Eurydice Slovenija Nov priročnik o soočanju z nasiljem in zlorabami na spletu

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Nov priročnik o soočanju z nasiljem in zlorabami na spletu

Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje Safe.si je pripravila priročnik, namenjen strokovnim delavcem centrov za socialno delo (.pdf) (CSD). Pri vsakdanjem delu se namreč vse pogostejše ukvarjajo z obravnavo nasilja in zlorab otrok in mladostnikov prek spleta.

S priročnikom si lahko pomagajo tudi policisti, še zlasti s terminologijo tovrstnih zlorab ter predlogi ravnanj v takšnih težkih situacijah.

Prav tako je namenjen tudi drugim strokovnim delavcem, ki se srečujejo s tovrstno problematiko, denimo šolske svetovalne službe in učitelji. Ob nasvetih v priročniku lahko preberete, kako bodo takšne primere obravnavali centri za socialno delo.

Vir in več informacij: SIO, 5. 1. 2020

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, eurydice.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
206
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
238
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
610
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.131
  • Članek
9. 5. 2023 se je uradno začelo Evropsko leto spretnosti, s katerim želi Evropska komisija...
Odgovori
0
Ogledi
190
  • Članek
Na Centru RS za poklicno izobraževanje objavljajo nov priročnik Na poti k trajnostnim izdelkom...
Odgovori
0
Ogledi
139
  • Članek
Na CPI v projektu Akademija za kombinirano učenje razvijajo digitalna učna orodja, ustrezna za...
Odgovori
0
Ogledi
197

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu