Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Trenutno berete:
Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
11. dec 2015
Prispevki
56
Področje
  1. Osnovna šola
  2. Poklicne in strokovne šole
  3. Gimnazija
Tisti, ki smo se v ponedeljek udeležili javne tribune o pripravništvih, smo izvedeli neuradne informacije, da MIZŠ pripravlja ponovitev razpisa Prva zaposlitev v VIZ z naslednjimi razpisnimi pogoji:

Razpis bo objavljen konec januarja ali v začetku februarja.

Pričetek dela 1. 4. 2016 (predvideno)

Pogoji:
- do 29. let,
- učitelji in vzgojitelji (310 mest),
- zaposlitev za 15 mesecev,
- plačilo iz dveh delov: 1. del bo krit s strani Evropskih sredstev in MIZŠ (od 1. 4. 2016 do 1. 12. 2016); financiranje 2. dela (od 1. 12. 2016 do 30. 6. 2017) pa bo morala zagotoviti ustanova, kjer bo razpis potekal,
- šola dobi za 1. del na mesec 1800 € in mora pripravniku zagotoviti plačo 30. plačilnega razreda, potne stroške ter malico (preostanek ostane šoli),
- šola poskrbi za ustreznega mentorja, kar pa ni več vezano na učitelja pred upokojitvijo.

Dolžnost šole je, da po zaključku 1. dela s pripravnikom sklene pogodbo za določen čas od decembra 2016 do konca junija 2017, kar financira šola sama.

+ Za šolo

Dodaten delavec na šoli od meseca aprila 2016 do meseca decembra 2016, ki je plačan s strani evropskih sredstev.

Vsak mesec prejme 1800 €, pripravniku izplača plačo 30. plačilnega razreda, potne stroške in malico. Preostanek denarja ostane šoli ali se porabi za dodatna izobraževanja pripravnika.

Šola prejme dodatek za administrativne stroške, ki jih bo imela s kandidatom.

To bi naj bilo to. Komentirajte.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Redke šole imajo svoja sredstva za naprej...če jih imajo, jih ponavadi porabijo za kaj drugega. Še en bruh od razpisa. Pustimo podrobnosti, da za nas s strokovnim ni nič!
 
Redke šole imajo svoja sredstva za naprej...če jih imajo, jih ponavadi porabijo za kaj drugega. Še en bruh od razpisa. Pustimo podrobnosti, da za nas s strokovnim ni nič!

zgleda kot, da ministrstvo še vedno noče sprostit denarja za nove kadre in prenaša finančno breme zaposlovanja sedaj na šole, ki denar očitno čarajo al tako si vsaj mislijo očitno :)
 
MIZŠ več kot očitno ne pozna realne slike našega šolstva. Če bi temu bilo tako, potem ne bi potrebovali 5 mesecev, da sprevidijo kako nerealen je bil prvi razpis (nekaj, kar je nam bilo jasno po 1 tednu analize situacije). Ta je mogoče za kakšen % boljši, a še vedno daleč od predmetnega.

Kako jaz vidimo celotno zadevo:

- Šole nimajo sredstev za zaposlitev mladega učitelja

- Če se bo katera šola za to odločila, se bo najverjetneje tista, ki predvideva porodniško v 2016/2017. Tako bo lahko mladi učitelj nekaj mesecev sodeloval s to mentorico, nato pa prevzel njeno mesto. Tu se poraja vprašanje: zakaj bi šola za nadomescanje plačevala učitelja s svojimi sredstvi, če pa lahko dobi novega učitelja po formalni poti. Kolikor mi je znana praktičnost delovanja naše države, močno dvomim, da bi bila v tej smeri toliko fleksibilna, da bi se to nadomescanje krilo iz drzave, v smislu, da se mladega učitelja tretira kot nadomestnega učitelja.

Ker verjetno zgoraj zapisanemu ne bo tako, smo v naslednji situaciji: šola v to ne bo šla, ampak bo raje zaposlila za tisti čas nadomestnega učitelja, država pa bo v vsakem primeru nekoga plačevala, le da to ponovno ne bo mladi učitelj. Tukaj potem ni govora več o nezmožnosti financiranja, ampak o izredno slabi fleksibilnosti, tj. birokratični katastrofi, našega sistema. Nič novega, seveda.
 
Pozdravljeni!
Pogoj, da nimaš strokovnega še obstaja? Sem namreč že opravljala vol. prip. in imam strokovnega ter se bojim, dea kljub temu, da sem stara 25 let iz tega izpadem.... očitno sem se zaj*, da se delala vse v roku :/...
 
Ja, bojim se, da bo tudi v tem razpisu pogoj za učitelja začetnika, ki je brez izkušenj in opravljenega strokovnega izpita.
 
MIZŠ več kot očitno ne pozna realne slike našega šolstva. Če bi temu bilo tako, potem ne bi potrebovali 5 mesecev, da sprevidijo kako nerealen je bil prvi razpis (nekaj, kar je nam bilo jasno po 1 tednu analize situacije). Ta je mogoče za kakšen % boljši, a še vedno daleč od predmetnega.

Kako jaz vidimo celotno zadevo:

- Šole nimajo sredstev za zaposlitev mladega učitelja

- Če se bo katera šola za to odločila, se bo najverjetneje tista, ki predvideva porodniško v 2016/2017. Tako bo lahko mladi učitelj nekaj mesecev sodeloval s to mentorico, nato pa prevzel njeno mesto. Tu se poraja vprašanje: zakaj bi šola za nadomescanje plačevala učitelja s svojimi sredstvi, če pa lahko dobi novega učitelja po formalni poti. Kolikor mi je znana praktičnost delovanja naše države, močno dvomim, da bi bila v tej smeri toliko fleksibilna, da bi se to nadomescanje krilo iz drzave, v smislu, da se mladega učitelja tretira kot nadomestnega učitelja.

Ker verjetno zgoraj zapisanemu ne bo tako, smo v naslednji situaciji: šola v to ne bo šla, ampak bo raje zaposlila za tisti čas nadomestnega učitelja, država pa bo v vsakem primeru nekoga plačevala, le da to ponovno ne bo mladi učitelj. Tukaj potem ni govora več o nezmožnosti financiranja, ampak o izredno slabi fleksibilnosti, tj. birokratični katastrofi, našega sistema. Nič novega, seveda.

Tudi sam sem tako razmišljal. Zakaj bi šola vzela pripravnika in ga potem še plačevala iz lastnih sredstev, če lahko po običajni poti dobi sredstva od ministrstva za nadomeščanje?
 
Ugotovljene so nove bančne afere pri Brenčičevi, kar je možno, po mojem mnenju, da privede do njenega odstopa. Kaj se potem zgodi s tem razpisom, steče normalno naprej ali... Kaj bo z nadaljnimi razpisi, dogovori...
 
Mislim, da MIZŠ hoče na "silo" sprocesirati evropski projekt, ker če pade v vodo "no more money". To bi posledično pripeljalo do tega, da bi naše ministrstvo moralo vklopiti možgane in začeti delati za to, kar so plačani. Vsi vemo, da ta projekt ne pije vode in nam dejansko kradejo čas.
 
Spet pomocniki vzgojiteljev ven pademo pa kaj je s tem ministrstvom mi pa bomo kdaj pripravnistvi delali
 
Šit, si včasih prav želim, da bi bil Janša na oblasti. S takšno ministrico, ignoranco in aferami bi hitro zbrali dovolj jeznih mladih za proteste. Sedaj nas pa kuhajo kot jastoge...
 
Spet pomocniki vzgojiteljev ven pademo pa kaj je s tem ministrstvom mi pa bomo kdaj pripravnistvi delali


Zato pa jaz že skos pravim, da se mormo tudi pomočniki vzgojiteljev zauzeti za svoje pravice in opozarjati ministrstvo tudi na nas, ker se bojim, da bomo ponovno izuzeti iz razpisa. Če bomo samo jamrali in se pritoževali, da so nas spet spregledali pri razpisu ne bomo čisto nič dosegli! Treba je skleniti glave skupaj in nekaj ukreniti!
 
Mislim, da imamo šanse da preprečimo ta nov razpis...ker še ni evalvacija prvega, kako lahko že napovedujejo drugi razpis...kot drugo...ja fajn je če dobiš najprej za do konca leta, potem pa še za pol leta flikanje porodniške, bolniške, a vendar kaj pa potem? Spet brezposelnost....treba je reševati sistemsko...
 
Po vsem tem škandalu ne razumem ene stvari ... Zakaj se tukaj najbolj pritožujejo tisti, ki imajo strokovni izpit? Da so na njih pozabili ... Mislim ali se delate b.. ali pa ste! To je razpis za pripravništva, ki omogočajo strokovni izpit in enakovredno kandidiranje kasneje na razpisano delovno mesto v VIZ! Torej za diplomante, ki so končali fax in čakajo na priložnost, da dokončajo svojo izobrazbo! Tisti, ki imate strokovne izpite, pa glejte malo več Zavod za zaposlovanje ne pa iskat še enega pripravništva! Še nobenemu ni ministrstvo zrihtalo službe - na to kar vi čakate. Pa ne delajte si sramote in ne pišite neumnosti, ker vi ne spadate v to skupino iskalcev pripravništva, če še niste doumneli. Verjamem, da ste obupani zaradi nezaposelnosti, ampak to ni rešitev, da spodbijate možnosti nekomu, ki pa ni tako daleč kot vi, torej brez strokovca. In ne imejte ga za sovražnika, ni on kriv, kriva je država on je študiral zaradi lastnih interesov, ker je to želel, država pa mu je pač to omogočila ... Kruto je to, da diplomanti z diplomami, magisteriji nimajo možnosti, da svojo izobrazbo zaključijo! Dejstvo je, da brez strokovca nisi nič!
Hvala za razumevanje.
 
@ajtsan Verjamem, da vsi prisotni na forumu spremljajo prosta delovna mesta na zavodu in se redno prijavljajo. Predvidevam, da si še na tem, da dobiš pripravništvo. Upam, da ti uspe, ker se očitno ne zavedaš situacije, ki je realnost...ta razpis bo spet polom. Samo kakšne srednje šole si bodo tak razpis lahko privoščile. Tako, da ti želim vse dobro!
 
Mislim, da imamo šanse da preprečimo ta nov razpis...ker še ni evalvacija prvega, kako lahko že napovedujejo drugi razpis...kot drugo...ja fajn je če dobiš najprej za do konca leta, potem pa še za pol leta flikanje porodniške, bolniške, a vendar kaj pa potem? Spet brezposelnost....treba je reševati sistemsko...
Zakaj bi preprečevali razpise za pripravništvo? Kaj naj tisti, ki so zaključili z izobraževanjem, naj sedaj kar pozabijo na strokovni izpit? Delovnih mest na žalost ni, kolikor je diplomantov, to je dejstvo. Potrebna je omejitev vpisa, ne pa metanje polen pod noge svežim diplomantom. Prav tako kot vi, so si morali prislužiti diplomo. Ne morete jim vzeti pravice do opravljanja strokovnega izpita.
 
Preberi si, kakšen je bil rezultat prejšnjega razpisa in ti bo vse jasno...novi uporabniki se raje seznanite z dejstvi, predno pišete...
 
Če je bilo to namenjeno meni, naj povem, da so mi dejstva znana in vem, da bo bodoči razpis zopet polom, če bo res spisan tako, kot se šušlja. Res, da sem nov uporabnik, sem pa star bralec tega foruma.

Ne razumem, zakaj taka nastrojenost stare generacije proti novi generaciji. Želim izpostaviti, da po nekaterih zapisih sodeč, bi rada "stara" generacija naredila vse, da bi onemogočila "novi" generaciji diplomirancev postati enakopravni tekmec za službe. Treba je zapreti priliv novih študentov, ne pa nekomu zaklenit vrata pred nosom, ki ima za seboj petletni študij. Vpis je potrebno omejit, beri: zapret fakultete.

Hočem vam povedati, da s sovražnostjo ne bomo nikamor prišli, potrebna bo složnost.
 
Ne dramatiziraj, obstaja samo nastrojenost proti temu razpisu, ki ne bo rešil ničesar (razen mogoče 10 povezanih ljudi), ministrstvu pa bo dal izgovor, zakaj ne razpiše resnega pripravništva.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
161
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
572
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.089
  • Članek
9. 5. 2023 se je uradno začelo Evropsko leto spretnosti, s katerim želi Evropska komisija...
Odgovori
0
Ogledi
176
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
33
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
46

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu