NOVAK KOLENKO - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
NOVAK KOLENKO - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. Kdaj so človekove pravice lahko odvzete (nekaj v tem stilu) - pač o vojnem stanju in izrednih razmerah nakladaš, katere pravice ne morejo biti,...
2. Ustavno sodišče - sodniki, volitve, mandat, se lahko pritožim na ustavno sodišče?,...
3. Evropski parlament - funkcije, pristojnosti,..., sem lahko jaz izvoljen v evr. parlament?,...

1. Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična republika.
2. Volitve v parlament.
3. Institucije evropske unije (našteti in katere so glavne)

1. Kdaj so človekove pravice lahko odvzete (nekaj v tem stilu) - pač o vojnem stanju in izrednih razmerah nakladaš, katere pravice ne morejo biti,...
2. Ustavno sodišče - sodniki, volitve, mandat, se lahko pritožim na ustavno sodišče?,...
3. Evropski parlament - funkcije, pristojnosti,..., sem lahko jaz izvoljen v evr. parlament?

1. kaj veš o pravici do svobode gibanja
2. institucije eu
3. si lahko voljen kot evropski poslanec?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

USTAVA (ga. Mihaela Novak Kolenko)
- Ali lahko človekove pravice omejimo?
- Pravica o svobodi gibanja.
- Ustavno sodišče.
- Naštej institucije evropske unije.
- Svet Evropske unije.

Gospa je zelo prijazna. Ne zanimajo jo podrobnosti, ampak splošno znanje. Ko je videla, da znam, me je kar prekinila in postavila naslednje vprašanje. Z njo sva zelo hitro opravili Res je bila super!!!
 
1. kakšne pravice ima otrok ob rojstvu? kje je to zapisano?
2. zakonodajni postopek ( slovenski)
3. institucije evropske komisije. opisati evropsko komisijo in katerim našim državnim organom je podobna? l_googd_luck.gif
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

Bila je čisto prijazna, ne se je bat :)
sicer pa me je vprašala:
- pravice in dolžnosti staršev, za katere otroke država še posebej skrbi, ali je možno staršem odvzeti otroke
- ustavno sodišče (sestava, pristojnosti - niti ni do konca poslušala)
- kako je slovenija zastopana v eu, naštela sem vse inštitucije in kaj imamo kje
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

1. Kdaj so šlovekove pravice lahko omejene, odvzete (naštela sem tudi katere ne morejo nikoli biti odvzete).
2. Predsednik republike.
3. Evropska komisija. Ali ima tudi Slovenija svojega predstavnika, kdo je?
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

omejevanje in uresničevanje človekovih pravic- kam sodijo, so lahko kdaj omejene, katere ne smejo biti nikoli omejene... kaj pomeni svoboda gibanja, kako se uresničuje, kako je s tujci.
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

- Ali lahko človekove pravice kdaj omejimo, in če, v katerem primeru? ali obstajajo pravice, ki jih ne smemo nikoli omejiti? Katere?
- Pravica o svobodi gibanja? Ali jo lahko kdaj omejimo, v katerem primeru?
- Poslanska imuniteta - kaj je to? Ali se lahko uporabi imuniteta, tudi če se poslanec nanjo ne sklicuje? Kako je z imuniteto pri kazenskem pregonu poslancev? Kdo še uživa imuniteto?
- Naštej glavne institucije EU! Opiši Svet EU - predstavniki, kdaj se srečujejo, kje se srečujejo, kdo hodi na te sestanke. Kateri Slov. instituciji je podoben po svoji funkciji?

Zelo prijazna gospa, če se zatakne, malo namigne:) Takoj pokima, ko začneš odgovarjat v pravo smer in tudi ne zahteva podrobnosti.
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

Super izpraševalka, sprašuje samo osnovno, če ti je jasno o čem govoriš sploh ne zahteva podrobnosti. S tabo se pogovarja, te dopolnjuje.

Vprašanja:
1. poslanska imuniteta, kaj to je, kje je zapisana?
2. institucije EU? Si lahko voljen kot poslanec EU, zakaj?
3. Svoboda gibanja, kdaj je omejena, kdo jo omeji?
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

1. kako je definiran otrok po konvenciji
2. evropski parlament, v kakšnem odnosu je s komisijo
3. predsednik države

ZELO prijazna gospa, pomirjujoča :)
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

1. Kaj pomeni "delati v otrokovo največjo korist"? Kje je to zapisano?
2. Svet evropske unije.
3. Volitve predsednika države. Aktualno povezovanje: smo že imeli predsednico države, kaj pa kandidatko za predsednico, bomo letos imeli predsednico države, sem jaz lahko predsednica države, kaj je potrebno, da lahko kandidiraš?
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

Otrokova pravica do identitete- kje je to zapisano in kaj pomeni

· Predsednik republike

· Naštej institucije EU

· Kaj bodo trenutno volili (varuha človekovih pravic, ker kmalu poteče mandat za slo)
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

- Svoboda gibanja. Kdaj se lahko omeji? Katerih pravic se ne sme omejiti?
- Naštej inštitucije EU. Opiši Svet EU.
- Zakonodajni postopek ( kdo ga lahko predlaga, kako poteka, kdo se lahko pritoži, kdo ga objavi, kje ga objavi,...)
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

1. Načelo enakosti pred zakonom.
2. Zakonodajni postopek.
3. Primarna in sekundarna zakonodaja EU.
 
Odg: Izpraševalec: NOVAK KOLENKO

1. Pravice in dolžnosti staršev (Kje je to zapisano? Kakšne pravice imajo otroci rojeni izven zakonske skupnosti? Za katere otroke država še posebej skrbi? Ali je možno staršem odvzeti otroke? Zakaj?)
2. Poslanska imuniteta (Kje je to zapisano oz. kaj bi morali spremeniti, če bi jo želeli ožje zastaviti?)
3. Institucije evropske unije (samo našteti)
 
1. Otrokove pravice - pravica do identitete.
2. Svet EU.
3. Poslanska imuniteta.

Zelo prijazna gospa, tako da nič bati! :D
 
Področje: gimnazija

1. Kdo je otrok po KOP? Kaj pridobi ob rojstvu? (Pravico do osebne identitete.)
2. Pristojnosti Državnega zbora. Koliko poslancev ga sestavlja?
3. Naštej institucije EU. Kako še drugače imenujemo Svet EU? (Svet ministrov.) Zakaj? (Ker ga sestavljajo ministri iz vsake države članice.) Najpomembnejše funkcije? (Dovolj je bilo, da skupaj z Evropskim parlamentom sprejemata evropsko zakonodajo.)
 
1. kdaj so človekove pravice lahko odvzete? (Povedala sem tudi katere ne smejo nikoli bit)
2.pravica do svobode gibanja
3. Institucije EU-naštet in pač katere predstavnike smo volili včeraj(so ble lih volitve v parlament)
 
Današnja vprašanja:
- Evropska komisija (pristojnosti), kdo je slovenski komisar v Evropski komisiji?
- Poslanska imuniteta (razloži), ali jo ima tudi državni svet, kdo še ima imuniteto, kje je zapisana?
- Pravica do osebne indentitete, kje je zapisana?
 
Teta zgleda zelo strogo. Zahteva točno določen podatek. Vendar tudi, če ga takoj ne veš ni nič hudega ...
1. Konvencija o otrokovih pravicah (Kaj govori? Kdo je otrok po tej konvenciji? (Tisti, ki je star do 18. leta.)
2. Državni zbor (naloge, koga voli).
3. Naloge Sveta EU? S katerim organom v SLO bi lahko primerjali Svet EU? (z državnim zborom)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.074

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu