SIO Nova epizoda podkasta Digitrajno izobraževanje

  • Ustvarjalec teme Ustvarjalec teme SIO
  • Začetni datum Začetni datum
  • Odgovori Odgovori 0
  • Ogledi Ogledi 84
V času, ko so digitalne naprave nepogrešljiv del vsakdanjika, se tudi v šolstvu vedno znova odpira vprašanje, kako in ali naj umestimo mobilne telefone v izobraževalni proces. V najnovejši epizodi podkasta Digitrajno izobraževanje so tema pogovora ravno Mobilni telefoni v šoli.

V pogovoru sodelujejo ravnatelj OŠ Juršinci Matej Sužnik, profesorica Maja Vičič Krabonja ter dijakinja Maša Žlavs. Skupaj razpravljajo o tem, kako mobilni telefoni vplivajo na izobraževalni proces, socialno dinamiko med učenci in vsakodnevno življenje v šoli. Zadnja epizoda podkasta ponuja vpogled v različne izkušnje in perspektive, saj gostje predstavljajo tri ključne poglede udeležencev izobraževalnega procesa – vidik dijaka, učitelja in šolskega vodstva.

Podkast se dotika tudi širše problematike uporabe mobilnih naprav v šolskem okolju ter primerov iz tujine, kjer lahko spremljamo raznolike pristope šol k regulaciji uporabe telefonov med poukom in odmori. Gostje razpravljajo o prednostih in slabostih tovrstnih strategij, pri čemer poudarjajo, kako te vplivajo na koncentracijo, učne rezultate in medsebojne odnose med učenci.

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Slovensko izobraževalno omrežje (SIO), sio.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek Članek
S 1. januarjem 2025 je začela veljati nova različica Standardne klasifikacije dejavnosti, SKD...
Odgovori
0
Ogledi
22
  • Članek Članek
Nova Uredba o standardni klasifikaciji dejavnosti, ki bo začela veljati 1. januarja 2025...
Odgovori
0
Ogledi
27
  • Članek Članek
Učenje je proces, ki traja vse življenje. Vsako obdobje prinaša nove priložnosti za osebno rast...
Odgovori
0
Ogledi
55
  • Članek Članek
Tudi v mesecu maju Center za vseživljenjsko učenje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
177
  • Članek Članek
Ob dnevu Evrope in v sklopu evropskih volitev 9. junija je objavljena četrta epizoda podkasta...
Odgovori
0
Ogledi
136

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Nazaj
Na vrhu