NOVAK KOLENKO - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
NOVAK KOLENKO - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

1. Dolžnosti staršev glede preskrbe otrok. Kako je poskrbljeno za otroke iz izvenzakonskih skupnosti.
2. Poslanska imuniteta.
3. Svet Eu.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kdo je otrok po KOP in katere pravice mu pripadajo ob rojstvu?
2. Zakonodajni postopek.
3. Evropska komisija in katere institucije EU še poznamo?
 
Živjo :D
Strokovni izpit sem delala kot pom. vzgojiteljice.

Tole so moja vprašanja, ki sem jih dobila pri ustavi:
1. Pravica otroka do osebne identitete. Kje je zapisana.
2. Kako se deli oblast. Najprej sem jih naštela, nato pa še povedala kdo je kje.
3. Svoboda gibanja.

ga. Novak Kolenko je zelo prijazna, če znaš ni problema.

Lp
 
Super prijazna gospa! Veliko pove kar sama. Če česa ne znaš, ti namigne, te usmeri z vprašanji, in kot sem že rekla, kar sama odgovori. Jaz sem pri ustavi vse pomešala med sabo. Najbrž je to videla, zato ni drezela in je na hitro šla čez. Realno gledano, sem nekaj znanja že pokazala, ampak le z njeno pomočjo, pa sem vseeno naredila...

- Kdaj je pravica gibanja lahko omejena?
- Katere pravice ne smejo biti omejene?
- DZ
- Svet EU
 
Gospa je res zelo prijazna in ti pomaga, če se ti zatakne :)

1. Koga opisuje konvencija o otrokovih pravicah? Kaj otrok dobi ob rojstvu?
2. Zakonodajni postopekk? Kdo sprejema zakone?
3. Svet EU?
 
Postavila mi je več vprašanj in sicer:
-Kdaj so lahko omejene človekove pravice; katere ne smejo biti nikoli omejene
-Poslanska imuniteta (kaj pomeni ter kdo jo lahko "uživa")
-Domnevna nedolžnost
-Kdo sestavlja državni svet, njihov mandat
-Opiši Svet EU
-Naštej institucije

Gospa je zelo prijazna in zelo pomaga z podvprašanji, išče znanje... :D
 
Pravice otrok.

Državni svet, naloge. Zanimalo jo je predvsem veto (DS zahteva ponovno glasovanje o zakonu), kaj to pomeni. Hotela je vedeti kolko glasov je potrebnih za drugo glasovanje o zakonu, ki ga je DZ že sprejel. Potrebuje najmanj 46 glasov za, da je zakon sprjet. Kdo razglaša zakon? Kam se ga napiše.

Institucije EU, naštej in eno opiši.

Prijazna gospa, pomaga z podvrašanji. Išče znanje. Ko imaš tolk informacij v glavi ti ta podvprašanja zelo pomagajo, da te umerijo v pravo smer, to kar želi izpraševalec slišati.
 
Naštej glavne institucije EU?
V kateri instituciji imamo največ članov?
Otrokove pravice, kje so zapisane, do katerega leta si otrok?
Predsednik države?
 
1. Avtonomnost prostora.
2. Napredovanja - v nazive in plačilne razrede. V katere nazive napreduje vzgojitelj (mentor, svetovalec, svetnik).
3. Publikacija vrtca.
 
1. vlada (kako se voli predsednik vlade, kako ministri)
2. osebna svoboda (kakšne pravice imamo med pridržanjem)
3. kaj pomeni demokratična republika
 
Jo dobil kot zamenjavo. Usmerjena k razumevanju, zelo prijetna ...

1 pravice in dolžnosti staršev
2 glavne institucije eu
3 zakon kako se ga sprejme , kdo ga predlaga, kak je postopek
 
Prijetna in prijazna gospa. :)

Izpitna vprašanja:
- Kdo je otrok (po Konvenciji o otrokovih pravicah)?
- Zakonodajni postopek. Predlagatelji zakona. Postopek za sprejem zakona. Kdo razglasi zakon? Kam se zakon javno objavi in kdaj? Kakšno vlogo ima državni svet v zakonodajnem postopku? Kaj je odložilni veto?
- Slovenski predstavniki v EU - kje (evropski parlament, svet EU, evropska komisija, evropski ekonomsko-socialni odbor, evropski odbor regij). Glavne institucije EU - naštej. Volilna pravica v EU (pravice, ki smo si jih pridobili kot državljani v EU - pravica voliti in biti izvoljen).
 
Prijetna gospa, če nisem takoj začela govoriti, je kar sama povedala ali me dopolnila. :)

- Ali se lahko pravice omejijo? V katerem primeru, katerih pravic ne moremo omejiti? Kaj je to pravica gibanja?
- Evropska komisija ...
- Poslanska imuniteta ... Kdo jo ima, kaj to pomeni?
 
1. Kako je po Konvenciji o otrokovih pravicah opredeljen otrok? Kaj pridobi ob rojstvu, kaj ta pravica vse zajema?
2. Kakšen je zakonodajni postopek v SLO - sprejem zakonov? Vloga državnega sveta?
3. Katere institucije EU poznaš? Ima SLO v vseh svoje predstavnike? Katere od teh lahko izvolimo?
 
Izpit sem delala dne 21. 6. 2018 kot specialna pedagoginja (DSP)

Go. Novak Kolenko sem dobila kot zamenjavo za go. Grmek.

1. Pravice in dolžnosti staršev (vzgoja, skrb, izobraževanje - to še posebej poudari). Kdaj so pravice odvzete. Za katere otroke je v KOP namenjena še posebna skrb (tu napletaš vse okoli OPP, beguncev, otrok brez staršev...).
2. Ustavno sodišče - vse. Naloge, koliko sodnikov imamo, njihov mandat (9 sodnikov, 9 let). A imajo vsi sodniki mandat? (Ne). Ali bi se lahko jaz pritožila na Ustavno sodišče? Ja
3. Naštej institucije EU in povej, katera je po tvojem mnenju najpomembnejša. Jaz sem napletala okoli Sveta EU in parlamenta, ampak da brez Komisije pa ni nič - in tudi ona je pritrdila, da ja, Komisija je najpomembnejša.

Rada ima kratke in jedrnate odgovore, brez dolgovezenja. Zna te usmeriti, včasih kaj pove kar sama :)
 
Včeraj sem opravila strokovni izpit. Gospa Kolenko je bilo zamenjava za go. Grmek. Zelo prijazna gospa, pomaga, če se kje zatakne.

1. Kdaj se lahko človekove pravice omejijo? Za koliko časa (dokler ni to nujno potrebno)? Katerih se ne omeji (sem začela naštevat, pa me je kar ustavila in vprašala, kaj pomeni “nedotakljivost cl. zivljenja” = da v Slo ni smrtne kazni)?
2. Poslanska imuniteta: to sem malo mutila, ker nisem ravno znala, pa mi je pomagala... zakaj, kako, kje to piše - v ustavi, je to ok, da jo imajo, itd...
3. Evropska komisija
 
Se strinjam, gospa je res prijazna in pomaga do pravilnega odgovora.
sprejem zakona (vse+odlozilni veto, koliko glasov mora biti?46-en vec kot polovica)
svet evropske unije
pravice starsev
 
Strokovni izpit sem opravljala kot učiteljica slovenščine v OŠ. Spraševalka sicer deluje resno-prijazno, postavlja veliko podpvrašanj. Če vidi, da veš, gre naprej. Zelo pozitivno pa sprejme, če naučeno povezujete s kakšnim drugim aspektom zakona ali z aktualnimi primeri.

1. Konvencija o otrokovih pravicah: Katere pravice pridobi otrok ob rojstvu?
2. Postopek pri sprejemanju zakona. Povedala sem, KDO lahko da vlogo, da postopek obsega razpravo o členih, usklajevanje in potrditev. Da ga razglasi predsednik republike (8. dan bo sprejetju), da lahko DS vloži veto in da potem DZ o njem ponovno odloča. V tem primeru je potrebna absolutna večina. Vprašala me je, kdaj začne veljati. Rekla sem, da v 15 dneh od objave v Uradnem listu, pa me je vprašala, če lahko tudi prej. Rekla sem, da ja, gospa pa me je dopolnila, da lahko začne veljati prej, če je tako zapisano v zakonu. Vprašala me je tudi, kaj je namen teh 15 dni. (Da se lahko z vsebino seznanijo državljani; vsi, za katere zakon velja ...).
3. Svet Evropske unije: vse o sestavi. Kateremu organu v slo državni ureditvi je podoben po delovanju? (DZ)
 
Novak Kolenko

1. Pravice in dolžnosti staršev. Kje je to zapisano (v Ustavi)? Je lahko otrok tudi odvzet staršem (v kakšnih okoliščinah)?
2. Referendum.
3. Svet EU (kdo trenutno predseduje? - Slo, torej predsednik vlade (Svetu EU se drugače reče tudi svet ministrov - nato je vprašala zakaj se mu tako reče?), kako dolgo bomo predsedovali?)

Z gospo Novak Kolenko sva zelo hitro opravili. Sicer se drži precej strogo, a pomaga, tudi dopolni odgovore, če se kje zatakne.
Vso srečo!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
589
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.287
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.083

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu