Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Trenutno berete:
Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Živijo
Tudi jaz sem smer matematika in tehnika in imam opravljen strokovni izpit, vendar kljub temu ne najdem nič , saj danes največ štejejo veze. Če pa že imaš veze imajo pa ponavadi na šoli že kakšnega študenta za rezervo.
In tako nekateri ne dobimo službe.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Jaz sem RP, zaključujem porodniško, imam diplomo in strokovnega pa isto nič....niti na razgovor te ne povabijo. :/
 
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Mene so povabili na en razgovor - ko jim je ostalo še nekaj ur in ne dobijo nikogar, ki bi to sprejel, zgleda. Bil je pa na isti šoli tudi razpis za polni delovni čas - takrat seveda nihče ni klical... Nimam sicer nič proti zaposlitvi za manj kot polovični delovni čas - če ne bi to bilo ene 80 km stran od mene... Ostali so menda še od dlje, ki jih kličejo. Jaz delovnega mesta ne bom sprejela - ker dejmo pogledat nekaj dejstev... Voziš se tri dni in za te dni dobiš povrnjen prevoz, avtobusno karto, najcenejšo, saj vemo koliko je to... Potem - ne dobiš plačane malice, ker po novem zakonu ti ne pripada, če nisi tam 4 ure - tu bi se to razdelilo na tri dni in seveda si tam cca 3 pa še mal ur. Plača je pa veliko manjša od minimalne. Splačalo bi se z dopolnjevanjem še kje drugje, sam ne najdem... Ne vem iz kje ste, sam pri nas lahk obiraš jabolka za 700 eur, plus potni stroški in si na 800 in ne rabiš nobene izobrazbne, še zaključene osnovne šole ne... Moje mnenje je - in če kdo to bere in bo kdaj v dilemi - takega dela nihče ne bi smel sprejet, od nas, ki smo itak na slabšem in te izkoristijo, kjer lahko, ker če se bomo šli to, bo vedno slabše. Ne pa upat na to, da če boste to sprejeli, boste pa imeli mogoče drugo leto službo... Sama sem na eni šoli delala nekaj mesecev dve službi za poln delovni čas, tega je bilo toliko, da si ne predstavljate (verjetno nisem edina...), pa je drugo leto dobila službo ena, ki je mislim da, celo v sorodu z ravnateljico in je bila brez pogojev.
 
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Aja, no še to sem hotela napisat - plača za manj ko tpolovični delovni čas - določene stvari ti po zakonu ne pripadajo, nisi v istem položaju kot drugi. Mislim, da ti tudi dopust ne, pa malica kot sem že povedala. V bistvu si na slabšem, kot pa če bi delal kot čistilka.

Jaz sicer ne podpiram dela na črno in take stvari - ampak odkrito priznam, da raje čistim po bajtah kot pa tole... Za prispevke v pokojninski sklad se ne sekiram, za nas itak ne bo ostalo, itak so pa že vse pokradli. Jaz imam možnost, ker imam še en NPK narejen, delat v turizmu in mislim, da je celo mal večja plača od minimalne, pa ne boste verjeli - malico dobiš plačano :)

Aja, Darcy, moj je tud ing. strojništva. Je sicer tista generacija, ko so se službe dobile, sam so pa firme sproti propadale, pa je moral nekajkrat iskat drugje. Na koncu sem jaz imela vsega dobvolj in smo odprli svojo firmo. Je kar težko, sam veš da delaš zase, vidiš pa tudi iz drugega zornega kota kaj se dogaja v Sloveniji, v politiki, firme propadajo kot domine... Ker je vse povezano in ena stvar sledi drugi in samo čakaš, da te bo doletelo. Tudi v šolstvu bo še slabše in če imate možnost, zamenjajte poklic, čim prej...
 
Nazadnje urejeno:
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Uporabnik bunnyx je napisal:
Voziš se tri dni in za te dni dobiš povrnjen prevoz, avtobusno karto, najcenejšo, saj vemo koliko je to...
Primer za oddaljenost 50 km do delovnega mesta :
Avtobusna karta: karta v eno smer je 6,30 € (v mojem primeru), torej 12,60 € povratna. Pri 20 delovnih dnevih to znaša 252 €.

Kilometrina: cena litra 95-oktanskega bencina (na današnji dan) znaša 1,562 €, torej 8%, kolikor pripada kilometrine, znaša 0,12496 € na 1 kilometer. Pomnožimo s 100 (kilometrov na dan; obe smeri!) in dobimo 12,496 € na dan za potne stroške, če uporabljamo kilometrino. Še to pomnožimo z 20 delovnimi dnevi in dobimo 249,92 €.

Ugotovimo, da bistvene razlike ni oz. se v tem primeru avtobusna karta celo bolj izplača. Je pa res, da marsikatera šola zaračunava mesečno karto, kar pa znese manj (žal tega podatka nimam). Seveda pa pri kilometrini ne smemo pozabiti, da lahko vaš avtomobil porabi več goriva, pravtako ni všteta amortizacija ipd.

Kako dobite potne stroške ostali? Nadaljujmo diskusijo v tej temi: viewtopic.php?f=20&t=185
 
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Jaz ne vem, kaj delajo naše glave, ki so bolj kje na vrhu, to mislim prof. na fakultetah, minister ipd. A se ne bi malo bolj za svoj kader pobrigali? Aja, tipično slo ... važno, da imam jaz. Kaj je dobra stran tega? Če ne bomo delovali vzajemno, bo slej ko prej pokopalo tudi tiste, s polnimi usti.

Žal je res tako, da bo treba naredit prekvalifikacijo ... po uspešno opravljenem študiju, ki sem ga naredila skoraj s samimi 10tkami. Bravo Slovenija.
 
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Ja, ja glede kilometrin pa ni čisto tako... You wish...

Povrnejo ti potne stroške ne za 20 dni, ampak za toliko kot si dejasnko tam in še to se upoteva najcenejša mesečna karta. Glede na to, v mojem primeru, da bi morala bit tam 3 dni, imela bi pa 40% delovno obveznost, ki pomeni še, da ker nisi tam 4 ure, ti malica po novem ne pripada, je to velik minus zame. Pa ker je to ene 160 km dnevno, če ne več, upoštevaj še stroške za avtomobil - nimam dizla, niti si ga trenutno ne morem kupit, gume moram menjat 500 EUR, mehanik... Vsaj 0,19 eur bi morala bit kilometrina, pa so jo žal znižali.

Kar se tiče potnih stroškov, so mene tako nekje tudi okrog prinesli, sam za par evrov - pa po mojem tako pač delajo, nihče pa ne reče, ampak ravno v tistem primeru nisem hotela nič rečt, sem prišlka tja not po vezah...

Sicer se pa dela vse sorte stvari - en moreš verjet :) Kaj sem že doživela. Bom napisala, navsezadnje, zakaj pa ne bi :) Naj zvedo, si upam z imenom in priimkom povedat, kdo sem :) Sam trenutno nimam časa, ker moram na zavod k svetovalki, da mi ne vzamejo še tist, kar mi res pripada, ker nimamo plač med dpočitnicami.

Aja, še to - po vseh poslanih prošnjah, ki jih tako nihče ne prebere in ti pošljejo nazaj najbolj hinavski in olepšan odgovor, da nisi izbran, z vsemi členi zakonodaje, da ja ne bi pomislil na kaj, je pa najboljši iz Prul, čeprav je ravnatelj čudaški (sicer bi uporabila eno drugo besedo, pa se ne spodobi :) in proti učiteljem, je pa ta bila še najbolj iskrena. Brez členov in vsega - preprosto, niste bili izbrani, pika, podpis :) Drugi se celo delajo, da so prebrali...
 
Odg: Neuspešno iskanje zaposlitve v šolstvu

Uporabnik bunnyx je napisal:
Ja, ja glede kilometrin pa ni čisto tako... You wish...

Povrnejo ti potne stroške ne za 20 dni, ampak za toliko kot si dejasnko tam in še to se upoteva najcenejša mesečna karta.

Ja, povrnjeno dobite za dejansko oddelane dni in ne avtomatično za vse delovne dni v mesecu. To mi je sicer logično. Večinma pa res upoštevajo mesečno karto za avtobus, nekateri celo za vlak(!), kar je seveda bistveno manj.

Glede kilometrine pa ne razumem, kaj ste mislili, da ni tako.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu