NORČIČ - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
NORČIČ - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

1. Državni zbor (funkcija, pristojnosti, poslanci, poslovnik)
2. Evropska komisija (funkcija, sedež)
3. Državni in uradni jezik (razlika)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalec: Sašo Norčič

Zelo prijazen gospod. Pri njem hitro zaključiš :)

1. Delitev oblasti (zakonodajna- državni zbor, državni svet=parlament, izvršilna- vlada, predsednik republike, sodna- sodstvo)
V katero vejo oblasti sodi generalni državni tožilec? Pod izvršilno oblast.

2. Kaj pomeni pravna država?
Pravna država ima lastni pravni red. Delovanje državnih organov mora biti pravno določeno. Pravna država priznava načelo delitve oblasti (zakonodajno, izvršilno, sodno)

3. Kakšen je postopek v primeru ločitve staršev?
Običajno dodelijo otroka materi. Lahko pa se upošteva mnenje otroka, če je dovolj zrel in star (pravica otroka do osebnega mnenja!) Bivši zakonec mora bivšemu zakoncu (pri katerem je otrok) plačevati preživnino za otroka. Tukaj sem nekaj nakladala pa je bilo očitno ok
 
Prijazen gospod, pomaga, če se ti kje zatakne.

1. Državni svet (sestava, mandat). Katera je njegova glavna pravica? (odložilni veto) Po čem dela Državni svet? (po poslovniku)
2. Pravica otroka do družine (Kaj se zgodi v primeru ločitve staršev? Kakšne so pravice in dolžnosti staršev do otrok v primeru ločitve?)
3. Kaj pomeni, da je Slovenija pravna država?
 
Pri meni je gospod malo zamujal, zato sva zelo pohitela. Postavil mi je vprašanje, takoj, ko je zaslišal pravi odgovor oz. besedo, je postavil novo vprašanje. :)

1. Vlada in njene pristojnosti.
2. Pravica do identitete.
3. Vprašanja se ne spomnim... :)
 
Norčič, 18. 12. 2018

Vlada RS: Katera veja oblasti, funkcije, kdo jo sestavlja; zaupnica in nezaupnica vladi, kdo predlaga zaupnico, kdo nezaupnico?
Kaj pomeni, da je Slovenija socialna država?
Pravica do osebne identitete.
 
1. Vse o državnem zboru( mandat, predsednik, koliko poslancev, pristojnosti, katera veja oblasti je DZ)
2. Kaj je funckija zakonodajne veje oblasti?
3. Državni simboli

Zeeelooo prijeten gospod! Tisti, ki ga dobi je lahko srečen!!
 
1. Državni svet (člani, pristojnosti, mandat, poslovnik...)
2. Primarna in sekundarna zakonodaja EU
3. Državni zbor (dovolil mi je, da si sama izberem tretje vprašanje :))

Zelooooo prijazen gospod! :)
 
Izpraševalec: Sašo Norčič

1. Državni zbor (pristojnosti, kdo sestavlja državni zbor, poslovnik). Ali je še kdo poseben med poslanci (eden predstavnik ITA in eden MADŽ narodne manjšine).

2. Državni in uradni jezik. Območje kjer se uporablja (občine kjer so narodne manjšine).

3. Evropska komisija (sedež, kdo sestavlja evropsko komisijo, pristojnosti). Kdo izbere predstavnike za v evropsko komisijo?

Zelo prijazen in nasmejan gospod. Pomaga, če se zatakne☺️
 
Vprašanja iz dne 15.7.2019

1. Delitev oblasti (za vsako našteti kateri organi spadajo v katero oblast, vprašal me je tudi kam od teh treh oblasti spada državni tožilec)
2. Našteti državne simbole in vsakega tudi opisati
3. Pravica do identitete

Res zelo prijazen in nasmejan izpraševalec. Je pa res, da sem šla prva not in sem mogoče zaradi tega dobila enostvana vprašanja 🙂 vso srečo!
 
1. Državni svet
2. Roditeljska pravica
3. Institucije EU

Zelo prijazen in prijeten, povedati mu moraš bistvene stvari. :)
 
  1. Vse o DZ (pristojnisti, člani, kako so izvoljeni, koliko jih je)
  2. Uradni jezik
  3. Evropska komisija
Super izpraševalec, ne vrta v podrobnosti, hitro zaključi
 
- našteti državne simbole in opisati zastavo
- delitev oblasti in povedati v katero vejo oblasti spada državni tožilec (izvršilna veja)
- našteti institucije EU
 
Izpraševalec Sašo Norčič. Izpit opravljala za vzgojiteljico.
Zelo prijazen, pomaga, če se ti zatakne. SREČNO!

1. Vse o DRŽAVNEM ZBORU (sestava, pristojnosti, kdo vodi DZ, po čem dela)
2. Pravica otroka do družine (Kaj se zgodi v primeru ločitve staršev? Kakšne so pravice in dolžnosti staršev do otrok v primeru ločitve?)
3. Uradni jeziki v Sloveniji
 
1. Predsednik RS - mandat, pristojnosti, kdo ga nadomešča v primeru bolezni ...
2. Svet EU
3. Razložiti pojma "demokratična" in "republika"
 
1. Nedotakljivost stanovanja, kdo lahko vstopi (s sodno odlocbo, 2 prici, lastnik, brez odlocbe zaradi suma kaznivega dejanja, na vprasanje kdo se, posameznik ki ga spustimo v stanovanje).
2. Funkcije EU parlamenta
3. Pravice narodnih skupnosti
 
1. Predsednik republike (pristojnosti, mandat, kako izvoljen, kdo razpiše volitve, kdo ga nadomešča ...)
2. Simboli EU (katera simfonija, dan Evrope, slogan EU)
3. Domneva nedolžnosti
 
1. Ustavno sodisce (pristojnosti, kdo voli sodnike, mandat)
2. Pravice starsev do otrok
3. Evropski parlament

Prijeten, pomaga ce se zatakne🙂
 
1. Svet EU
2. Delitev oblasti v RS
3. Pravica otrok do družine (obveznosti staršev v primeru razveze)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 22. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
301
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 24. apr 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
828
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.276
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
853
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.020
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu