NORČIČ - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
NORČIČ - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Državni zbor (katero vejo oblasti predstavlja, koliko ima poslancev, koliko let traja mandat, koga zastopa, ali lahko mandat predčasno preneha in v katerih primerih)

2. Svet EU (kje ima sedež, kdo ga sestavlja, katera je njegova najpomembnejša funkcija)
 
1. Vlada (sestava, kdo voli in predlaga ministre in predsednika vlade)
2. Pravice staršev
3. Indetiteta otroka

Zelo prijazen in nasmejan gospod. Dovolj so zelo kratki odgovori.
 
Prijeten gospod, ni treba, da sam pripoveduješ, saj ti on točno pove, kaj želi slišati.

1. Državni zbor
2. Javne finance
3. Svet EU
 
Strokovni izpit za učitelja športa.

1. Vlada RS, kdo predlaga predsednika vlade, kdo ministre in kdo jih potrdi
2. Pristojnosti ustavnega sodišča nadzor nad predpisi ( da so v skladu z ustavo in zakoni)
3. Pristojnosti evropskega sveta, kdo so predstavniki (predsednik države ali predsednik vlade posamezne države članice)
4. Kdaj začne veljati zakon? (15 dni po sprejetju) kdo ga razglasi, kje so zapisani zakoni

Izpraševalec, ki hoče slišati samo določen podatek in je zadovoljen ne sprašuje podrobnosti.
 
1. Kaj je ustava?
2. Na katera 2 dela se deli?
3. Predsednik Republike!
Prijazen gospod, hoče natančne jedrnate odgovore.
 
1. Vlada RS (sestava, katera veja oblasti, naloge, kdo predlaga predsednika in kdo ministre, kdo izvoli predsednika in kdo ministre, kdaj pride do ustavne obtožbe - hujša kršitev Ustave).
2. Evropski svet (sestava, kje zaseda, pristojnosti oz. funkcija).
3. Kaj pomeni, da nekaj ni zakonito?

Zelo prijeten, nasmejan, sproščen gospod. Pri prvem vprašanju sem začela in po dveh povedih mi je že postavil podvprašanje. Tako je potekalo kot ping pong - vprašanje, odgovor. Če zgrešiš, te popravi, lahko tudi dopolni. Vse skupaj nekje 2-3 minute.
 
Nazadnje urejeno:
Norčič 22. 9. 2021
1. Državni svet
2. Odložilni veto
3. Pravica otrok do osebne identitete
4. kdo vodi matično knjigo in kje lahko dobimo izpisek iz matične knjige?
 
datum izpita: 25. 4. 2022 (magistrica profesorica glasbene pedagogike)

1. Kaj je to ustava, njeni deli (potem sva nekaj časa diskutirala o pomembnih datumih in o preambuli - vse to je želel vedeti precej podrobno).
2. Državni zbor
3. Evropska komisija

Pri prvem vprašanju je bilo veliko podvprašanj, zdelo se mi je, da se je s tem prepričal, da razumem naučeno, pri ostalih dve vprašanjih sem povedala le osnovne stvari in mi ni dajal podvprašanj.
 
Učiteljica slovenščine (OŠ),
ustava - izpraševalec Norčič:
1. Ustava: kako je zgrajena, kaj je to preambula, katera listina je temelj ustave, kdaj je bila sprejela (TUL in Ustava) - točni datumi.
2. Absolutne in relativne človekova pravice v ustavi: razložiti pojma in v kakšnem kontekstu pridejo v poštev (16. člen), našteti absolutne človekove pravice (našteješ jih nekaj).
3. Državni simboli - samo našteti.

Ves čas me je usmerjal s podvprašanji in predvsem išče razumevanje.
 
Učiteljica RP, g. Sašo Norčič:

1. Ustavno sodišče (mandat, starost sodnikov, kdo jih predlaga in kdo izvoli, pristojnosti in naloge).
2. Pravica do osebne identitete. Kaj je rojstni list? Kaj je matična knjiga? Kje jih hranijo?

Zelo prijazen gospod! :)
 
1. Našteti veje oblasti, kaj predstavlja katera veja in kdo jo sestavlja
2. Pravica staršev
3. Definicija otroka po konvenciji in kateri sta dve izjemi, da oseba več ni otrok, čeprav je mlajša od 18.

Preprost izpraševalec, ki res išče znanje, ne komplicira.
 
13.6.2023
1. Ustava: Kaj je, kaj je preambula, pomembni datumi
2. Kdo predlaga zakone? Kaj se lahko zgodi po sprejetju zakona (Odložilni veto)?, kakšna je vloga predsednika?
3. Pravica do osebne indentitete
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 22. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
301
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 24. apr 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
828
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.276
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
853
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.020
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu