministrstvo glede novih razpisov, tudi če so ti projektno zastavljeni, kot je bil projekt popestrimo šolo. Ima kdo kakšne informacije, če je kaj v pripravi za prihajajoče leto?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Včeraj je bilo objavljeno, da bo v kratkem razpis za zaposlitev 90 učiteljev začetnikov.
Glede na to da so šele decembra začeli z delom učitelji začetniki, ki so se zaposlili preko razpisa Prva zaposlitev, me zanima ali kdo ve, če bo razpis ponovno namenjen njim?
Ali pridemo na vrsto tisti, ki imamo vse pogoje, pa kot neumni čakamo, pišemo prošnje, prosimo in sprašujemo, da bi tudi mi kje začeli pridobivati resne izkušnje?
 
Mislim, da gre ponovno za enak razpis ... do 29. leta itd.

No, super ... ponovno "izvisimo" tisti nad 30 let ... pa dobro no, kaj pa mi??? No, mi bomo lahko zgleda uporabili diplomo in strokovnega na stranišču, ko nam bo zmanjkalo denarja za wc-papir in ves vložen trud potegnili z vodo v pozabo!!! Hvala, Slovenija!
 
Brez besed sem tudi jaz... pa so lansko leto bili 3-je razpisi za tiste brez strokovnega. Plus tega so se lahko vključili preko projekta Popestrimo šolo. Za znoret!
Pa da ne bo pomote, vsakemu privoščim, ampak prav je da se poskrbi za vse enako!
 
Frucka, kje pa si zasledila to objavo?
 
No, razpis je zunaj ... jaz sem res razočarana - v prvi fazi za to, ker nam niti ne dajo nobene možnosti, po drugi pa je tako ... katerakoli šola bo sedaj ali v bližnji prihodnosti potrebovala učitelja, bo sedaj šla v ta razpis. Mi pa se lahko požvižgamo ... in tako bo zgleda vsako naslednje leto.

Najbolje, da tisti, ki smo nad 30 kar obupamo nad možnostjo zaposlitve in se preusmerimo v drug poklic :( Tukaj, v tej državi, smo zgleda že za odstrel!
 
Sem pisala na ministrstvo, še preden sem vedela za ta razpis. Zanimalo me je kdaj pridemo na vrsto mi s strokovnim, pa mi je gospa odgovorila, da mi imamo tako ali tako prednost pri zaposlitvi in naj se prijavljamo na redne razpise, ki so objavljeni na zavodu. Dodala je še, da ministrstvo ni pristojno da nam omogoča zaposlitev.

Ok., zapisala je malce lepše, ampak nekako v tem smislu. Bom skopirala enkrat. Se bom raje vzdržala komentarja o tem, kaj si mislim.
Skratka ... bedno! Dodala je še, da so neki razpisi v pripravi na MDDSZ in naj spremljamo tudi njihovo stran.

Saj ne vem več kdo se iz koga dela norca.
 
Mi brez strokovnega tudi pošiljamo prošnje pa ne pridemo sploh do nobenega razgovora ravno zato, ker NIMAMO STROKOVNEGA IZPITA in smo tako TOTALNO NEKONKURENČNI vsem, ki ga imate.
Mi pošiljamo prošnje brez veze. Jaz osebno že dve leti.
Ta razpis je tudi tokrat s takimi nemogočimi pogoji, da bo verjetno le malo zaposlenih, tako da imate oz. boste imeli še vedno prednost.
 
nensi ...

Popolnoma se zavedam, da vam taki razpisi pridejo prav in če bi bila na vašem mestu, bi se jih tudi veselila in upala, da pridem zraven.
Sama sem opravljala volontersko pripravništvo in verjemi, da nam ni bilo nič lažje. Sedaj imam kos papirja s katerim mi prav tako ni nič lažje, ker mesta zasedajo ljudje, ki strokovnega nimajo, saj so ponovno uvedli plačana pripravništva, s popolnoma zgrešenimi pogoji in nekimi dodatnimi določili, da se mora pripravnika po pretečenem pripravništvo zaposliti naprej.
Tako kot je napisala ina84, bo vsaka šola sedaj raje vzela nekoga preko takih razpisov, kot pa da bi nekoga zaposlili na novo.
Moj zapis nikakor ni letel na vas, ki strokovnega nimate. Problem je širši! Od tega, da so pogoji nemogoči, do tega, da se ministrstvo zdaj igra boga, češ da skrbijo za diplomante s tem, da jim omogočajo čim prejšnjo vključitev in pridobivanje izkušenj. Ob tem nastaja nov problem oz. nova skupina ljudi, ki ima strokovnega, pa ponovno ne more dobiti služb.
 
Pozdravljeni. Prosim, če se mi lahko javite tisti, ki ste bili izbrani na razpisu POŠ in ga trenutno izvajate. Hvala. Imam eno vprašanje glede izvajanja.
 
Mi brez strokovnega tudi pošiljamo prošnje pa ne pridemo sploh do nobenega razgovora ravno zato, ker NIMAMO STROKOVNEGA IZPITA in smo tako TOTALNO NEKONKURENČNI vsem, ki ga imate.

Dejstvo je, da je učiteljev več kot delovnih mest zanje in kakorkoli obračamo, tega ne moremo spremeniti.
Sama imam strokovni izpit, pa tudi ne pridem niti do razgovora. Nimam vez in sem tudi totalno nekonkurenčna.
 
Ima kdo informacijo, koliko je v Slo brezposelnih učiteljev?
 
Hvala, ta članek sem že prebrala. Zanimajo me sveže številke.
 
Od 30. 6. 2017 ena več. Čez poletje se številka malo dvigne, ker tisti, ki nimamo pogodbe do konca avgusta pristanemo ponovno na zavodu...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Evropski komisar Thierry Breton je septembra 2023 razkril obširne načrte, s katerimi namerava...
Odgovori
0
Ogledi
117
  • Članek
Iz Slovenske zveze za javno zdravje, okolje in tobačno kontrolo obveščajo, da Svetovna...
Odgovori
0
Ogledi
212
  • Članek
Forumom, ubranim na aktualne družbene teme, ki jih pripravlja ASC v projektu Uresničevanje...
Odgovori
0
Ogledi
193
  • Članek
V Ljubljani je v torek, 29. avgusta 2023, potekala slovesna predstavitev novega bibliobusa, ki...
Odgovori
0
Ogledi
302
  • Članek
Evropska komisija je 31. julija 2023 objavila poziv strokovnjakom (v angleščini), da postanejo...
Odgovori
0
Ogledi
208
  • Članek
Evropsko združenje za izobraževanje odraslih predstavlja nove programe usposabljanja, ki bodo...
Odgovori
0
Ogledi
337
  • Članek
Evropska komisija je objavila vrsto novih razpisov za zbiranje predlogov za program Digitalna...
Odgovori
0
Ogledi
174

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu