normativ za spremstvo otrok vezano na prevoz - predsolska vzgoja

Trenutno berete:
normativ za spremstvo otrok vezano na prevoz - predsolska vzgoja

Pridružen
29. mar 2014
Prispevki
9
Naziv
vzgojiteljica predšolskih otrok
Zavod
vrtec
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni, prosim pomagajte! Jutri imam strokovni izpit, pa sem glede normativa o spremstvu otrok vezanega na prevoz se vedno malo v skrbeh. V ZVrt je zapisano, da mora poleg vgojitelja otroke spremljati se dva polnoletna spremljevalca. Pri vprasanjih na mladi ucitelj sem zasledila odgovor da je to sedaj spremenjeno in sicer vzg. + pom. Vzg+ 2 polnoletna spr. V pravilniku pa nisem zaznala spremembe. Zanima me kaj je prav? Hvala za odgovor.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena. Pri nas v vrtcu je v praksi za prevoz oz. spremstvo vzgojitelj, pomoč.vzgojiteljice ter tretja polnoletna oseba. Jutri pa vso srečo. Nasmeh na obraz in pogumno.
 
Najlepsa hvala za odgovor
Zanima me se, kako je kaj s slovenscino? Je potrebno vse znat v nulo?
 
Jaz sem ga delala pred 7.leti. Je pa ta teden bila moja soseda in je kar dosti želel vedeti.... vendar si nisem zapomnila kaj točno.Če si 2raven si poglej stičnost, veliko začetnico, beleženje alinej, soglasnike in samoglasnike, predloge, števnike, posebnosti pri sklanjatvi..... sicer pa nič kar se nismo v OŠ ali v srednji šoli učili. Kar pogumno. Srečno.
 
Aha upam da bo slo. Res najlepsa hvalnise enkrat.
 
Iz Pravilnika o normativih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje:
(1) Če je v vrtcu organizirana dejavnost izven zgradbe in igrišča vrtca, mora vsak oddelek vrtca, zaradi večje varnosti, poleg vzgojitelja oziroma strokovnega delavca, ki izpolnjuje pogoje za vzgojitelja ali svetovalnega delavca, spremljati vsaj še ena polnoletna oseba.

(2) V vzgojno-varstveni družini spremlja skupino otrok poleg izvajalca vzgojnega programa (vzgojitelj oziroma pomočnik vzgojitelja) še ena polnoletna oseba.

(3) Če je dejavnost vezana na prevoz, morata oddelek otrok poleg vzgojitelja oziroma strokovnega delavca, ki izpolnjuje pogoje za vzgojitelja ali svetovalnega delavca, spremljati še najmanj dve polnoletni osebi, ki sta dopolnili 21 let.

(4) Če je število otrok pri dejavnostih, vezanih na prevoz, enako ali manjše od polovice najvišjega, z normativom določenega števila za posamezni oddelek, mora biti, poleg vzgojitelja oziroma strokovnega delavca, ki izpolnjuje pogoje za vzgojitelja ali svetovalnega delavca, prisotna še ena polnoletna oseba, ki je dopolnila 21 let.

(5) Če gre le za spremstvo do bližnjega ograjenega igrišča ali do zbirnega mesta, lahko otroke namesto vzgojitelja spremlja pomočnik vzgojitelja.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
8. aprila je v veliki dvorani Državnega zbora RS potekalo zasedanje 34. nacionalnega Otroškega...
Odgovori
0
Ogledi
30
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za zdravje je v rubriki Javne objave z dne 8. 3. 2024 objavljen Javni...
Odgovori
0
Ogledi
66
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
Nezdravo okolje, premalo gibanja in igre, ter prezgodnja intelektualizacija so med vzroki vse...
Odgovori
0
Ogledi
289
  • Članek
Nezdravo okolje, premalo gibanja in igre, ter prezgodnja intelektualizacija so med vzroki vse...
Odgovori
0
Ogledi
534
  • Članek
V torek, 28. 11. 2023 (13.00-14.30) vabljeni na spletni dogodek “Vključi (v)se v Erasmus+”. Na...
Odgovori
0
Ogledi
319

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu